Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el? Miért nem...

Mit rontottam el? Miért nem akar enni eddig már szinte mindent megevő 6 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Evett már ebédre főzeléket uzsonnára gyümölcsöt.Volt,hogy jó étvággyal evett,de olyan is hogy nyűglődve.

Pár napja csak a tápszert hajlandó megenni!

Nem tudom mitévő legyek!

SEGÍTSETEK!


2009. okt. 24. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Ha tápszert akar enni, azt kell adnod neki.Nekem 19 hós a ksifiam, de neki is volatk olyan időszakai, amikor szinte semmit nem tudtam bele diktálni.Amíg megy a folyadék, nem lehet nagy baj.Bár nem értem 6 hónaposan hogyhogy szinte már mindent evett..én ekkor kezdtem hozzátáplálni:)

Na a lényeg hogy ennyi idősen az én fiam nem igazán szerette a változtatásokat.Volt hogy egy hónapig ugyanazt ette.Nekik a megszokott dolgok adják a biztonságot.Egyébként az is lehet hogy jön a foga, ilynekor is étvágytalanabbak.Semmiképp ne erőltesd, mert az stresszelni fog téged is, meg a pici is összeköti a rosszal.Kínáld meg, és ha nem kell neki,maradj a tápszernél.Ne kínálgasd 3 félével, hanem ha újat akarsz kínálni,azt a köv. evésnél tedd.Ha amúgy jól van, nem bágyadt, nem beteg, lázas stb,akkor nincs okod aggodalomra.Egy bébinek kaját főzni az egyik legnagyobb kihívás:)

2009. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Viszont az én fiam is 6 hósan evett szinte mindent, mivel Ő is tápszeres volt 3-4 hósan kezdtem a hozzátáplálást.
2009. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposak vagyunk és nekünk is volt 2 ilyen korszakunk is.az utolsó éppen most,de tartott 2 hétig.már eszik,de kapott vitamint mert azért neki már nem elég a tápszer.most apróbb trükkökkel,de eszik,kitartást neked is.csak ne erőltesd mert akkor el megy a kedve.apránként próbálgasd időnként kóstoltatni azokat az ételek amiket szeret.vagy próbáld lekötni a figyelmét és amíg forgat valamit a kezébe addig szépen megebédel.
2009. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm!

Híg széklet a fogától lehet?

2009. okt. 24. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
aha.3.voltam.
2009. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És ne adj nyalánkságokat, hogy azt legalább megegye, mert, ha véget ér ez a korszak akkor csak azt lesz hajlandó megenni.
2009. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!