Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Számotokra a baba az első?

Számotokra a baba az első?

Figyelt kérdés

Olyan sok válaszban olvasom, hogy nekem a gyerekem az első...

Hát nekem a párom. Akárhonnan nézem, a párommal tervezem a jövőmet, a gyerekem egyszer csak kirepül és mással tervez.

A lányunk előtt is ő volt a legfontosabb és most is ő az.

Ti ezt hogy látjátok? Légyszi egyedülállók ne írjanak, nekik természetes, hogy a baba az első.


2009. okt. 20. 15:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Hát nekem bizony a párom az első. Ha Ő nem lenne, lányunk sem lenne. Persze hogy mindene meglegyen a lányunknak, az elsődleges, minden alapvető és nem luxus. Nem tartom előbbre a baba luxus igényeit,mint a mi alapvető igényeinket.
2009. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Egyértelmű, hogy a gyerek az első és a páromnak is.Ez így normális!A gyerek mindig a te gyereked marad, bármit tesz/el is, de a párod nem biztos hogy örökre veled marad még ha meg is fogadtátok.Kiváncsi lennék, ha kiderűlne hogy ő másképp gondolja, akkor is így éreznél?

A gyerekedtől feltétlen szeretetet kapsz, egy férfitól nem biztos.(Most szeret, de sok mindent hozhat a sors)

2009. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
Én sajnos beleestem abba hibába, hogy kisfiam születése után minden pillanatomat, szeretetem, figyelmem, energiám csak neki szenteltem. sajnos be kell vallanom szégyenszemre, hogy elhanyagoltam a férjem. :( És ezt ő is a szemembe mondta, hogy amióta itt a pici, csak ő vele foglalkozom, minden szeretetem felé irányul, míg őt (férjem) elhanyagolom. Ahogy magamat is. Most már csak anya vagyok, ő meg apa...ahogy egy korábbi hozzászóló említette. Tudom, hogy ez így nem mehet, mert rossz vége lesz, de egyszerűen nem tudok változtatni, pedig nagyon szeretnék, de nincs hozzá elég energiám. :( aba rengeteg foglalkozást igényel, ami marad az a házimunka. Segítség semmi, és mindezért csak a babától kapok "cserébe" szeretet. Más is volt így....? Imádom a párom ettől függetlenül, csak, most a gyerkőc az első...
2009. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Épphogy a párom hozta fel ezt a kérdést, mert ő úgy látja, hogy nem a gyerek az első. Hiába hápogsz te csodálatos anyuka :D Gondolom a férjed már rég dobott a hozzáállásodért és rajtam akarod kitölteni. De magasról lesz.rlak, totálisan boldog vagyok.
2009. okt. 20. 16:57
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Imádom a férjem, nem hanyagolom el, mindig figyeltem erre de a lányunk az első! Méghozzá azért mert egy pici baba csak rám számíthat és azért vállaltam érte a felelősséget hogy ami tőlem telik azt megkapja / nem anyagiakra gondoltam/. Meg kell találni az egyensúlyt, az arany közép utat, de amíg a gyerek még kisbaba addig az a normális szerintem is hogy ő az első. Bár lehet hogy nem egyre gondolunk, mert most én olyanokra gondolok, mint pl. ha éhes a lányom akkor egyértelműen neki adok először enni nem a páromnak meg ilyenek. Vagy nem ezekre a dolgokra gondoltál?
2009. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk pont a férjem mondogatta még a terhességem alatt,hogy neki mindig én leszek az első és a a legfontosabb-mert belőlem csak egy van és (kissé morbid),de gyerekünk meg lehet sok,szóval mondta ő ezt anno.Most meg csak a baba,én vagyok a második és nagyon-nagyon rosszul esik.Nem féltékeny vagyok,ne értsetek félre,csak bánt,hogy ő már csak az anyát látja bennem.
2009. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező fantasztikus szegénységi bizonyítványt állítottál ki magadról. Igen művelten és kulturáltan tudsz beszélni. Gratulálok.
2009. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%
Én voltam gyerek is, gyerekem is van. És bizony állíthatom, hogy egyátalán nem a gyerek az a lény aki önzetlenül szeret. Na jó, lehet, hogy pár hónapos korában még igen, mert akkor nem is tudja, mi az a önzőség. De utána... Az emberi lények nem tökéletesek. Nekem is a férjem a legfontaosabb. Ha úgy vesszük ez a szeretet sokkal önzetlenebb, mert őt én választottam, ő engem. A gyereket viszont nem, őt "muszáj szeretni" mert ő a gyerekem. A férjemet viszont nem, és mégis úgy szeretem mint senki mást. Lehet hogy most azért én is rossz anya leszek, de sosem fogom elhanyagolni a férjemet. Persze ez nem azt jelenti, hogy ha én szuexelek a férjemmel akkor nem érdekel hogy a gyerek ordít. De sosem ő lesz itthon a kiskirály, aki körül forog az élet, akinek minden óhaja teljesítve van és akihez mindenki alkalmazkodik. Sosem lesz bűntudatom, hogy nagymamára hagyom pár órára hogy a férjemmel lehessek, vagy hogy vannak szabályok és nem minden úgy van ahogy ő akarja. Érdekes módon a kislányom is sokkal nyugodtabb, mivel van két nyugodt, boldog szülője.
2009. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
Az utolsónak teljesen igaza van.
2009. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok rangsort felállítani. Első helyen van a férjem, a kisfiam, de nem tudnék élni anyukám és a húgom nélkül sem. Igyekszem mindenkire időt szakítani, mindenkire odafigyelni, persze most a babánkkal foglalkozom legtöbbet, mert még pici. De nem fogok sírva fakadni, ha majd 3-4 évesen letörli a puszimat. :-))
2009. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!