Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyjából egy hete elkezdtem...

Nagyjából egy hete elkezdtem kóstoltatni a babámmal a gyümölcsöket. Normálisnak mondható ez a reakció?

Figyelt kérdés

Első nap kapott egy kanál almalevet, második nap hármat meg egy kanál pépet, harmadik nap öt kanál levet és két kanál pépet, ezt min délelőtt, de úgy vettem észre, hogy talán nem válik be nála, mert alvás közben tekereg, mint egy kukac és nagyon szeles, emiatt nem alszik nyugodtan. Leálltam az almával, vártam pár napot, aztán adtam neki őszi levet ugyanilyen adagolással, pép nélkül, de úgy tűnik ez is szél gondokkal jár.


Normális ez így és folytassam, vagy adjak inkább zöldséget, esetleg hanyagoljam az egészet és pár hét múlva próbáljam újra almával? Lassan 5 hónapos tápszeres a baba.


Köszönöm a válaszokat.


2009. okt. 26. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én a pépre gyanakodtam, de ha a baracknál nem adtál és ugyanezt csinálta, akkor talán még korai. Esetleg még próbáld meg a sütőtök levet, mert a védőnő mondta, hogy az alma és a barack savat csinál a sütőtök nem. Hátha azt bírja.
2009. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Baracklé után nem tekergett, de nyöszörögve pukizott. Tegnap volt a 2. barackos nap, ma délelőtt nem tudom merjek-e adni.
2009. okt. 26. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még várnék vele pár hetet, utánna újra próbálnám. Bár nálunk kezdésre az ebéd kiváltását ajánlják zöldséggel. Krumpli, répa, pertezselyem, tök, brokkoli, spárga... A 6. hónap befejeztével pedig jöhet a husi is. Gyümölcs bevezetését nálunk akkor ajánlják 10 óraira, amikor már az ebéd teljessen kivan váltva étellel (nem táp vagy tej). Azért délelőtt, mert bánthatja a kicsik gyomrát.
2009. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kiváltásra igazából még nem gondoltam, csak kóstoltatásra. Bár, ha valami megtetszene a kisfiamnak és meg tudna enni belőle egy egész adagot, akkor kiváltanék valamit.

Mégegyszer köszi.

2009. okt. 26. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, nem tudom meddig kellene még várni. A sütőtök sem vált be sajnos. El se tudom képzelni, hogy valaha ez menni fog! MOst arra gondoltam tejpépet adok, hátha. ?
2009. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!