Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni a 4...

Miért nem akar enni a 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Reggel óta nem akar enni. Anyatejes, éjjel még elfogadta a cicit félálomba, de már akkor is nyavajgott kicsit, aztán reggel egyáltalán nem, tápszert kellett neki adni, amit nagy nehezen elfogadott. Azután csak délben evett tápszert, de úgy kellett bele erőltetni, és azóta nem hajlandó se szopizni, se tápszert enni. Ha már az ölembe veszem elkezd orditani, mert tudja mit akarok. Különben nem sir, úgy tünik nem éhes, csak a cumit kéri. És már egy ideje megfigyeltem, kb 1 hete hogy az esti etetésnél csak nehezen fogadja el a cicit. Mi lehet ez? Másnál is volt ilyen?
2009. okt. 24. 18:49
 1/6 Bea24 ***** válasza:
a tápszert miből adod neki?
2009. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Cumisüvegből. De eddig nem volt semmi gond.
2009. okt. 24. 19:22
 3/6 Bea24 ***** válasza:
Akkor ez a baj! Az én kislányom most 2.5 hónapos, nekem nem volt elég a tejem és cumisüvegből adtam neki a tápszert, aventet vettem, ami állítólag nem zavarja meg a szopit, utána egy mam-ot is, de hiába, mert úgy leszokott a ciciről, mint a szél. :( Nálatok is ez a helyzet, rájött a kis huncut, hogy az üvegből sokkal könnyebben jön, mint a ciciből és nem kell annyit dolgozni érte. Szerintem még nem késő, próbáld meg kis pohárból adni neki és szép lassan vissza szokik a cicire. Ha nem ez a baj, akkor arra a lehetőségre gondolok, h. jön a foga és e miatt. Majd írd meg, mi lett. :)
2009. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De már a cumisüveget se akarja. És most ordit, az apja nyugtatja, mert már nálam nincs el, pedig nem is vagyok ideges (még). Erősen nyáladzik, úgyhogy lehet hogy tényleg a foga lesz. Majd megirom mi volt. Köszi.
2009. okt. 24. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is 4 hónapos, ugyanezt csinálta egy hete.

Ne adj neki tápszert vagy csak estére. Nekem 2 ilyen napom volt, már kezdünk visszaállni.

(Ha tápozod, elmehet a tejed.)

Amikor már álmos, tedd mellre, hátha akkor eszik is végül. Én ezt csináltam, pedig a gyerekorvos minden evés utánra tápot adatott volna pótlásnak.

Ja, és vedd el tőle pár napra a cumit, cumisüveget. Szerintem nem cumizavar, de a szopási igényét ne tudja kielégíteni csak a cicin.

A lányommal így csináltam, most már eszik rendesen, de ha elég, akkor visít. Meg éjjel álmában. És ömlik a nyála. Szóval fogzik. Valószínűleg.

2009. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt már nálunk is jobb volt a helyzet, de délutántól már megint nem akar enni csak ordit. És csak a cumiját akarja, nem tudom elvenni tőle mert különben végig ordit egész nap. A szájába van két fehér pötty alul az inye tetején, azt hallottam az foggyöngy, de van egy harmadik is kivül az inye oldalán, azt nem tudom mi lehet. Úgy néz ki mint egy tejkiütés vagy egy akne.
2009. okt. 25. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!