Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira gáz, hogy az ember...

Annyira gáz, hogy az ember néha-néha rácsap a gyereke kezére?

Figyelt kérdés
Néha van, hogy rácsapok a kezére ha csíp vagy a hajamat tépi és hiába mondom, hogy nem szabad...
2009. okt. 23. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem.ha használ, tedd.

én már nem teszem, mert csak kinevet.15hónapos.

2009. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A keresztlányom 2,5 éves elmúlt. Amikor kisebb volt, szokása volt csípkedni, hajathúzni. Vagy esetleg a macskát, kutyát piszkálni ( fülhúzás, stb )

Amikor ezeket csinálta, mi is csináltuk vele. Nem ütöttünk a kezére, hanem megcsíptük, meghúztuk a haját vagy a fülét. Persze nem nagy erővel, csak épphogy, annyira, hogy érezze. Megmondtuk, hogy ugyanezt érezzük mi is, ugyanígy fáj a kutyusnak és a cicának is, és hogy ezt nem szabad csinálni.

Megértette, azóta leszokott erről.

2009. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz,mi is rácsapunk a kezére,mert csíp,karmol,harap és hajat tép,de sajnos nem segít,mert csak nevet rajta,13 hónapos.
2009. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hűűű, a férjem rácsapott a 19 hós kisfiunk kezére... azóta iszonyatosan anyás, nem akar az apjával elaludni, üvölt, ha együtt akarom őket hagyni... pedig nem csapott rá nagyot...
2009. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2009. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont a Te kérdésed miatt gondolkodtam el a dolgon...
2009. okt. 23. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy éves a fiam, egyelőre ha ütöget, hajat húz megfogom a kezét, kiszabadítom magam, leteszem az ölemből ahol nem árthat nekem, közben persze mondom hogy ez fáj anyának, stb. Vagy ha pl olyan dolgot pakol vagy a szájába vesz amit nem szabad és hiába szólók, akkor vagy elteszem az adott cuccot más helyre vagy elviszem onnan a manót. Ha nagyon nem tágít, hisztizik, beteszem a járókába, kiságyba. Ha a kutyát akarja "terrorizálni" megfogom a kezét és együtt megsimizzük a blökit, vagy az arrébbvivős módszer. A macska szerencsére elég fürge :) Biztosan nem tragédia egy-egy kézre csapás, de eddig sikerült kivédeni. Bár ahogy nőnek és nő a kis akaratuk biztosan egyre nehezebb.
2009. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is csaptam már rá a gyerekem kezére. Persze nem nagyot, nem tiszta erőből, hanem jelzésértékkel, hogy nem szabad. Akkor csináltam egyszer-kétszer, ha engem ütött-vágott, rúgott és láttam rajta, hogy dühből csapkod. Én annak a híve vagyok, hogy valahogyan muszáj nevelni is a gyereket. Ha nem így lenne, a fejünkre nőnének. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!