Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nálatok is így van? 10...

Ez nálatok is így van? 10 hónapos a babám, és annyira szeretnék vele játszani, foglalkozni, de nem engedi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem érdekli semmilyen játék. Nem érdekli ha mondókázunk, nem érdekli ha zenélünk, nem akar tanulni semmit. (Pl.most mutogatom neki hol a maci keze, lába, feje de hiába mert nem figyel.) Az köti le, ha építek neki és összedöntheti, illetve minden papírt megeszik. Nem tudok vele könyvet lapozgatni mert eszi, és ha nem hagyom eldobja. Csak a felnőtt dolgok érdeklik, amit nem szabad. Nem is lenne baj, ha nem venne a szájába mindent. Most volt szájpenésze, pedig odafigyelek a tisztaságra. 1000 játéka van, nem kell neki semmi. Hisztis és akaratos. A kábelek viszont lekötik. Tudnátok tanácsot adni? Egyedül buccolni tud, sokszor magátol jön a kis fejével, meg integetni. És ezzel kifújt!
2009. okt. 22. 13:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, vagy pl. próbáld ki hogy ruhákat pakolsz a szekrénybe az én fiam előszeretettel "segít" . Most 12 hós. De emlékszem pl 10 hósan már fogocskáztunk is. Ő négykézláb rohangált, én meg utána. És visítva élvezte. Rengeteg dolog van amit ebben a korban is élveznek. Igazából lehet rajtuk látni hogy mire kaphatóak és abban kell fejleszteni őket. 6 hós kora óta mindig amikor melegitettem mikróban az ételét számoltam neki hogy 1-2-3..stb, mert úgy néztem hogy kb 10-15. számolásra volt meleg az étel. Most 12 hósan ahogy bekapcsol a mikró magától mondja hogy 1-2.. stb. Még csak a hangsúlyt érteni igazán, de tényleg elraktározta. Tehát semmi sincs hiába mindent elraktároznak. Lehet hogy a mostani mondókádat 1-2 hónap múlva magától felismeri és kérni fogja. Én leginkább azt vettem észre hogy utánoz mindent a régi játékokat amiket együtt játszottunk most már magától kéri. A bújócskát is magától kéri hogy bújjunk a szekrény mellé és kukucsoljunk ki. Vagy magától elbújik és kukucsozik. Régen még csak nevetett ezeken most meg már csinálja is. Mindent elraktároznak. És idővel elő is veszik.
2009. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Azért aggódtam, mert itt mindenki írja, hogy az ő babája már mennyi mindent tud, az enyém meg nem hagyja magát. De akkor így megnyugodtam. :)
2009. okt. 25. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!