Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek a túlzott...

Hogyan kezelitek a túlzott kötődést?

Figyelt kérdés

Többnyire kettesben vagyok itthon 11,5 hónapos kisfiammal. Alapjában véve egy tündéri, értelmes, barátságos gyerek, de...

Ha kimegyek a szobából például (nagy) WC-re, azt tuti végig üvölti, ha kilépek a konyhába, hogy teát, vagy kaját vigyek neki végig üvölti, gyakorlatilag mozdulni nem tudok mellőle anélkül, hogy hisztizne. És ez tuti hiszti.

Földszinten lakunk, többnyire járólap van, ami nagyon hideg, ezért nem nagyon szeretem ha hosszabb idejig azon mászkál. 2 törpe kutyusom is van, a baj nem is velük van, hanem a tálakkal, mert persze fényesek, csillognak sé nagyon érdekesek a fiam számára. A cipőket folyamatosan a szájába venné. A lényeg, ha ki is viszem magammal, akkor sem tudok csinálni semmit, mert folyamatosan rá kell figyelni. A számítógépet és a TV-t folyamatosan el kell barikádoznom, mert rágná a zsinórokat. Ezt hogy oldjátok meg?

Lehet hogy ez a szeparációs szorongás?

Ha az apjával, vagy a mamával van kész kis angyal, szépen játszik, semmi baj amíg én be nem teszem a lábam a lakásba. Ha valakinek ilyen gondja van, hogyan kezeli?


2009. okt. 23. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyiván te is azok közé az anyukák közé tartozol,aki elhiszi a most divatos elméletet,hogy az anyukának állandóan a baba mellett kell lenni,mert a baba ezt igényli.Ez nem igaz.A baba azt igényli,hogy etessék,itassák,tisztába tegyék és két evés közt hagyják egyedül játszani.Ha sír,akkor sem kell azonnal hozzárohanni.Egy tapasztalt anyuka már a sírás hangjáról rájön,hogy csak unalomból,vagy ha nagyobb hisztiből sír,vagy valami baja van.Természetesen nem kell hagyni,hogy órákig sírjon.de pár perc nem árt meg neki.Elég odamenni hozzá,és megnézni,hogy mi baja lehet,és segíteni rajta,megvígasztalni,de hagyni a kiságyában a játékaival.Ez a szeparációs szorongás pedig nem más,mint hiszti.Megszokta,hogy álladóan vele vagy,azt teszed,amit ő akar,ezért hisztizik.Mivel az apu vagy a nagyik nem teljesítik minden óhaját,azért nem hisztizik velük.Most már nem tehetsz más,mint nem figyelsz rá,ha hisztizik.Előbb-utóbb asbba fogja hagyni,addig elég idegölő lesz.Ha viszont nem teszel semmit,nem fog leszokni róla.
2009. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én babám kicsi korától kezdve megszokta, hogy néha magára hagyom, ha pl. kimegyek WC-re. Erre van a járóka, habár sokan szidják, meg a babák sem szeretik. De ez tényleg szoktatás kérdése, az előzőnek igaza van.

Az, hogy mindenhez hozzányúlkál, amihez nem szabadna, nekem is gond. Én hiába mondom neki, hogy nem szabad, fütyül rá. Így csak az marad, hogy figyelek rá, hogy mit csinál. A számítógép kapcsolóját a férjem már kikötötte, és csak a billentyűzettel lehet bekapcsolni.

Ha 11,5 hónapos a rágásról hamarosan le fog már szokni, kitartás.

2009. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ aranyos vagy. De...

Egyáltalán nem vagyok a divatos anyaság híve (sőt el is ítélem a manapság divatos nevelési elveket), soha nem kapkodtam fel azonnal, ezért nem értem, hogy mi üthetett bele. Most sem ugrok azonnal ha hiszti van, mert hallani, hogy dühből kiabál. Ha valami nem, akkor az 10 perc múlva is nem de sajnos ezzel a módszerrel sem haladok előre. Apa nálam sokkal aggódóbb, inkább ő az aki minden nyekkenésre ugrik és vele mégsem csinálja.

2009. okt. 23. 23:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Eléggé hasonló a helyzetünk, egy éves a kisfiam, írok pár megoldást ami (egyelőre) nálunk működik. A padlólapon mászkálást illetően, vastag termo mackóruha van rajta, vastag zokni és kiscipő, így hagyom csúszni-mászni a padlón. Mivel bárhova utánam jöhet, elég nyugi van. Többnyire ő is ott sertepertél ahol éppen vagyok. A fürdőben a mosóport, flakonokat a mosógép tetejére vagy a fürdőkádba teszem, így nem éri el amíg ott van dolgom, egyébként ezt az ajtót zárom. A konyhában van járóka, ha veszélyes dolgot csinálok beteszem, így ott lehet a közelemben, mégis biztonságban. ha nagyon unatkozik kap konyhai eszközöket, habverőt, fakanalat, műanyag tálat, fedőt, ezekkel is eljátszik kicsit. Ha wc-re megyek szintén ide rakom, kis nyüfi van de végül beletörődik. A szobában a kábeleket pokrócba csavartam, így mivel nem látja, nem esik kísértésbe. Konnektorokba vakdugó. TV, video, stb. van egy központi elosztó ami kikapcsolható, így nyugodtan nyomkodhatja a gombokat, nem tesz kárt sem magában, sem a készülékben. Mivel látja hogy "nem működnek", többnyire nem is érdekli. Cipőket szekrénybe pakoljuk, általában minden rá veszélyes dolgot elrakunk olyan helyre hogy ne lássa, ne érje el. Ha mégis olyan helyen matat ahol nem szabad, rászólunk, ha nem használ odébb visszük őkelmét, ha ez sem használ járóka. Mivel szinte mindig oda jön ahol éppen vagyok, szem előtt van, nem kell külön ránéznem. A kutyusok tálját illetően nem tudok okosat mondani, talán ha nem állandóan van a földön csak amíg esznek-isznak, de ebben nincs tapasztalatom. Nagyobb főzésbe, takarításba csak azután kezdek, hogy ő elaludt. Persze nálunk is van hiszti-miszti meg nyüfi-nyuszi, de azért el tudom végezni a dolgaimat, nincs az hogy egész nap a nyomában kell lennem.
2009. okt. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos lesz, és dettó mint a Te fiad.

Pedig apa is , meg a nsgymama is sokat van vele, mégis hozzám kötődik a legjobban. Én sem vagyok hive annak, hogy állandóan a gyerekkel, de pl. ma reggel még kávézni sem tudtam kimenni, mert ahogy nem látott egyből elkezdett orditani. Ha bemegy a szobába, és elkezd játszani, akkor hagyom, néha 1-2 órát is eljátszik, de csak ha bent vagyok, amugy bujik utánam, és egyfolytában "ajázik". Már együtt pisilünk, vagy ha nagyon ügyes vagyok, mire odaér, letudom.

Nem akarom sirni hagyni sokáig, de néha kell, mert nem köthetem magamra, hogy mindig, mindenhol velem legyen.

Tippek: a járólapra vegyél szőnyeget, a kutya tényérjait tedd fel, ha ettek, és minden olyat, ami nem neki való fentebb kell rakni egy szinttel. Mi bababaráttá tettük a lakást, semmi sincs a keze ügyében, ami nem neki való.

Ha a konyhában vagyunk, adok neki műanyag tálakat, fakanalat, és ő azzal elvan.

Ez az időszak is elmulik majd.

2009. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezen csakaz idő változtathat sajna. amúgy nem minden gyerek egyforma. Van aki elvan egyedül még te teszel veszel stb. De van aki igenis igényli a te jelenléted. Az én fiam is cska ha valami érdekeset mutattam lehetett otthagyni pár percre. Aztán már nem érdekelt. Kialakítottam a lakást, hogy jöhessen utánam, és annyival egyszerűbb lett az életem. Bár figyelni azt mindig kell. Most 16 hónapos és már nem ragad úgymond annyira, simán elvan míg megreggelizek WC-ek meg ilyenek. De ehhez idő kellett és tudnia, hogy biztonságban van ha nem vagyok ott akkor is
2009. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónapos, és ugyanaz történik nap mint nap, mint amit te leírtál. Járókába csak délelőtt van el, nagyon nehezen szoktattam hozzá, addíg én gyorsan takarítok hogy utána mehessen mászni és felfedezni. Mivel már áll, elvárja hogy kísérgessem, fogjam a kezét hogy tudjon lépkedni. Ha nem így van, nagyon hisztizik, olyan szinten hogy orából, szájából, szeméből a dolgok egybefolynak. Képes fél órán keresztül hisztizni ha nem az van amit Ő akar. Hiába mondom el neki hogy dolgom van, ha akarna mászni tudna utánam, de nem! Ő menni szeretne. Ha leülök, odamászik hozzám és sírva kapaszkodik a nadrágomba, már annyira elfárad hogy alig bírja tartani magát. Jön utánam a wc-re, konyhába, bárhová, csak mellettem legyen. Néha az sem elég ha mellette vagyok, belém akar bújni...jön az ölembe, pedig sosem volt ölbe cipelve. A dokink is azt mondta, szeparációs szorongás. Sokmindent kipróbáltam már, de csak az idő segít rajta sokak szerint. A többi dolgot hasonló képpen oldottam meg mint az egyik válaszoló. Mindent elpakolok mielőtt útnak engedem, a kábeleket mi szigetelésre használható habszivacs csövekkel oldottuk meg. Nekünk van cica, a tányérját mindíg reggeli kajája után felveszem, így az sem ejti kísértésbe.
2009. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás nem hiszti!Vszínű az van nálatok, rájött hogy ő különálló lény az anyutól és azért sír utánnad, mert ha nem lát azt hiszi nem mész vissza hozzá.Ők még nem tudják, ha nem lát akkor is vagy.

Jó hír, elmullik!Addig is ne tarts ki, csak erősődik a bizalma, ha mindig ott vagy amikor kell.

Én ha a konyhába van dolgom akkor berakom az etetőszékébe, amíg teszek-veszek elvan.Énekelünk, zenét halgatunk, mindenfélét adok neki.A szobába elmászkál, ha olyat akar amit nem szabad, rászólok többször is, majd elveszem onnan ha nem reagál, lekötön mással a figyelmét.Ilyenkor elfelejti mit akart.

Egyébként nekem is elvan a mamával, apával, ha meglát azonnal nyüszít.Visszajött anya!!!Ezen nem idegesítem magam, majd elmúllik.

2009. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi tarts ki!-akartam írni
2009. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás tényleg nem hiszti, hanem egy érzelmi-értelmi fejlődési fok. A fiam most 19 hónapos. Nála először ez 7-8 hónapos korában kezdődött, amikor elkezdett mászni. Majd ez elmúlt, nem hagytam magára, mindig tudta mi történik körülötte, elmondtam neki, megnyugodott. Szépen megtanult magában is játszani, persze ettől még ugyanúgy ragaszkodott hozzám. Majd amikor 15,5 hónaposan abbahagyta a szopizást, a cumisüveg lett a mindene. Egyedül elaludt, nem volt semmi baj, egészen két hónappal ezelőttig. Most olyan szinten anyás, hogy csak belém kapaszkodva hajlandó elaludni, elvan , játszik egyedül, de nem tudom rábízni másra, mert majd megszakad a szívem, mikor "nyanya-nyanya" és potyognak a könnyei. Ez a 2. ilyen korszak. Ezen is túlleszünk. Valószínű érzi, hogy jön a kistesó. Szerintem a legfontosabb, hogy szeresd, magyarázz neki, így kiküszöbölhetőek az igazi hisztik, nálunk van vasakarat, de kontrollálható. Fontos, hogy legyen benned bizalma. Később neked kell könyörögni egy pusziért!!! Jó babázást!
2009. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!