Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a "sírva...

Mi a véleményetek a "sírva szoktatós" módszerekől?

Figyelt kérdés

Pl Aludj jól gyermekem stb. Szeretném 1 éves babámat a kiságyába szoktatni, úgy érzem itt az idő, mivel egyre nyugtalanabbak az éjszakáink, picur elindult az önállósodás útján.

Próbáltam a fenti módszert, de egy órás sírás után abbahagytam, nem lehet bírni tovább..

Kinek hogyan sikerült, mennyi idő alatt és mennyit sírt a baba? Nem túl kegyetlen ez szerintetek??


2009. okt. 26. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
1 évesen már hiába szoktatod a kiságyba, már a fejedre nőtt a gyerek.
2009. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! 7 hónapos a lányom és jelenleg így alszik el. Mikor már tök álmos, be a kiságyba, egyből elkezd sírni, én kijövök hagyom pár percig / tényleg csak pár percig mert mint mondottad egyszerűen nem lehet bírni óráig/, majd bemegyek, adok neki teát és elalszik utána. De ilyenkor már kómában rakom a kiságyba. Már ezt is eredménynek érzem, mert fél éves koráig cipeltem a popóját, úgy altattam el. Már ezerszer bánom mondanom sem kell. De még mindig úgy vagyok vele, hogy minél előbb annál jobb. Sajna semmi átszokás nem jár sírás nélkül, másrészt pedig tudjuk, hogy ilyenkor nincs más baja, nem fáj semmi neki. Szerintem marha nagy kitartás kell hozzá, de azt mondják hogy csak pár napig csinálja, utána megtanulja egyedül is. Márpedig ezt nem hasraütésből mondják.
2009. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az Aludj jól szerint még sokkal nagyobbaknál is működik a módszer. Én nem bánom, hogy így alakult, de úgy érzem, mostmár neki /is/ jobb volna külön.

Délután a kiságyában alszik, belecsempészve, sőt van, hogy az éjszaka első felében is.

Aért is bonyolult, mert cicin alszik el, vagy legalábbis alvás előtt cicizik.

Akinek bejött ez a módszer hány napig tartott?

2009. okt. 26. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annak semmi értelme ha annyira sír(ellenkezik),hogy az pár percnél tovább tart,akkor már kínzás egy kisgyereket sokáig üvölteni hagyni.Én nem bírnám hallgatni,mert nagyon sajnálnám,ezért egyenlőre marad az együtt alvás.de ha úgy érzed,hogy muszáj így tenned és mindenképp külön szeretnéd akkor is csak fokozatosan.
2009. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hol van a kiságya? Másik szobában? Ha igen, akkor - lehetőség szerint - először tedd a kiságyát melléd, úgy, hogy át tudj nyúlni hozzá. Egy idő után elég nekik az érintés, az, hogy érzi, a biztonságos közeledben van. És még valami: ha elalszik az öledben, vagy akár az ágyatokban, akkor arra ügyelj, ha beteszed a kiságyába, akkor az már előmelegített legyen! Mert gondolj bele, ha neked is a meleg paplan alól át kéne bújnod a hidegbe, a bőröd érezné a sokkot, kellemetlen lenne. Hát a babádnak is az! Amíg altatod, addig pl. ülj rá a takarójára, így melegítsd azt fel, és mielőtt beteszed a babádat a kiságyba, előtte helyezd a felmelegített takarót a fekhelyére... Kevésbé fog felébredni...

Ha a kiságy-elhelyezéses módszert kipróbálod, és már egész jól működik, akkor ha a másik szobába akarod átköltöztetni, akkor napközben, vele együtt, a segítségét "kérve", folyamatosan magyarázva tegyétek, ezáltal is biztosítva őt. Persze, megzavarhatja őt ez az áthelyezés is. Ha így alakulna, akkor te menj át őhozzá egy kanapéra, és benyúlva a rácsokon simogasd, nyugtatgasd. Én összességében azt tartom, hogy másfél-két éves korig elsősorban biztonságot kell adni a gyermeknek. Az 1 éves baba sírása még nem hiszti-sírás. Főleg az új helyzetekben...

2009. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!