Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozátáplálásnál mennyit kell...

Hozátáplálásnál mennyit kell kakilnia a babának?

Figyelt kérdés

Elkezdtük a hozzátáplálást, mert betöltöttük a 6 hónapot, eleinte körtét kapott, majd őszibarackot, ami iszonyatosan megfogta, és most szilvát adtunk neki, hátha az jó lesz és nem fogja meg, de úgy néz ki, hogy ez is megfogta, mert már a harmadik napja, hogy nincs kaki.

Aggódom, mert az őszibaracknál, is csak akkor tudott kakilni, mikor meghőmérőztem. Nem tudom, hogy mi tévő legyek, mert ha a szilva is megfogja, akkor mit adhatok neki? Vagy lehet nem áll még készen a hozzátáplálásra.

Amúgy anyatejesek vagyunk, és amíg csak anyatejes volt, addig beállt neki a minden második napi kaki. Vagy ez normális, hogy hozzátáplálás esetén, akár egy hétig nincs kaki? És ha szegénykének nyomja a beleit? Nem tudom mi tévő legyek, hőmérőzgetni sem akarom a végtelenségig. Előre is köszi a válaszokat.


2009. okt. 20. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

8-o

Ha már 3 napja nem kakilt, az azért nagyon sok idő...

Én biztosan tennék valamit!

A hőmérőzéstől semmi baja nem lehet, ha az megindítaná a székletet, én biztosan kipróbálnám!

Vagy : glicerines végbélkúp?


Amúgy az alma talán meghajthatja, bár a szilva az bevált hashajtó, ha az sem???...


Krumplipüré?... Banán?... (Anyatejbe turmixolva?)


Szerintem az a normális, ha minden nap kakil a baba!

(Én már a 2 naponta rendszerbe sem nyugodnék bele.)

2009. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom esetében a legdurvább eset az volt, mikor 2,5 napig nem kakilt a hozzátáplálás elején. De nekünk mind az őszibarack, mind a szilva bevált, ha ilyen gond volt. Idővel rendeződött, napi két kakis pelusunk van rendszeresen. Amúgy, kislányom is anyatejes volt, de akkor még ennél is több volt a kakis pelus, napi 3-4. Azt mondják, hogy az egy hét a határ, már ha a babádat nem kínozza a dolog látványosan. Mindenesetre, kérdezd meg a dokitokat, Ő biztosan tud okosabbat mondani. Ja, még megpróbálhatod a sárgadinnye levét (már ha kapsz valahol), az is hajt.
2009. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyümölcsöknél nem volt gond. Most 1 hete kapja a "főzelékeket", azóta minden 2. nap van, de akkor 2-3 pelust is telerak. Próbálkozz sütőtökkel, elvileg az is meghajtja.
2009. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adjál neki szilvát. Üvegesben is lehet kapni

Az én babám nagyon szereti

Biztos hatás:)))

2009. okt. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pontosan 13,5 dkg. ha ennél több vagy kevesebb rohanni kell az ügyeletre! Nem mindegy amit megeszik, úgyis kiszarja. Biztosan nem vált dimenziót a gyerekben szar...
2009. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!