Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet az, hogy kb.2...

Mitől lehet az, hogy kb.2 hete napközben nehezen alszik el a 3 hónapos kislányom, és fél óra után ordítva-sikítva ébred?

Figyelt kérdés
Napközben így csak 1,5-2 órát alszik, éjszaka viszont, azt leszámítva, hogy nehezen alszik el, szinte átalussza az egész éjszakát. Normális ez. Mit ronthattam el, hogyan változtathatok ezen.
2009. okt. 20. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapos kisfiam is így van ezzel, de neki a fogacskája jön, azért nyűgös. Este már kap Viburcol kúpot, hogy nyugodtan tudjon elaludni.
2009. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Nem Te vagy az első, (és azt hiszem nem is az utolsó) aki ugyanezt tapasztalja a 3-3,5 hónapos babájánál.


Az én fiam is alig akar napközben aludni, visít, amikor megpróbálom letenni, amúgy meg már hulla fáradt.

Az alvásból meg fel-felsír.

Az éjszakáink is megváltoztak. Eddig végigaludta őket, de amióta nappal nem alszik, azóta éjszakánként is felébred.

Szerintem a mozgás fejlődése miatt lehet.

A fiam már hasról a hátára fordul és szerintem ezt gyakorolja éjszaka is, mert amikor felébreszt, akkor rendszerint háton találom a kiságyában (egyébként hason alvó baba)

Szóval szerintem ez lehet a gond.


Egyébként folyik a nyála és tömködi a kis kezét a szájába, de szerintem ez még nem lehet a foga... habár ki tudja már...


Remélem előbb-utóbb javul a helyzetünk :)


Jó babázást és sok türelmet kívánok Neked

2009. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk azért ennyire nem durva a helyzet, de azért előfordul, hogy megy a szenvedés. 4,5 hónapos a lányom. Nekünk tutira jön a fogacska...plusz szerintem az idő is betesz ezeknek a piciknek...ők sokkal érzékenyebbek...

Változtatni?

Ezen én is gondolkodtam. Lányom eddig ott aludt napközben, ahol rájött az alvás. Viszont kb 2 hete rászoktattam, hogy nappal is az ágyában kell lennie. Az első pár nap gáz volt, de aztán megszokta és azóta még jobban alszik. Gondolom összeköti az alvást az ággyal és mivel éjjel jót alszik, nappal is ezt teszi. Fogalmam sincs. De nekünk bevált.

Amikor nyűgösebb, akkor simogatni szoktam pár percig, amíg megnyugszik, aztán kimegyek a szobájából. Ha alvás közben felsír, akkor is simizem, és sokszor visszaalszik.

2009. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattak egy picit.
2009. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!