Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányommal szeretném...

1 éves kislányommal szeretném megkóstoltatni a tejet. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Mikor és mennyit kóstoltassak vele? Mire kell figyelnem, gondolok itt a kiütésekre? Hol jelennek meg, milyenek?
2009. okt. 21. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kis pöttyös bögrébe.

Ma adj egy decit, holnap kettőt! Langyosan!

Adhatsz kakaót is később, karamellás tejet, maci kávét, mézes tejet.

Nem lesz kiütés! Túrót sem evett még? Tejfölt? Joghurtot?

Tápszert?

Ha lenne kiütés, látnád. Akkor sincs teendő.

A tej finom babaétel. Ne félj tőle!

2009. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

na, ez azért durva.

1 éves kor előtt nem szabad tehéntejet adni, de 1 éves kor után meg lehet próbálkozni a tej bevezetésével, óvatosan. ezt fogja mondani a gyerekorvos is, és a védőnő is.

nem vagyok a tápszer ellen (az egyik kérdésnél én számoltam ki, hogy egy liter tápszer 220 forintra jön ki egészségpénztárral), ettől függetlenül nem vagyok annak a híve, hogy 3 éves koráig tápszerezzük a gyereket. úgyhogy első, tök kretén vagy. gondolom, a gyereked egy szép nagy burokban nő majd fel, és majd ha kikerül a való világba, ahol már nem lesz ott anyuka, hogy tápszerezze, akkor majd ott lesz a baj.

hogy a kérdésre is válaszoljak, én úgy csinálnám (bár még csak 7 hónapos a babám, így tapasztalatom nincsen), hogy reggel adnék neki 0,5-1 deci 3,5%-os tejet, ha baj van, az estére szerintem ki fog derülni.

Általában nem a kiütés jelent gyakoribb problémát, én úgy tudom, hanem a hasmenés. Ha azt veszed észre, hogy megy a hasa tőle, akkor szerintem várjál még vele pár hónapot.

De semmiképp se még 2 évet! Azért a nonszensz, hogy egy 3 éves kiscsoportos óvodás gyerek tápszert igyon.

Írd le, hogy hogy sikerült. Sok sikert!

2009. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ja, megint második vagyok. Újraolvastam az első hozzászólást. Ha az egész nem egy irónia, hanem őszintén írtad, akkor HATALMAS ELNÉZÉST KÉREK. :-)))))
2009. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!