Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a főzelékre?

Hogyan szoktassam rá a főzelékre?

Figyelt kérdés
'4 hónapos a kisfiam és nem eszik Főzeléket:De szereti a zöldségeket ,Húslevest imádja de semmilyen főzeléket nem hajlandó meg enni.Azt mondta a Párom ,hogy ha ma nem eszi meg akkor ne adjak semmi mást és holnapra meg éhezik ??Hát szerintem ez Így nem jó?????
2009. okt. 26. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipikus pasi :):):) (az én férjem is ilyen)

De az úgy tényleg nem jó. Sajnos nem

2009. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi a fiam elnyomkodta:

Szóval nem olyan könnyű

először gyümölcsöt próbálj meg neki a rendes kaja (szopi vagy tápszer) előtt pár kanállal. Nem lehet rögtön egy egész étkezést kiváltani ahhoz idő kell.

Először jönnek a gyünölcsök (alma, barack, banán), aztán ha már az megy szépen akkor jöhet a zöldség. A húslevest többnyire szeretik a babák, az én fiam is imádta. Én először csak répát krumplit adtam, aztán később raktam bele fehér répát, később zellert majd husit és tésztát is. Fokozatosan bevezetve mindent szépen megevett.

Nagyon időigényes és türelem játék, de megéri. Én ma nem tudok olyat adni a fiamnak, amit ne enne meg 12-én lesz egy éves.

2009. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A főzelékeket habard be,és sózd vagy cukrozd meg egy kicsit,akkor valószínűleg megeszi.

A párod javaslata peddig akkor lenne jó,ha már egy év körüli lenne a baba,és csak azért nem enne meg valamit,mert válogat.Most még szoknia kell az új ízeket,és nem értené meg,hogy miért éhezteted.Mellesleg még idegekkel is kellene bírni,hogy a következő evésig sír.

2009. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk azt mondta,hogy ,ha kétféle zöldség van összetörve,az már főzelék,Mondjuk krumpli-répa .Rántásos főzeléket csak 6-7 hótól adok neki
2009. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsika 14hónapos a fiam.
2009. okt. 26. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!