Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez nálatok is így van? 10...

Ez nálatok is így van? 10 hónapos a babám, és annyira szeretnék vele játszani, foglalkozni, de nem engedi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem érdekli semmilyen játék. Nem érdekli ha mondókázunk, nem érdekli ha zenélünk, nem akar tanulni semmit. (Pl.most mutogatom neki hol a maci keze, lába, feje de hiába mert nem figyel.) Az köti le, ha építek neki és összedöntheti, illetve minden papírt megeszik. Nem tudok vele könyvet lapozgatni mert eszi, és ha nem hagyom eldobja. Csak a felnőtt dolgok érdeklik, amit nem szabad. Nem is lenne baj, ha nem venne a szájába mindent. Most volt szájpenésze, pedig odafigyelek a tisztaságra. 1000 játéka van, nem kell neki semmi. Hisztis és akaratos. A kábelek viszont lekötik. Tudnátok tanácsot adni? Egyedül buccolni tud, sokszor magátol jön a kis fejével, meg integetni. És ezzel kifújt!
2009. okt. 22. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en 10 honaposom is hasonlo. Ot se erdeklik a jatekai. Sokkal jobban el van a konyhaban velem, vagy a spajzban is szeret pakolgatni, illetve a szekrenyekben. A konyhaban szoktam neki adni jatszani olyan dolgokat, amik biztonsagosak (habvero, muanyag dolgok stb.). Ezeket rakosgatja bele muanyag kosarakba, majd kiszedegeti. A furdoszobaban o pakolja ki a mosogepbol a megszaradt ruhakat. Ez az egyik kedvenc elfoglaltsaga. A spajzban az also polcokat ugy csinaltam meg, h nekivalo biztonsagos dolgok legyenek ott. A konnektor nalunk is nagy slager volt, de mar tudja, h azt nem szabad. Odamegy nezi, es mondogatja, h nem, nem, kozben engem les, h mit szolok hozza.Vasarolj neki kemeny konyveket, azokat nem tudja megenni.Egyebkent az en kisfiam meg olyan, mint egy porszivo. Mindent megkostol,ami lenn van a foldon. Szerintem ilyenek ezek a 10 honaposok. Probald megmutatni neki,h mit szabad es mit nem. Felnott dolgokat adhatsz neki, ami biztonsagos, es nem tudja elrontani. Hadd ismerkedjen a mi vilagunkkal:-)
2009. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan az enyém is ilyen volt, semmilyen játék nem érdekelte, csak a felnőtt dolgok. Eleinte küzdöttem ellene, de rájöttem, hogy nincs értelme, így a felnőtt dolgokkal kezdtünk játszani (edényen dobolás fakanállal, mászás ruháskosárba ki-be, ruhahajtogatás, ételesdobozok egymásba rakosgatása stb. Úgy kb 12-13 hónaposan elkezdték érdekelni a játékok és azóta mint a villám fejlődik, játszik. Most újból elővettük emiatt a 10 hósan elásott játékokat és boldogan játszik vele!


(a szájpenész nem a higénén, tisztaságon múlik)

2009. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik ilyenek.

A nagyok is egyébként. :)


Vegyél neki kemény lapos könyvet, de jól nézd meg, hogy van összerakva, mert szétcincálja majd azt is.


Én úgy játszottam vele, van ilyen forma-rakosgatós játékunk, levettem a tetejét, és csak úgy dobáltuk bele.

Vagy kisebb játékot a lukakon, ami könnyen belefért.


Meg kapott egy használaton kívüli távkapcsolót, egeret, lábast amiben törp-pörköltöt főz. :)


Kedvenc játékok: orrszívó, babakaja teteje, Kubus üveg, fakanalak.

De egyszer kinövi ezeket, játékokkal is fog hamarosan foglalkozni.


16 hós baba anyukája

2009. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! Egyébként az egyik keménylapos könyvét úgy megrágta, hogy alig bírtam kipiszkálni az elázott papírt a szájából.
2009. okt. 24. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is ennyi idosen nem engedte, hogy foglalkozzak vele. akarta, hogy mellette legyek, mert akkor elvolt, de porgott-forgott, már mászott is tovább, nem tudtam lekotni a figyelmét. ahogy nott, ugy érdekelte egyre jobban. most már (másfél éves elmult), jon állandoan, hogy anyucika, apucika, fogja a kezemet,huz magához, hozza a játékokat, most már akar egyutt játszani.

változni fog, majd meglátod, mindig konnyebb lesz:)

2009. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj az én kisfiam is ugyan ilyen! Most egy éves és nálunk még nem jött el a nagy változás. Tény hogy nem tud egy csomó dolgot, pl. az integetés csak néha sikerül, se képre mutogatás, se maci felismerés, nem hogy más háziállatok vagy testrészek, bútorok (pl. lámpa), a státuszfelmérésen a "mentő kérdésünk" az volt hogy "Hol van anya?" és gőze nem volt kiről beszél a védőnő... Viszont nincs baj mert az állandó "garázdálkodással" is rengeteget tanulnak, a rengeteg mozgás egy sor értelmi fejlődési folyamatot segít. Később menni fognak az általános dolgok is (ha szabad így fogalmazni). Egyelőre úgy csinálom, hogy néha megpróbálom a mutogatást, könyvnézegetést, de semmi erőltetés. Igazából magamat nehéz leállítani mert annyira okítanám, főleg mikor olvasom hogy már miket tudnak babák ebben a korban (hiába hogy nem szabad összehasonlítgatni). De nem akarom hogy megutálja vagy úgy érezze hogy bénának tartom (nem tartom annak, csak folyton aggódom minden rendben van-e). Igyekszem türelemmel lenni, majd csak eljön az ideje ennek is!
2009. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok az ellenpélda, mert az én kislányommal nagyon is lehet játszani és tanítani. Úgy figyel és azonnal utánoz. Ő a játékaival nagyon jól eljátszik, a könyveit hangosan "olvassa", ahogy tőlem látta és mindent azonnal leutánoz. Jön velem a konyhába is, de úgy látom még a fiókók ott nem igazán érdeklik, néha én hagyok nyitva neki direkt szekrényt, hogy nézzen bele.

A papírt viszont ő is minden mennyiségben megenné, erre (is) nagyon kell figyelni.

2009. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok, egyébként kifejezetten leültetni és tanítani nem is kell a babákat ilyen pici korban.

Elég, ha folyamatosan beszélsz hozzá, mondod neki, hogy éppen mi történik (öltözésnél, pelenkázásnál, vagy ha elesik), és ő elraktározza magának a szavakat, majd 13-14 hónaposan megkérdezed tőle, hogy hol van az okos kis feje? és ő meg fogja neked mutatni. Meg mindent amit kérdezel majd tőle!

:D

2009. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 10 hós, és legjobb játszótársa a porszívó :) imádja, a hangját, h forgathatja, persze állandóan a csövét enné :D ja, és amikor porszívózom mindig azon kapom, hogy a kábelét rágja :D persze, nem hagyom neki, de szinte függő :DDD egyékbént még semmit sem mond - gagyog, de tudatosan, kérésre nem utánoz - nem játszik ajátékaival , csak ha fakanállal ütögeti őket :) én még nem aggódom, szerintem természetes, hogy azok a dolgok érdeklik, amiket a mi kezünkben lát (telefon, távirányító, számítógép, porszívó, sütő, autó...tanulságos )
2009. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy ennyi idős babától ne várjátok hogy érdekelje a könyv a mondóka meg a testrészek tanulása. Majd olyan 2 évesen kb. már odafigyelnek ezekre a dolgokra. Most még a puha építőkocka rombolás, dobozból való kipakolás, vizben való fröcskölés,nyomogatható gombok, kinyitható flakonok és az ilyen egyszerű dolgok kötik le őket. Ettől még nem buták, csak ebben a fejlődési periódusban vannak. Az enyém ennyi idősen már bőven zenebolond volt, szóval az is lekötötte. DE nem kell aggódnotok. Korai még az ilyesmi. Még nem fogékonyak rá annyira. Jobban érdeklik őket, a szétszedhetős, pakolós játékok és persze azok amiket nem szabad, pl. konektor, drótok ilyesmik. :)Aztán majd ez is változik. Észre fogjátok venni hogy mikor kell a könyvet elővenni és olvasni belőle. Mondokázni stb.

Mondom nálunk a zene és a tánc a favorit. Próbáld ki!

2009. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!