Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfoglalt kisgyerekes anyukák,...

Elfoglalt kisgyerekes anyukák, mit főztök, ami gyorsan elkészül?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám, nagyon sok foglalkozást igényel. Ami marad, az a mosás, vasalás, takarítás, stb. De főzni is kéne, de nincs ötletem. Adnátok ötleteket, receptet gyorsan elkészülő kajákra?

Sokszor a boltba sem jutok le.


2009. okt. 20. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok, 3,5 hónapos a babám.

Ma borsófőzeléket csináltam sült virslivel. Fél óra alatt megvolt. A terigetni való 1,5 órát várt, a vasalni való meg sajna napokat:-( Kár hogy nem tudok 5 felé szakadni:-D

2009. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tésztafélék:krumplis(lepirítva tejföllel),diós,tojásos,grízes

Főzelékek:krumpli,zöldborsó,zöldbab

Meggyleves,almaleves(fahéjas),tejberizs,tejbegríz,rizses lecsó,sült hurka-kolbász

2009. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma paprikáskrumplit csináltam, általában valamilyen tészta van, főzelék fasírttal /készen lefagyasztom és mikor kell csak előkapom/, vagy palacsinta meg ilyenek. Levesek közül is ami hamar meg van, krumpli leves, húslevest több napra, tojásos leves, vegeta leves.
2009. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én sokszor használok gyorsfagyasztott cuccokat is: halak, "húsok", túrós derelye, mákos nudli stb.

de szerintem nem szégyen rendelni sem, most van egy szolgáltató (magyarebéd), akiknél ahány gyereked van, annyi % kedvezményt kapsz a kaják árából év végéig. még nem próbáltam, de itt az ősziszünet, 3 gyerekkel asszem néha rendelek majd.

2009. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok főzni és ha jól megszervezed, nem is sok idő a legtöbb kaja, a leggyorsabbak pl.:

levesek:

- paradicsomleves

- krumplileves

- grizgaluska leves (1 liter vízbe 2 leveskocka és abba szaggatod az 1 tojásban elkevert búzadarát)

- tavaszi tojásleves (1 l víz+ 2 leveskocka, 1 tojás beleütve és kézi habverővel elkeverve, a tetején apróra vágott snidling (metélőhagyma)


főételek:

-Natur csirkemell lesütve, rizs, zöldsaláta (mire kész a rizs = 20 perc, a többi is elkészül)

-Pirított (resztelt) máj, vízben főtt krumpli, koviubi

-Halfilé natur vagy rántva vagy tejszínnel+kaporral, petrezselymes krumpli

- rántott gomba/sajt/karfiol/cukkini/csirkemell, rizzsel, vagy krumplival

- tepsiben sült csirkecombok (grillfűszerben megforgatod, tepsibe pár csepp olaj + 1 dl víz, alufólia rá és ottfelejted kb.1 órára. utolsó 10 perc fólia nélkül, hogy szép piros legyen!) Ha gondolod, dobhatsz mellé 25 percre gerezdekre vágott krumplit, úgy szépen összesülnek


Remélem, segítettem.

2009. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami főzeléket, tésztás ételt, ezek általában gyorsan megvannak
2009. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár lehet hogy elítélnek a többiek hogy lusta dög vagyok, de én rendelek ilyen dobozos kaját, speciel a www.egészségkonyha.hu-ról. Kiszámoltam, idő, pénz, ugyanannyi mint ha én rohangálnék a boltban és állnék naphosszat konyhában. Még olcsóbb is. Így meg házhoz hozzák és semmi gondom. Vannak nagyon finomak, jó volt már olyan is ami nem volt annyira jó, de 98%-ban finom volt. Csak hétvégén főzök nagy fazékkal (2-3 napig együk), amikor a párom vigyáz a gyerekre, mert pici baba mellett eddig képtelen voltam 5 percnél tovább a kajára figyelni főzés közben. Az meg pont elég arra hogy odaégjen a kaja.
2009. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, köszi! :) nagyon köszi! :) Kezdő háziasszony és kezdő anyuka vagyok :) sokszor az ötlet hiányzik csak igazán
2009. okt. 20. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, hogy vasalni nem vasalok, mosni a mosógép mos, takarítani sem szoktam naponta.

Minden reggel felsöprök és felmosok.

Egyébként ma milánóit csináltam, kb fél óra volt.

Ja és csak este eszünk meleget, én napközben eszek valamit.

2009. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

előző

Vannak olyan kaják, amiket tényleg jobban megéri rendelni, vannak napok, amikor szoktam hozatni 2 adagot, ami hárminknak elég (van egy iskolás fiam), akét adag 1380. forint, leves+főétel

Múltkor annyiért csak csirkemellet vettem.

2009. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!