Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kislányom 14hetes. tápszeres bébi. már sajnos (vagy hálistennek) jön a foga is. Mennyi idősen kezdjem a hozzátáplálást? és leginkább mivel? mennyit szabad adni neki egyszerre? 16 hetesen már elkezdhetem? vagy várjak még vele? Mi lesz ha utána nem fog kelleni neki a tápszer?
2009. okt. 19. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
12 hetesen kezdtem, nekem is tápszeres, ugyanúgy megeszi a tápszert is. Először még nem tud jól lakni kanállal, így el fogja fogadni a tápszert is nyugi.
2009. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól mehet, ha a védőnő, doki sincs ellene. Gyümivel kezdd. Alma reszelve vagy almalé, majd a barack, stb. Délelőtt próbáld, mert ha valami baja lesz, ne az éjszakát rontsd el vele. Először csak pár kanállal, az hogy mikor, te döntsd el. Én közvetlenül a tápszer előtt adtam neki. Egy kis kóstoló, majd jött a tápi. Adhatod tápszer után is, ahogy Te akarod, ill. ahogy Ő fogadja. Ha esetleg kiköpi vagy fintorog, sír, ne aggódj és ne add fel. Másnap újra próbáld. Ha kész az új ízekre, meg fogja enni. Aztán minden nap egy kicsivel többe adj neki, majd kb 1 hét alatt ki lehet váltani az első étkezést, általában a tízórait szokták. Majd jöhet a keverés...amit már megeszik, ahhoz keversz egy új ízt, de csak keveset, hogy kijöjjön, ha allergiás rá vagy fáj a pocija, akármi. És így tovább...
2009. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tápszeres babáknál 4 hós korban el lehet kezdeni a hozzátáplálást, először pár kanállal adj neki, majd fokozatosan növeld a mennyiséget. Kezdhetsz almával, burgonyával. Most szezonja van a sütőtöknek, azt is szokták szeretni. Ne aggódj, nem fog olyan könnyen lemondani a tápszerről.
2009. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alma, barack, banán,

sütőtök, burgonya, sárgarépa.

Majd ezek keverékei.

Én így csináltam, ebben a sorrendben.


Nekem nagy segítség volt a bébiétel, főleg a gyümölcsök.

Azokban nincs olyan rost amit nem tudna lenyelni, vagy amitől fájna a pocakja.

2009. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!