Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kinek volt a babája...

Anyukák! Kinek volt a babája antibiotikumos rögtön a születést követően? Hogyan történt?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 16:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minket is úgy engedtek haza a kórházból,hogy 2 hétig antibiotikumot kellett adnom a Lányomnak. 2 Héttel túlhordtam,így császáros lett,és talán emiatt nyelt 1 kis magzatvizet,amit később kibukott és félrenyelt. Nagy vész nem lett belőle szerencsére,csak vettek tőle mindenhonnan tenyésztést,és a vizeletéből enterococcus faecalis tenyészett ki,így utólag talán helytelen mintavétel miatt. A kontroll negatív lett,és szerencsére semmi gond nem volt azóta sem. Csak bosszantott,hogy így indultunk.
2009. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia,mi is kaptunk,mert nagyon sokáig volt magzatvíz nélkül a drágám!Branül először a fejében volt, majd a kezébe áttették!Ni 5 napig kaptuk reggel-este!Majd mire Babómnál lejárt az adag,én belázasodtam,így én kaptam infúzióba antibiotikumot,viszont nekem 6 óránként nyomatták!

Azóta is egészségesek vagyunk!

Sokfajta fertőzést lehet kapni szülésnél, ahogy előttem leírták!Néha meg csak megelőzésképp adják,hogy 6 hónapos korában ne kapjon pl. agyhártyagyulladást bébid!

2009. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez a bajom, hogy maximális odafigyelés a terhesség alatt, fogadott orvos, rengeteg pénz, hang nélkül, pár óra alatt megszültem, teljesen egészségesen, aztán nesze neked boldogság, fertőzés(?) és egy hét aggodalom. Nem kívánom senkinek... ja meg piros popsi, szájpenész...
2009. okt. 23. 20:56
 14/17 A kérdező kommentje:
Szia 20:56 köszi az infót, ezt nem is tudtam! akkor tutira nem lesz gond?
2009. okt. 23. 20:58
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Streptoccocus pozitiv miatt kapott a kórházban antit, majd hazajöttünk és rá 2 hétre csinált egy húgyúti fertőzést vesemedence gyulladással ez a E coli baktérium úgyh 8 napig voltunk a Bethesdában, majd jártunk 6 hetente kontrollra a neprohlogiára és sajnos nagyon nehezen tudták csak kiírtani 5 antibiotikumos kúrán vagyunk túl, és most január óta vagyunk tűnet mentesek, hála az égnek! Most már elég 3 havonta járni.


üdv. 17 hós kislány anyukája

2009. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is magas volt a CRP-értéke, ezért kapott antibiotikumot. Aztán az ÁNTSZ-nek küldött magzatmázon staphylococus auréliust találtak, amit még újszülöttön soha. Lezárták a szobát velem és a babaával együtt, csak maszkban és köppenyben jöttek be, állandóan fertőtlenítettek, a bébiről leszedett ruhákat égették stb. A doki közölte, hogy nem ijedjek meg, de erre a betegségre csak egy antibiotikum hatásos (nem azt kapta), mert ha az ellen a betegség ellenáll, nincs más gyógymód. És hogy pár éve Angliában ebbe nagyon sokan belehaltak. Vettek mindkettőnktől mintákat. Ja és persze ki se léphettem 5 napig a szobából. Aztán minden minta negatív lett. Valószínű, hogy a személyzetről került fertőzés a mintába, és nekünk semmi bajunk nem volt. De azt az időszakot nem kívánom senkinek, nagyon beparáztattak minket. De nyugi, semmi baja nem lett az antibiotikumtól, most már egy éves tündéri baba.
2009. okt. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj,minden rendben lesz!20.56-os voltam
2009. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!