Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá hogy...

Hogyan szoktassam rá hogy átaludja az éjszakát a lassan 4 hónapos anyatejes babám?

Figyelt kérdés

Napközben csak szopizik, utolsó étkezésnek adok + 120 ml tápszert szopi után egy órával, lefekvés előtt, pont azért mert az lassabban emésztődik állítólag, hogy tovább tudjon aludni. De sehogy nem megy neki. Most éjjel 3* ébredt, de csak kétszer szoptattam, általában meg 1* szokott hajnali 3 óra körül.

Van olyan baba aki nem aludta át az éjszakát az elejétől fogva, hanem 3-4 hónaposan szokott rá? Azt hogyan csináltátok? Szoptatós anyukák érdekelnének!


2009. okt. 26. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Mi hét hónaposak vagyunk, már csak kétszer szopizunk egy nap, de még a mai napig sem aludta át az éjszakát. Szerintem bárki bármit mond egy anyatejes baba megszokja hogy éjjel is felkel szopizni és ezért nagyon sokára fog majd csak egész éjszaka aludni. Még nyugodtan szoptasd meg amIKOr csak szeretné éjjel is.
2009. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen én is ettől "félek":-( Nagyon szeretem Őt szoptatni de most pl. beteg is vagyok, nagyon nehéz éjjel felkelnem, remeg a lábam, kezem, már 7 kilós és a büfiztetés meg kész tortúra, tovább tart mint az egész szopi. Addig meg járok föl-alá a lakásba, amíg ki nem büfizi magát, mert Ő nagyon mohón szopik, így sok levegőt nyel, tehát muszáj büfiztetnem.

Akkor nem valószínű, hogy hamarosan átaludja az éjszakát?

2009. okt. 26. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
AZ én lányom sem alussza át az éjszakát,pedig 8 és fél hónapos:( már mindenfélével próbálkoztam,de csak a cicin alszik vissza,majd csak kinövik:)
2009. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
hát ez a szoptatás "hátránya". szerntem is kevés anyatejes baba van, aki nem kell fel sokáig éjjel .Nekem 10 hónapos, és még egyetlen éjjelt sem aludt végig. sajnos a baba arra sincs tekintettel, ha épp beteg vagy. Fog összeszorít, és arra koncentrál, hogy nem lesz ez mindig így. Kitartást! :)
2009. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám anyatejes és 3 hónapos korában kezdte átaludni az éjszakát. Magától állt át, úgy kezdte hogy egyre később kelt fel enni éjjel, aztán már csak hajnalban aztán már csak reggel. Szerintem nem nagyon tudod rászoktatni, mert ha felkel éjjel és éhes akkor úgysem tud visszaaludni amig nem eteted meg, hacsak nem annyira álmos hogy visszaalszik. Az én babám párszor csinálta hogy felébredt az éjszaka közepén, de nem mentem be hozzá egy ideig mert nem sirt, hanem éppenhogy csak nyöszörgött, aztán visszaaludt. A tápszer nem hiszem hogy segit, az elején nekem is kellett adni pótlásnak mert nem volt elég a tej, mégis felkelt éjszaka. Szerintem várd ki amig magától átalussza az éjszakát minden babánál máskor jön ez el.
2009. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom ez az anyatejes babák 90%-nál így működik. Nem vagyunk egyedül...:-)

Imádom a kisfiamat, tehát érte mindent megteszek, akár óránként is felkelek,ha kell, csak jó arról álmodozni, hogy ha egyszer átaludhatnám az éjszakát milyen jó lenne...:-))

2009. okt. 26. 09:58
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló akkor nagyon szerencsés:-)

Ja! Nem én pontoztam le senkit! Én nem szoktam pontozni a válaszokat!:-) Elolvasom és örülök, hogy írtatok!:-)

2009. okt. 26. 10:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az előttem szólok gyermekeihez képest az Én babám egy hatalmas kivétel. Kizárólag anyatejes volt 6 hónapos koráig, ennek ellenére 10 hetes korában egyszercsak fogta magát, és nem kelt fel éjjel. Meg is ijedtem, hogy mivan, de ezt a jó szokását azóta is megtartotta. Semmit nem tettem az ügy érdekében, Ő fogta magát, és átalussza azóta az éjszakákat (este 9 - reggel fél 8 - 8-ig). Ezáltal szépen fogyni is kezdett a tejem, mert édesem 12 óra alatt szerette volna "megtermeltetni" Velem, amit addig 24 óra alatt kellett, de azért 6 hónapig kitartottam, szerencsére.
2009. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

18 hós Kisfiam még mindig felkel éjjel is szopizni.

0-2 hóig felkellt,aztán 6 hónapig átaludta az éjjelt,aztán fél éves kora óta,mióta gondolom már nemelég neki a tejcsi,azóta is felkelünk..8 hónapos korában fogadott el előx mást a tejcsin kivűl,de a mai napig fontos számára a tejcsim no meg gondolom az effajta Anyai közelség is...

Az Ő lelkivilága a legfontosabb:-)

2009. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

ja és sosem kapott tápxt.

Mert ugye a tápos babák köztudott,h nem kellnek éjjel.

Örülj te is h szopcsizik,nincs annál neki nagyobb kincs,ennél egézségesebb...Kitartás:-)

2009. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!