Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kellene majd...

Hogyan és mikor kellene majd elkezdeni a tápszeren kívüli más ételekhez a babát?

Figyelt kérdés
Melyek legyenek azok az étkezések amikor már nem tápszert kap? Mi van ha nem is fogja elfogadni a más ételt?!
2009. okt. 26. 18:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdést, hogyan és mikor kellene hozzászoktatni, ezt a szót kihagytam:)
2009. okt. 26. 18:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Fokozatosan,már 4 hónapos kortól.Először gyümölcsöket,majd lassan a főzelékeket,rendesen sózva,cukrozva,ha kell,és behabarva.Vagy a saját levével,de én tejjel szoktam.

Egyszerre csak egy ételt kóstoltatni,ha megeszi,akkor lehet az adagot növelve 1-1 étkezést kiváltani.Legokosabb a délelőtti evést gyümölcsre,majd a délit főzelékre,és azután ( pár hónap múlva) az estit darabosra.

Minél később kezded a hozzátáplálást,annál nehezebben fogja az új ízeket elfogadni.3 gyermekes anyuka tapasztalata.

2009. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A babának , még ha tápszeres is, az első 6 hónapban nincs másra szüksége mint anyatejere/tápszerre. Előtte felesleges mással etetni.

Ha betöltötte a fél évet, jöhet az alma, banán, barack, minden nap kicsit több mennyiségben, egyszrre egy gyümivel. Ki melyik étkezést akarja először kiváltani, és a délivel kezdtem, majd a 10 óra, majd az uzsi és a vacsi.

Van aki tápszer előtt ad nki mást, van aki utána, én helyette adtam, és csak akkor kínáltam meg cicivel, ha igényelte, így hamar kiváltódott egy -egy étkezés.

2009. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlott legalább 4 hónapos koráig legalább tápszerezni, de az én kisfiam ezt nem tudta kivárni. Több tápszert is próbáltunk, de nem ízlett már neki. Eleinte tettem bele neki bébiitalt, de nem tudtam becsapni, ennie meg csak kell, így jött a bébiétel, ami nagyon bevált. A saját készítésű almát nem eszi meg :)

A 4 hónap csak ajánlott, persze könnyen beszél az, akinek szopcsizik a gyereke 6 hónapos korig. Én is szerettem volna, de sajna nem úgy alakult. Én már 6 hetesen ettem pépeket, és nem 1-1 kanállal kóstolóba, hanem egyből igény szerint. Nem lett semmi bajom.

Tudni fogod, hogy mikor kezd el, próbáld azért legalább 4 hóig húzni, de utána bátran kóstoltasd meg a gyümit...., aztán jöhet a többi finomság..

2009. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!