Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babánál kb mennyi...

8 hónapos babánál kb mennyi idő lehet 2 evés között?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk 1-kor eszik főzeléket, akkor 5-ig semmit nem adtok a folyadékon kívűl?
2009. okt. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden baba más és bizony nem mindegyik vált át 4 óránkénti evésre. Te látod, mikor éhes, ennyi idősen nagyon jól tudják már jelezni. Az én kislányom még ennyi idősen 3 óránként evett, bár még nem evett meg egy teljes adag főzeléket egy evésre, így aztán 3 óra múlva kapott valami könnyű ételt, pl. gyümölcsöt.
2009. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk így van: 7kor tápszer,10körül gyümölcs, utána alszik, majd 1kor ebéd, 2után alszik, fél5kor tejpép,este8-fél9között tápszer. Van amikor a tízórai kimarad, akkor viszont előrébb jön az ebéd és csúszik minden. Akkor délben ebéd, 3kor gyümölcs, 5-fél6 tejpép vagy tejberizs, este tápszer a szokott időpontban. Ha nem éhes úgysem eszik,majd jelez ha megkíván valamit, innivalóval kínálgatom, de az én babám nem nagy ivó :o))
2009. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Csak azért kérdezem mert nálunk sem mindig van, hogy 4 órtánként eszik. Ha pl 9-10 között kap gyümölcsöt, akkor dél körül éhes de nem eszik meg egy egész adag főzeléket. Ezért van hogy megszoptatom, majd kb 2 óra múlva adom inkább a főzeléket. Így viszont egész adagot kér. Két evés között csak vízzel vagy gyümölcslével kínálom, de ő sem nagy ivó. Persze emiatt többször is szoptatom. Csak néha olyan össze-visszaság van, hogy nincs szinte semmi rendszerünk.

2009. okt. 19. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom Nem nagyon bírt volna ki 4 órát evés nélkül. Ő többször evett keveset. Amióta a mi kjánkat eszi ebédre, azóta kibír 4 órát, de csak és kizárólag ebéd után, ja meg éjjel.

Etesd, ahogy jónak látod. Na és ha nincs rendszer, ráér később hozzászokni, pl bölcsiben, vagy oviban ahhoz, akkor kell enni, amikor evésidő van.

Amúgy szerintem ha már nem fog szopni, kicsit rendszeresebb lesz az életetek.

2009. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!