Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főzhetek magunknak,...

Mit főzhetek magunknak, amiből a 9 hónapos babámnak is adhatok?

Figyelt kérdés
Náhány ötletet szeretnék gyűjteni, ti miket szoktatok főzni. A kicsim nem nagyon díjazza a házikosztot, főleg a főzelékeket, de azért szeretném próbálgatni neki. Viszont arra sem időm, sem pénzem nincsen, hogy állandóan megfőzzek neki külön, aztán öntöm ki az egészet, mert nem eszi meg. Miket javasoltok?
2009. okt. 22. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent adhatsz neki,amit ti esztek,természetesen a túl zsíros,vagy puffasztó ételek kivételével.Lehet,hogy a neki készített főzeklékeket nem ízesítetted kellően( só,cukor,habarás stb.) ezért nem akarja enni.
2009. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Módjával bármit, amit már ehet a baba. Ha még nem evett lisztes, vagy tejes dolgokat abból még ne adj amiben ezek vannak. Ugyan már régen volt, de én úgy csináltam, hogy megfőztem pl. a paprikás krumplit kevés fűszerrel, kivettem belőle amit a fiamnak szántam, a maradékot meg tovább füszereztem.
2009. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk bejött a sült és főtt zöldség, a húsból meg a miénkből szabdaltunk neki apró darabkákat, ha nem volt túl száraz. Hús és zöldséglevesből bármi, tészta pl. paradicsomszósszal és főtt zöldséggel (répa-hagyma)(minden mennyiségben bejött neki) Tojásos tészta, vagy rántotta, bundás kenyér. Rakott karfiol, pörkölt. HA nincs időm: halrudacska. Ha bőséges levest főztem, pl. gulyás, akkor utána palacsinta, vagy szilvás gombóc. (A reszelt almás palacsinta a favorit, persze cukor nélkül, mi is megkedveltük miatta) Ami nálunk szerintem mérvadó volt, hogy ebédhez mindig együtt ültünk asztalhoz (asztalra csatolható gyerekülésünk van, igaz, ezt a helyhiány miatt választottuk első sorban, de utólag nézve nagyon bejött, mert így egyből egy asztalnál ültünk vele, és ő nincs "elkülönítve"), így jól látta, hogy mi mit és hogyan eszünk, viszonylag hamar azt akarta enni, ami a mi tányérunkban volt, és még ha főztem is neki külön, egy idő után már nem kérte azt, hanem a közöset. Ehetett kézzel, de kapott kanalat és villát is, ha kedve volt, próbálkozott azzal, így hamar megtanult enni egyedül is. Sokszor csinálom még ma is, hogy ami kicsit "széthullósabb" étel (pl. ha rizs van), akkor azt is mély tálkába rakom neki, és kanállal eszi egyedül. Jó főzést!
2009. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!