Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjam a babámnak a...

Hogy adjam a babámnak a főzeléket hogy megegye?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a kisfiam és nem hajlandó megenni a főzelékeket:(.Se alma-krumplit, se s.répa-krumpli,se sütőtök-krumpli....Már próbáltam a húslevesből kivett sárgarépával is a krumplit hátha jobb ízű és megeszi de semmi...Van valami tanácsotok?Ti hogy csináljátok?
2009. okt. 22. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én 7,5 hónapos lányom csak gyümölcssel eszi meg.

Tegnap krumpli-alma-körte-cshús volt és megette, nem is próbáltam gyümölcs nélkül adni.

Cukkinit is csak banánnal ette meg.

2009. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van kedvenc gyümölcse azt tedd bele. Nem kell annyira ragaszkodni csak a zöldséghez. Pláne nem kell görcsölni a kaján, még nagyon pici. Vedd lazán, lehet most nem eszi meg, de 2 hét múlva falja! Én ebben az időben összekevertem neki mindent mindennel (védőnőm tanácsára) és most lám mindent megeszik. (jelenleg) :)
2009. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a babám 9,5 hónapos koráig egyáltalán nem volt hajlandó semmiféle zöldséget megenni. Se krumpli, se répa, se semmi. Próbáltam úgy, hogy sok almához kicsi répa, akkor se ette meg.

Így aztán nem is erőltettem. Eltelt 1-2 hónap, és újra elővettem ezt a zöldségtémát, és simán ette, azóta is eszi, most 10,5 hónapos. Most már mindent eszik: brokkoli, cukkini, tök, stb.

Ne aggódj, próbálgasd később, pár hét múlva. Addig egyen sok nyers gyümölcsöt, kompótot, sült almát, stb...

2009. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első választ akár én is írhattam volna :)

Próbáld meg gyümölccsel keverni, 8 hónapos kislányom is csak úgy eszi meg. Sláger az almaszósz csirkehússal, vagy alma-banán-csirke. Most kezdte eszegetni a paradicsom-burgonya-csirkét.

Kitartás, azt add neki, amit megeszik.

2009. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!