Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti mitszolnátok ehez?

Anyukák ti mitszolnátok ehez?

Figyelt kérdés
Szerintem egy védőnőnek nem az a feledata hogy beül a családhoz kb.2-3órát el kávézgat, ugye mert meg kinálom valamivel hamár itt van nálunk,üditőzget meg van egy yorkink aki jobban érdekli mint a gyerekem.Én mondom neki hogy mit tud a babám hány foga van stb...mondja jó.Ez már sokadik volt és megmondtam neki hogy kivül tágasabb ha ennyire le semm sz.r minket.Megsértödött és elment.Ebböl nem lehet gondom ugye semmi esetleg az hogy ott tart be ahol csak tud pl.kötelező injekcó időpont meg ilyesmi.De már nem birtam tovább.Ja!És tapasztalt védönő mert 50körül van.
2009. okt. 26. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Én is elzavartam a védőnőt, aki bunkóskodott, azt mondta írjak alá egy papírt, hogy nem kérem a védőnői szolgálatot, de ne várjak segítséget, ha majd oviba íratás lesz meg ilyenek.

Na nekem az a második gyerekem és annó az elsőnél sem baszogatott védőnő, és semmi segítséget nem kértem ezektől...

Nekem csak nyűg, ha idejön, mert szoptatok, kutyát el kell zárnom, ide sem szól csak úgy betoppan, a nagyobbik gyerek előtt kérdezgette, hogy milyen a vérzésem...

Hát szarjon sünt.


Most van egy 20 éves új védőnőnk, aki jön lelkesen, segíteni ő ugyan miben tudna?

Ennyi idősen nekem az első fiam már oviba járt. :)


Szóval a védőnők...


Jó lehet annak akinek nincs egyéb segítsége, de én már felneveltem egy gyereket, ne járjon ide hülyeségeket fecsegni nekem.


Jól tetted, hogy elküldted!

2009. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat aranyos vagy:)Hii ez nekem lemaradt mert valami papir miatt(alákell majd irnom) mégegyszer elkellene jönni hozzám üzente de nem ő fogja hozni hanem a kolleganője.Na durr sokat veszitettem:))
2009. okt. 26. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szarjon sünt" :) ez tetszik, még nem hallottam.

Igaz nekem még csak az egy babám van, de annó mikor jött a védőnő engem is kiakasztott. Akkora hülyeségeket mondott h ugyan nem volt tapasztalatom semmi, de éreztem h egy idióta és baromságokat beszél. Sajnos. Ja és nem csak az én véleményem ez, hanem mindenkié akinek ő a védőnője. Ő sem mai csirke egyébként, de tuti mindig mást mond mint a dokinő. Szerintem is jól tetted h kiebrudaltad, mert neki nem a kutyát kéne nézegetni, hanem a babádat.

2009. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez jó tetszik még én semm hallotam:))))))))))))))Köszi a választ:))
2009. okt. 26. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. a terhességem felénél volt védőnő váltás. Az első az agyamra ment, az volt a mániája, hogy a kismama otthon feküdjön, ne dolgozzon és mindenki őt szolgálja ki. Pfff...na persze ha az úgy menne.

Aztán kaptam egy kb velem egy idős frissen végzett védőnőt. Persze gyereke az nincs, mindent a könyvekből tanult. Nagyon aranyos és látszik rajta, hogy segíteni akar, de számomra ilyen fiatalon gyerek nélkül hitelét veszti. Hozzám egyszer állított be szó nélkül, mert a házban lakó egyik gyerekről érdeklődött, hogy ismerem e. Még nem tudott anyukával beszélni és a gyereket se látta mióta ide került.

Ha hozzám jönni akart előre szóltam neki, hogy telefonáljon, mert nem mindíg vagyok itthon. Meg is tette. Most lesz 1 éves a fiam és már 1 hete szólt, ha betölti az 1 évet szeretne kijönni, de előtte úgyis telefonál. Amúgy se nagyon szokott 10 percnél tovább maradni.

Mindíg elmondja (ha kijön, vagy mi megyünk tanácsadásra), hogy mit hogyan kellene csinálni a fiammal, én lyenkor bőszen bólogatok, aztán otthon úgyis úgy csinálom ahogy én akarom.

Csak azért írtam le ilyen hosszan, hogy ilyen is van aki viszonylag normális.

Abból meg semmiféle bajod nem lesz, hogy elküldted. Egyenlőre az a te lakásod és te diktálod a szabályokat. Ha ez neki nem tetszik akkor tényleg sza..jon sünit :)

Keresztbe meg nem tud tenni, mert nem kötelező hozzá járni, én ismerek olyat aki egyáltalán nem hordja a gyereket még dokihoz se (mondjuk erről megvan a véleményem) de őt se piszkálják.

2009. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól kérdezném, hogy mit tudna segíteni a védőnő az óvodai beíratásnál? Elképzelni sem tudom.

Amúgy én sosem kínáltam meg semmivel, nem vendég hanem a dolgát végzi. És még csak véletlenül sem akartam, hogy sokáig maradjon. :-)

2009. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a szarjon sünt duma...Már megérte hogy írtál!!!!!!!!!
2009. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Neten olvastam a dumát, de nagyon jó tényleg. :))))


Nem tudom mit akart az óvodai beiratással a spiné.

Nem tudok rájöni.

Mondom, az első gyereknél sem segített senki, pláne nem védőnő, pedig ő még bölcsis is volt.


Ja, ez a régi védőnő, elkezdte szapulni a háziorvost, és mondta nekem, ha nem tetszik a doktornő, átirathatom másikhoz a gyerekeket.

Aha, csak nem tudta a drága, hogy ez a dokinő az Én volt gyermekorvosom is egyben, tehát ilyen gondolat fel sem merülne bennem, hogy nem megfelelő.


Ennyit az orvos-védőnő kapcsolatról!


Jó babázást mindenkinek, védőnők nélkül!!!!


:DDDD

2009. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen igazad van, hogy kiosztottad. Az ilyen minek választja ezt a szakmát?

Nekem nagy szerencsém volt idáig, mert nagyon aranyos és hozzáértő védőnőm volt. A hozzá hasonló emberekből kéne több és akkor tényleg nagy segítséget nyújtanának. Ő például csak azokra a kérdésekre válaszolt, amiket feltettem, és nem adott haszontalan tanácsokat. Valahogy ráérzett, hogy mikor mire van szükségünk.

Sajnos most átkerülünk máshoz egy kis bürokrácia miatt. Már előre félek, nehogy egy ilyenhez kerüljek, mint az ex-védőnőd. De akkor én is elküldöm melegebb éghajlatra.

K.

2009. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!