Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Röpködős szülők, egy 15 hós...

Röpködős szülők, egy 15 hós fiúcska hogy viseli a 12 órás repülőutat? Nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés
Férjem nagybátja Floridában él jó körülmények között,az a tipikus gazdag nagybácsis sztori,van egy vendégháza,ahová párszor,ha meg tudjuk oldani,ugy egy hónapra ki szoktunk menni hozzá jól élni egy kicsit. Mióta fiunk megszületett,nem vittük sehova,semmi hotel,másholalvás.januárban mennénk,akkor lesz 15 hónapos. Én ugy látom,hogy idegen helyen nem érzi jól magát,nehezen vagy egyáltalán nem oldódik fel,csimpaszkodik. Ha valaki ott van a konyhában,mikor eszik, szinte lehetetlen megetetni,ki akar szállni, zavarja,nem figyel az evésre. Amugy pontos napirenddel bíró,mások szerint is nyugodt ,aranyos baba. Van tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy viselik az átszállásos repülőutat, tudnak e enni , vagy egész nap tápi adok majd és kész? Mit viszek a gépre neki?forró vizet adnak,vagy arról is gondodkodnom kell? Egy hónap alatt csak megszokja odakint,de visszatérve felborul minden? Erősen gondolkodom,hogy nemet mondok,de a férjem hallani sem akar róla. Valami bíztató tapasztalat?köszi előre is!
2009. okt. 25. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekem egy 18 hónapos fiam van de 2-3 óránál hosszabb útre nem vinném sehova. Szerintem nem való egy ilyen hosszú út+ időátállás egy ekkora gyereknek. A férjednek minek kellett gyerek ha nem tud lemondani erről? Teljesen kikészítitek szerencsétlen picit ezzel az úttal.
2009. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Én azt gondolom, hogy a legnaogy problémád a komoly időeltolódás miatt lehetne. Főként mivel írod, hogy beállt napirendje van a gyerkőcnek.

Huuuhhh, hát nagyon nehéz döntés szerintem. Azok alapján amiket írtál elképzelhető, hogy egy valóságos tortúrává válik az egész és nem csak a gyereket, de téged is megviselhet ebben az esetben.

Beszéljétek meg még! Én várnék, amíg nagyobb nem lesz. Később ő is jobban tudja élvezni az egész utat.

Az én gyerekem 6 hós és beföldön készülünk egy hétvégre elutazni pihenni. Még az is nagy felkészülést igényel szerintem, nemhogy Florida és egy hónap...

Te ismered a kisbabád meg a napirendeteket, te tudod, hogy mi fér bele és mi nem. Alaposan kell mérlegelned.

Jó döntést kívánok, ami mindannyiótoknak megfelel!

2009. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem lehet neki trauma, hiszen ti, a szülei vele vagytok. + még a kedvenc , megszokott játékai. Én nem hagynám ki a lehetőséget, az biztos.

12 óra nem a világvége (nekem 24 órás volt a leghosszabb repülőutam - 3 átszállással, igaz kamaszként. A repcsin kell, hogy adjanak meleg vizet, ez a legkevesebb. Viszont most, ha belegondolok, ott van az a 8 (?) órás különbség, tehát napszak - bioritmus változás. Hát most nem is tudom. Én csak vinném. Viszont kicsit lehet, hogy belezavarodna, de szerintem ez a későbbiekre semmilyen kihatással nincs. És az irigység is beszél belőlem, mert 1 éve sehol nem voltam, még a szomszédos városban sem :s

2009. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Második vagyok. Csak azért ne vigye egy szülő mindenhova gyerekét, mert a saját szórakozásáról nem tud lemondani, szerintem! Oké, egy nagyszerű dolog elmenni Floridába...na jah!...egy felnőttnek és nem pedig egy csöpp egyéves kisgyereknek. Én is szívesen elmennék!

Ha azt írtad volna, hogy a babád jól alkalmazkodó, nem zavartatja magát, bárhol eszik, bármilyen környzetben azonnal feltalálja magát, akkor szerintem is lehet utazni. De így meggondolandó.

2009. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Okos kisfiú, de a nyugalmat szereti maga körül,ez nem vitás. A ház már csak a miénk lesz, szó szerint is, mert egy hét mulva a férjem kimegy aláirni a papírokat, előkészíti a terepet: kiságyat vesz, etetőszéket, stb. Eddig sehova sem vittük, hogy ne zavarjuk a nyugodt életét. Nem is láttam értelmét wellness hétvégére vinni, ide oda cipelni. De ez mégsem két nap, ezért bízom abban,hogy egy hónap alatt bőven aklimatizálódnia kell az új helyhez, a biztos pontja,a szülei, vagyis mi, végig vele lesznek. Az utazás és a nyaralás egy önző dolog. A mi élvezetünket szolgálja elsősorban. Bár mivel nem hagynám senkire, nem éjszakai bulizásokról, csavargásról van itt szó, hanem 24 órás hármas együttlétről egy átlag 28-30 fokos helyen. Az út itt a probléma, főleg az evés ami aggaszt, ebben is várom az ötleteket. Hogy fogom megetetni normálisan? Itthon sem egyszerű, ezért vagyok feszült az egésztől. Nagyon őszintén csúnya,ha azt merem mondani, hogy eddig önzetlenül maximálisan érte voltunk, most pedig velünk jön, ha ő még nem is érti , hová cipeltük szegényt, ez a mi hónapunk lesz?
2009. okt. 31. 22:58
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

szia,

én a augusztusban voltam az akkor 17 hós fiammal Amerikában, chicagoban, a férjemnek sajnos munka miatt itthon kellett maradnia

itthon pontos, szoros napirendünk van, az úton ez felborult, de mivel este érkeztünk meg, másnap ment minden a maga módján tovább.

Ott kicsit furcsa volt neki, hogy sokat vagyunk úton (kirándulgattunk), de egyébként minden ok volt.

akkor volt gond amikor hazaértünk, ugyanis az időeltolódás hazafele jobban megviseli a szervezetet, attól függetlenül, hogy gyerek vagy felnőtt az illető. De 3-4 nap alatt visszazökkentünk az eredeti napirendbe.

Meleg vizet a repülőn adnak, meg van valami bébipapi is, bár ezért a jegy megvételekor szólni kell. Az én fiam akkor még szopizott, tehát nem volt tápi gondom.

Az átszállás sem volt gond, mert az egyik légiutas-kísérőnek szóltam, h segítségre van szükségem, és végig vezetett a JFK reptéren, mindenben segített. Az átszállási kapunál, meg "átadott" bennünket egy másik kísérőnek, aki figyelt ránk. Ezért nem kell külön fizetni. Az utazás kellemes volt. A babóm sokat aludt, nem volt gond vele, időnként sétáltunk a repülőn.

Én is tele félelemmel indultam el, de nem bántam meg, h egyedül egy kisgyerekkel vágtam neki az útnak.

Ott meg nem lesz gond, hisz sok új dolgot lát majd, ami leköti a figyelmét, jókat fog enni és aludni.

Kellemes nyaralást nektek!

2009. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Most Nektek, kedves első két válaszoló, az fáj, hogy Neki van ilyen lehetősége, vagy tényleg a gyerekért aggódtok? Miért kéne lemondania a "saját szórakozásáról"? Egy kisgyerek nem kell, hogy burokban nőjön fel. Pont attól lesz nyámnyila. De mindegy is. Vidd nyugodtan, pár nap alatt át fog állni, főleg, mivel írod, hogy nyugodt baba. Mi kislányunkat egy éves korában vittük Kanadába. 13 óra volt az út egy átszállással. Vittem magammal mindenféle kaját, illetve jelezni kell, hogy baba van Veled, És biztosítják a számára megfelelő kaját. Ez ilyen egyszerű. És ne is törődj ezekkel a "károgókkal" fentebb. Savanyú a szőlő. Amúgy kislányom jól viselte a dolgot oda-vissza (visszafelé leginkább aludt). Nem vettem észre, hogy különösebben megviselte volna akár az út, akár az időeltolódás.
2009. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a felnőtteket sokkal jobban megviseli az utazás,mint a gyerekeket,ők még rugalmasabbak.
2009. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyetertek az utolso valaszoloval.En jappanban elek,nyaron haza utaztam,9oras repules az akkor meg 9honapos fiammal.es csak en egyedul mentem vele,mert ferjem dolgozott.haza repules nyugodt volt,sztyuardeszek mindenben segitettek,meg majdnem ataludta az egesz repulest(12ora).akkor meg nme jart,ugyhogy sokat volt olben nehez volt.de ha mar ja r a kicsid akkor setalhatsz vele a repuloben,hamar elmegy az a ido.visszafele mar nehezebb volt,mert nem aludott semmit,es egy 10honapos gyerekkel aki nem jar nehez.de te a ferjeddel mesz,akkor nem olyan szornyu,.en rengeteget utazok a gyerekemmel,azt akarom,hogy sokat lasson es tanuljon.nem felj attol,hogy a babad nagyon kilessz,ez neki egy kis tanulsag lessz.Az aki faratt lessz az te lesszel;)))az idoeltolodas is 2nap alatt rendbe jott,csak en voltam faradt;)))en biztos elvinnem,lasson mas orszagot.nem kell annyira felteni a picit.biztos jo lessz,vigyetek osszevissza,ha nem akar enni bent vidd ki az udvarra piknikezni;)))az enyemnel ez bevalt;))jo utazast.
2009. nov. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rEngeteg jó tanácsot adtatok!!! A negativ hozzászólások is éppúgy igazságot rejtenek, ezek az aggodalmak bennem is élnek, de döntöttem, megyünk és szuper lesz! Mi már ismerjük a helyet, ugyhogy nem fogunk még vele kocsikázni a városon kívül, majd ha tényleg nagyobb lesz. Addig meg marad a strand és a házikó meg a kertecske. Mindent köszönök, sokat segítettetek, megnyugodtam!!!!
2009. nov. 1. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!