Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babátoknak mit adtok...

Ekcémás babátoknak mit adtok enni és hányadik hónaptól?

Figyelt kérdés
alma?barack?banán?Válaszokat köszönöm.
2009. okt. 26. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok anyatejet, a 6. hónaptól kiegészítésképp szilárdat, kismama-naptárnak megfelelően, óvatosan bevezetve az új dolgokat, semmi sót, cukrot, erős fűszereket. Tejet amíg van anyatej, addig nem adok, ill. most már 16 hónapos és, ha főzeléket csinálok, a rántáshoz adok már tejet is.

nekünk egyébként a homeopátia segített ekcéma témában, most újra van bőrpírunk, úgyhogy újra próbálkozom a tavalyi szerekkel. mellette babe testápolót is használunk, vagy dm-es ellenőrzött terméket.

Egy mondattal a válasz, mindent adok, amit egészségesnek vélek a számára.

2009. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia, az én babám s ekcémás volt hat hósan, nagyon szigorúan betartottam a fokozatos kajáztatást, egyéves kora előtt semmiképpen nem adtam: tojásfehérjét, tejet(semmit, amiben tej van és semmit, amiben tojásfehérje van), diót, mogyorót, semmiféle déligyümölcsöt. Azóta is tünetmentes, most már 16 hós és nyakalja a tehéntejet(is). Most is szopik. Én mindezt a bőrgyógyász tanácsára csináltam így, és nem bántam meg, a következő gyerekemmel is így fogom csinálni, már pocaklakó. Sztem igaz az, hogy kivédünk sok allergiát, ha az allergizáló kajákat később vezetjük be. Ja és semmi kakó tartalmút nem eszik még most sem. De a tojást minden formában, banán, narancs, szóval mindent eszik most már és semmi ekcéma.
2009. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!