Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először mákos,...

Mikor adtatok először mákos, diós tésztát cukrosan a gyermeketeknek? Ha nem cukorral adtátok, akkor mivel?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 5-6 hónaposan,és természetesen cukrosan.A főzelékeit is sóztam,cukroztam már előzőleg is.A babának sem jó,ha ízetlen ételt kap.Természetesen soha nem készítettem semmit túl édesre.
2009. okt. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mákostésztát 13 hósan, de kipöttyösödött :( ,a diót még nem mertem kipróbálni.

A fiamnak anno 9 hósan már a mákostészta volt a kedvence(baracklekvárral), diót egy éves kora körül kapott először.


Én inkább lekvárpárti vagyok az édes tésztáknál, mert úgy jobban csúszik a nekik, abban úgyis van cukor, meg hát egy plusz finom íz.

Ha a répacukortól ódzkodsz, akkor esetleg javaslom kipróbálásra a fruktózt, ugyanúgy lehet főzni/ízesíteni vele, bár kevesebb kell belőle mert töményebb. És nem is drágább számottevően. Én mindent ezzel főztem nekik míg kicsik voltak, mert könnyebb megemészteniük.

2009. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 éves kora után kapott először mákos tésztát, cukorral.

Diós tésztát kimondottan nem kapott, de volt olyan süti, amiben volt dió.


Most 19 hónapos és a diót már apróra törve megeszi. eddig nem volt baj tőle.

2009. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én még nem adtam mákosat a másfél éves fiamnak, leginkább azért, mert anno és még most is, rosszul voltam tole és hasam fájt stb. a bolcsiben sem adnak nekik még, csak kakaos tésztát vagy kalácsot.

diosat viszont már igen, néhány honapja.

az a kevés cukor nem hiszem, hogy baj lenne...

2009. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!