Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek párjuk sokat...

Anyukák, akiknek párjuk sokat dolgozik, nincs segítségük, hogyan telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
Két hónapos a lányom és sokszor van hogy egész egy szendvicset tudok csak enni, se kávé semmi, annyira lefoglal a pici. A ház szalad, tiszta rumli mindenhol. Semmire nincs időm mióta megszületett.
2009. okt. 26. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont így voltam.A férjem reggel 4-től este 6-ig dolgozik, nagyszülők messze vannak. A szombat mindíg úgy telt, hogy végigtakarítottam a házat, aztán hétközben már csak a babaszoba felmosás maradt naponta. Hálistennek, ahogy már elvolt hason és mostmár ülve egyre több időm van magamra is. Már 7 hónaposak vagyunk, kb. 4 hónapos korától játszik magában. Amikor már megtalálja a kezecskéjét tedd be játszószőnyeg alá. Nem lesz még sokáig el, de az is valami. Addig pedig kitartás, az idő gyorsan múlik. A rendetlenséggel pedig ne törődj, a baba a legfontosabb!!
2009. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 2 hónapos a lányom, és a férjem reggel 6-tól este 8-9-ig dolgozik, szóval minden rám vár..:(

Eleinte nagyon rossz volt, mert nem tudtam magam utolérni, de belejöttem. A hordozóban nagyon jól elvan a pici, abban szokott szunyókálni is napközben, míg én a dolgomat végzem. Ott van velem a konyhában is míg főzök, mosogatok, de nem kell ölbe vennem. Mára eljutottam arra a szintre, hogy néha van időm unatkozni is. Délutánonként van egy nagyobb alvás, akkor én is tudok aludni egy órát.

Remélem nektek is kialakul a napirend és tudsz pihenni! Kitartás!!!

2009. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos, de amikor még ilyen kicsi volt mint a tiéd, simán megfőztem, kimostam amíg aludt. Akkor sem sokat aludt már napközben, az volt a napirend, hogy evés, játék, fél óra alvás. Akkoriban 2 óránként szopizott. Amikor letettem aludni odaraktam a kaját, egyszerú ételeket főztem amit csak kevergetni kell. Kicsit próbáld meg letenni ha csinálsz valamit pl. hordozóba az enyém jól elvolt csak lássa hogy ott vagy, és beszélj hozzá. Így késöbb se lesz el egyedül, ha nem szoktatod hozzá.
2009. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző agyok. Azt elfelejtettem írni, hogy apuka nincs velünk, így rám vár minden!
2009. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 5 hónapos, apa reggeltől estig dolgozik, hétvégén másodállása van. Család vidéken. Én a is a hordozós megoldást választottam eleinte, vittem magammal ahová tudtam. Most már annyiból jobb a helyzet, hogy naponta kétszer alszik, 1-1,5 órát, így a főzést, vasalást, takarítást simán megcsinálom, amíg pihen. Általában délelőtt teszem a dolgom, és amikor fent van, a játszószőnyegen nagyon jól elvan, amíg jövök-megyek. Délután meg csak vele vagyok, még ha nem értem a tervezett dolgaim végére, akkor is.

Nekem azt volt nehéz megszokni, hogy nem kell mindent egyszerre megcsinálni. Mielőtt a lányom megszületett mindig azt csináltam, hogy egyszerre végig takarítottam a lakást, most egyik nap a konyhát, másik nap a vizesblokkot, utána a szobákat, stb. Így mindent meg tudok csinálni és a lányommmal is foglalkozom.

2009. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én párom reggel 9 körül elmegy itthonról, és éjfél 1 óra mikor hazajön. Nagy céget vezet, így nem sokat tud itthon lenni, max a hétvégék délelőttjei:( Anyukám már nincs, így teljesen egyedül vagyok a picivel, ráadásul a kecó is nagy, minden rám vár. Igaz mi még csak 2 hetesek vagyunk, nappal sokat alszik még, akkor szinte csak főzök mosok takarítok. Éjszaka sokszor felkel, nem alszunk túl jól, de nappal nem tudok aludni, mert zavar hogy még ezt meg amazt kellene csinálni. Viszont van egy 8 éves fiunk már, és ő hatalmas segítség nekem:)
2009. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk apa hajnal 4-töl este 7ig dolgozik.Én itt vagyok a 3 honapos lányommal és állandóan szalad a lakás sajna.7végén se nagyon tudom megcsinálni mert szombaton is dolgozik apa vasárnap pedig ahogy megnyekken a gyerek már oda is kell rohannom mert apa nem bir vele és ha nem megyek ugy tud rám nézni mintha éppen gyilkolnék valakit.Szóval általában akkor csinálom a dolgom mikor alszik.És igy nagyjábol azért rend van ha nem is patyolat tisztaság.
2009. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!