Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSÉG! 11 hetes babánnak...

SEGÍTSÉG! 11 hetes babánnak szorulása van, mit csináljak vele, hogy végre tudjon kakilni? Anyatejes és már nem volt 10 napja

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Kamillatea,hőmérőzés,glicerines kúp, amit én ismerek. A kamillateával kezdtem, amikor nem volt jó, akkor adtam neki kúpot, a hőmérőzést nem csináltam még.
2009. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hívd fel a dokit, lehet, hogy beöntés, vagy glicerines kúp lesz a vége. az is elképzelhetp, hogy kamilla teát kell itatnod vele, de most már ne kísérletezz otthon, hanem kérd ki orvos véleményét, és legközelebb 5 nap után szólj, mert egy hétnél több kimaradás már semmiképp sem normális!
2009. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, nalunk a maximum kimaradas 9nap volt. Aztan utana megint 3naponta kakilt. Homerozni szoktam es forralt vizet itatni vele alkalmankent (mar amikor sikerul) Ne aggodj teljesen normalis az ha az anyatejes babaknak nincs szeklete akar 10 napig is. Remelem azota mar sikerult a kaki, mi minden alkalommal unnepkent eljuk meg ezt a masnak normalis esemenyt.
2009. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"anyatejes babáknál az 5.hét után változik meg a széklet ürítésének gyakorisága legtöbb esetben, változik az állag és a szín is. Teljesen normális ha 10napig sincs széklet, nem kell tenni semmit, csak ha zavarja a babát. Először kamillateával próbálkozzunk, majd ha nem sikerül a székelési ingert kiváltani akkor vegyünk glicerines kúpot. A kúp felhelyezését követően, általában 2-6órán belül tesznek valamit a pelusba."

Én sem csináltam mást mint amit itt leírtak, sőt a hőmérőzést az orvosunk nem is javasolta.

2009. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk is volt anno ilyen időszak, próbáltam a kamillateát, de nem vált be. Vény nélkül lehet kapni glicerines kúpot, abból csak egy felet adtam neki és bevált. A hőmérőzésről én is hallottam de nem próbáltam.
2009. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kamillát már adtam neki,de eddig semmi.Menyi idő után jött össze másoknak kb?nagyon nyűgös már,éjjel sem aludt ez miatt rendesen!Köszi a válaszokat!
2009. okt. 24. 11:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira félni a hőmérőzéstől. Nem fog hozzászokni, és legalább segítesz rajta, inkább nagy megkönnyebbülés neki. Be kell olajozni a hőmérőt és óvatosan bedugni, utána körkörös mozdulatokkal már rögtön meg is lesz az eredménye. Inkább, mint hogy szenvedjen. De a glicerines kúp is jó, csak arra még várni kell, hogy hasson. Én gumis hőmérőt használtam, bár az orvos azt mondta a kemény fajtát használjam. Vagy van még szélcső is, ezt gyógyszertárban lehet kapni, kifejezetten a puki távozására való, de ha kakilni kell, akkor ez is megindítja. Szerintem a kamillatea soká hozza meg azeredményt, nekünk nem is segített. De azért az orvost is hívd fel és mondd el neki.
2009. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én laveolac szirupot adtam neki a védőnő javaslatára. Termelt is szegény annyit, hogy a bodyt le kellett vágni róla...:) Próbáld meg, egy pici teában feloldva, nem lesz semmi baja tőle!
2009. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló hozzászólásán jót nevettem :)) Szegény kicsi jól tele lehetett. Az enyémnek ha már 2 napig nem sikerül, a 3. napon a háta közepéig olyan lesz.
2009. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!