Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja némely anyukának az...

Mi a baja némely anyukának az aktuális hozzátáplálási irányelvekkel?

Figyelt kérdés

Értem, h nem olyan mint régen volt, de azért mondjuk a csecsemőhalandóság is nagyobb volt 30 éve...

Nem szeretnék vitát generálni, tényleg érdekel a véleménye mindkét "félnek" Személy szerint próbálok középen lavírozni, de ha hajlani kell, akkor az új felé hajlok inkább - pont a tudomány fejlődése miatt.


2009. okt. 26. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én azért nem tudok 100%-ig elfogadni minden mai 'szabályt', mert az elmúlt néhány évtizedben sokszor jelentett ki valamit a tudomány csecsemő táplálással kapcsolatban, aztán rájöttek, hogy mégsem, aztán hogy mégis...

pl. a liszt- egyszer korán be lehetett vezetni, aztán jajj mégsem, mert lisztérzékeny lesz a gyerek, aztán de mégis lehet adni, mert génhez kötött betegség a lisztérzékenység.

2009. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom nem lenne vele, ha a babám úgy enne ahogy a nagykönyvben meg van írva. Csakhogy nem úgy eszik. Anyatejes egyébként. Pl. képes (5 hónapos) 70 grammot szopizni, ami kevésnek mondható. Aztán megkínáltam almával és megevett egy egészet. Ha követném az új irányelveket akkor a babám nem evett volna csak 70 gr tejet. Valahogy nem központi kérdés nála a hasa. Fejlődni azért meg mégis csak kellene! :)
2009. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, értem amit írtok. Azért is mondtam, hogy a kettő között lavírozok, mert az én lányom is borzasztó keveset evett/eszik, így 5 hónaposan én is elkezdtem a gyümölcsöt, étvágyfokozónak. (Egyébként nem jött be, most is keveset eszik pedig 1 éves :) )

Csak némely kérdésből ömlik a lekezelő hangnem, hogy mennyi hülye van, aki elhiszi a tápszergyártók lobbiját és egyébként is, mi is túléltük a régi módszereket. Szóval, azokról beszélek, aki nem is hajlandó megfontolni az újabb tanácsokat, hanem rögeszmésen ragaszkodik a régi módihoz. Pl 3 hetesen, hónaposan már tejet ad a babának. Oké, hogy nem kell 2-3 évet várni vele, de azért itt is lehetne arany középút... Vagy aki az egyébként anyatejes babát minden ok nélkül (lsd minket, keveset eszik, étvágynövelő stb) elkezdi 2-3 hónaposan hozzátáplálni. Itt még arról sem lehet szó, hogy nem akarja a tápszergyártót pénzelni...

2009. okt. 26. 08:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes téma.

Valahogy én is úgy vagyok, ahogy te, hogy próbálok középen evickélni. Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a gyereket 3 éves koráig tápszerrel kell tömni. Persze, hogy szegény gyerek allergiás lesz, ha 3 éves koráig nem találkozik bizonyos anyagokkal. Viszont a szoptatás fontosságával nagyon egyet értek. Sajnos én csak 3 hónapig tudtam szoptatni, pedig majdnem bele gebedtem de nem ment. Viszont a másik fele, hogy én úgy veszem észre, hogy a terhesség és a gyereknevelés hatalmas üzlet mostanában. Ha olyan fontos lenne a gyereknek bio gyümölcsöt, meg bio zöldséget adni, akkor miért kerül a bio 3szor annyiba? Holott azokat (elvileg) ugye nem vegyszerezik, tehát ezzel is költséget spórolnak...

A túlzott aggódással sem értek egyet, hogy ez meg az meg amaz nem lehet a baba étrendjében. Kisfiam hamarosan 1 éves és azt eszi amit mi (gyerekorvos javaslatára). Nem főzök annyi fűszerrel, mint előtte, de nem is hagyom ki belőle a sót cukrot, mert az hozza ki az ízeket.

Sajnos az a tapasztalat, hogy ezen z oldalon nagyon sok olyan ember van, aki nem hajlandó mások véleményét elfogadni, hanem szajkózza a saját "tökéletes" elveit. Most elárulok egy titkot: SENKI SEM TÖKÉLETES. Szerintem el kell fogadni mások véleményét, de nem kell semmit szentírásnak venni, hanem mindenki úgy csinálja ahogy szerinte a legjobb. Ha tőlem kérnek tanácsot (hangsúlyozom: HA KÉRNEK) nagyon szívesen adok, de nem vártam el soha hogy z úgy is legyen. Egyes "szuperanyukáknak" ezen kellene elgondolkodni.

(És most jöhet a lepontozás, meg a lehurrogás, már alig várom :) !!! )

2009. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 7 hónapos a lányom, és sok mindent a mi kajánkból eszik: főzelékek és levesek közül. Érdekes kérdést vetettél fel.

Az egyik kommentedben írtad, hogy teljesen lenézik aki tartja a mai irányelveket. Én ezt pont fordítva észlelem: 3 hónapos korától hozzátáplálom a lányom, most már eszi amiket fentebb említettem és itt sok kismamának ez nem tetszik. Én azt vallom hogy azért vannak az egyre finnyásabb gyerekek akik semmit nem esznek meg, mert nem lettek időben ízekhez, ételekhez szoktatva. Másrészt pedig az ételallergiáról már bizonyított tény, hogy azért alakul ki, mert nem jutott a szervezet időben bizonyos anyagokhoz. Érdekes dolog, hogy akik korán táplálnak azok fogadják el azt, ha vki 6 hónapig csak anyatejet eszik, de ők abszolút nem fogadják el, hogy én 3 hónapos korától adok neki gyümit, utána főzelékeket.

Másrészt meg vannak anyukák, akik csak az orrukig látnak. Ezt nem szabad, azt nem szabad, és a végén lesz egy széltől is óvott állandóan beteges csemete. EZ a táplálásra is igaz.

Hangsúlyoznám, hogy az én gyerekem sem eszik pörköltet nokedlivel vagy töltött káposztát, de a húslevest és ezeket megkapja ebédre.

2009. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hónapos koráig szigorúan csak szoptattam a babámat,majd nekiálltam hozzátáplálni,de nem úgy ahogy a nagykönyvben megvan írva,8 hónapos korára már mindent evett és ebben bizony benne van a pörkölt nokedli is :) tudom ezért sokan megköveznének,de ha egyszer a gyerekem nem eszi meg az íztelen bébikajákat,nemtudtam mást megoldást mint hogy rendes ételekkel etettem,most 9 hónapos már nem szopik mert időközben terhes lettem,és nem kellett neki a tej,de én nem kezdtem neki adni tápszert azért mert ajánlott! tejpépet néha-néha kap,de egésznap azt eszi amit mi,csak ő több gyümölcsöt kap pluszban!

Végre kiírtam magamból,mert ide még egyszer sem írtam ki,pont azért hogy ne hogy nekem támadjatok :)

2009. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam tápszeres, 2 hónapos. Már elkezdtem a hozzátáplálást, mert önmagában nem eszi meg a tápszert. Míg éhes, az elején kb 40-50 ml-t megeszik, aztán nem akar enni, pedig éhes. Nem ízlik neki a tápszer, pedig sokat kipróbáltunk. Ha hagytam volna, hogy csak ennyit egyen, szegény éhes maradt volna. Próbálkoztam mindenféle csellel: előbb bébiitalt öntöttem a tápszerhez, de így se igazán kellett neki. Aztán kipróbáltuk a bébiételt, az bejött, csak még nem nagyon tudta enni, így hígítottam és így jóllakott lett, mosolygott. Sok minden muszájból próbál ki az ember, pedig még nem akarja, én se akartam...

Anyukám engem már 6 hetesen csirkemájjal etetett, és lásd, semmi bajom nem lett tőle.

Minden baba más, egy anyuka látja, hogy mi kell neki, nem kell feltétlenül a szakkönyvekhez ragaszkodni.

2009. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

Az egész "új táplálkozási irányelvnek"-ről még annyit, hogy nagyon szép és jó, és nagyon lelkes követői vannak,csakhogy ez kevés, később sem kell chipset és cukros üdítőt venni a gyereknek. Sok ilyen anyukát ismerek, glóriával a fejükön jártak mert ők szoptatnak, aztán egy-két év múlva valahogy elfelejtődött az immunrendszer és az egészségre nevelés. :)Mintha egy 5 évesre, egy 16 évesre nem kellene nagyon-nagyon vigyázni.

Szóval az "új táplálkozási irányelvre" mint keretre nézek, mert figyelembe kell vennem a babám sajátosságait. Amúgy ha úgy enne a babám, ahogy nem eszik, és nekem is úgy lenne tejem, ahogy nincs, én is kizárólag szoptatnék 6 hónapos koráig.

2009. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!