Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Almat adhatok haztartasi...

Almat adhatok haztartasi kekszel 4hos babonak? Ha allergiás ra akkor mikent jelentkezik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 28. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kekszet semmiképp ne adj neki!!! Almát lehet. Az arcán, nyakán, hasán, ill. hátán jelennek meg apró pöttyök. De az alma ritkán allergizál! És mindenképp délelőtt add neki először!

Nézdd meg ezt az oldlat, van h.táplálási táblázat:

[link]


Jó babázást!

2008. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha akarsz adni a 4 hónapos babódnak enni valót, akkor inkább kezd csak egy féle étellel és 6 hónapos kora után keverd... vagy inkább vegyél a boltba baba kaját amit már 4 hónapos kortól lehet adni. az almában sok az olyan anyag amit a gyerek még nem nagyon tud meg emészteni...


a babód még nem tud mintent meg emészteni...


erösen ajánlom hogy várj addig amig a kicsid betölti a 6 hónapot és akkor már mindent tud enni... fölösleges siettetni a dolgot... az a 2 hónap már hamar eltel :)

2008. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben varok.Kulonben anyukam erolteti hogy mar kellene neki mert tapszeres baba.Koszi a valaszokat.
2008. jún. 28. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, a keksz ami búzalisztből készül glutént tartalmaz, ami lehet kiváltója allergiának, ha túl korán adják. Szerintem is várj még 2 hónapot. Ha tápszeres a babád, akkor úgy tudom, hogy már 4 hónapos korban szoktak adni gyümölcsöt, de ennek nézz azért utána!

Sok sikert!

(egyébként a baba egészségügyi kiskönyvében is van egy színes táblázat a hozzátáplálással kapcsolatban).

2008. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mondd meg anyukádnak hogy már a 21. században vagyunk és a babák nem rendes tehén tejen élnek vagy kecske tejen. a tápszer már annyira meg van dolgozva hogy már majdnem olyan mint az anyatej... DE nem jobb az anyatejnél :) az almában sok a sav és az olyan anyag amit a baba nem tud megemészteni. az én anyukám is mondta hogy már 2 hónaposan adhatok neki... elküldtem egy jót "sétálni" és azóta nem nyaggat. senki se szóljon bele hogy én mit adok a babámnak. most már 6 hónapos a fiam, és ebben a 6 hónapban nem volt semmi gondom vele. most kezdem rá szoktatni a rendes ételre.

elöször babának való gabona pehelyel kezdtem, utánna zöldség, az követöen gyümölcs és hús. 7 hónaposan már mindent ehet. :)

ez egy ksi ötlet hogy mit csinálj 2 hónap múlva :)

2008. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elfelejtettem írni "üdv brigi mama" :D
2008. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres, akkor 3-4 hónapos korától javasolt adni neki először gyümölcsöt, majd főzeléket. A kekszet én kihagytam. Nekem ezt mondta a doktórnőm, mi így csináltuk és nem történt katasztrófa. Megfelelően szoktattam hozzá, mostmár kitesz egy-egy étkezést a főzelék és a gyümölcs, délelőtt és délután! 5 hónapos múlt a babám.
2008. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!