Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóban mikor váltottatok a...

Autóban mikor váltottatok a hordozóról a 9-18-as kategóriájú ülésre?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt a babád? Kb. hány centi és hány kiló? Őszintén. Köszi.
2009. okt. 21. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért van a 9 kilós alsó határ, mert az autókban lévő biztonsági öv 15 kilótol "fogja meg" ütközésnél a gyereket/ülést. Tehát a 9 kiló alatti gyerkőc úgy repül ki a kocsiból ütközésnél mint a pinty.

(6 hósan egyébként még nagyon ritkán ülnek fel a babák)


Én babám is kinőtte hosszában a hordozót, 8 kilósan már ült, de nem tettem gyerekülésbe még, mert életveszélyes. Nem az a lényeg, hogy megbüntet-e a rendőr vagy sem, hisz nyilván nem hurcolászik magával babamérleget, hanem hogy ha tényleg baleset van, akkor tragédia lehet a vége és hát a hordozó/ülés pont azért van úgy és ahogy kitalálva, hogy ezt elkerüld.

2009. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A 6 hós baba anyukája vagyok. Az én gyerekem ennyi idősen felállt a kiságyba. Ezért bátran be mertem tenni az autósülésbe, ráadásul a hordozó már nagyon kicsi volt neki. Azért vettünk dönthetőt. Amúgy ezek már úgy vannak kialakítva, hogy nyugodtan bele rakhatod a kisbabákat is, hiszen van olyan autósülés, ami újszülött kortól használható.
2009. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Perzse, csak figyelni kell, hogy a konkrét ülés hány kilótól használható. Ha újszülöttkortól, akkor akkortól, ha az van "ráírva" , hogy 6 hós kortól, akkor akkortól, ha 5 kiló akkor 5 kiló, ha 9 kilótól, akkor meg akkortól.
2009. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

9 hónaposan kapott a lányom autósülést. A hordozót egyébként már lecserélhettem volna 7 hónaposan is, mert elég szüköcske volt neki, csakhogy még akkor nem volt 9 kg és hiába állt fel 6 hónaposan és ült is akkor már, de nem volt elég stabil. És ehhez elég egy nagyon egyszerű kis teszt. Ültessétek az öletekbe a babát, karoljátok át, de ne tartsátok a fejét és hirtelen düljetek előre vele, pont úgy mint mikor fékez az autó, na ha a kicsi feje előe nyeklik, akkor nem szabad ülésbe ültetni, mert a csigolyákat hatalmas terhelés éri, ami bajt is okozhat. Ha nagyon kicsi a hordozó akkor inkább megfontolandó egy újszülött kortól használható autósülés.

Nem érdemes kockáztatni, nem véletlenül van súlykorlát és nem véletlenül feltétele az autósülésnek az ülni tudás, még akkor is ha dönthető. Egyébként is nekünk az eladó azt mondta, hogy kizárólag akkor döntsük meg az ülést, ha a pici alszik, mert az ülések akkor a legbiztonságosabbak, ha a rendeltetés szerinti állapotukban vannak, tehát ülésként és nem alvó alkalmatosságként. Ja és ezt olyan eladó mondta, aki kizárólag ezzel foglalkozik.

2009. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen a sok választ!!
2009. okt. 26. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!