Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos kisbabánknak nem...

2,5 hónapos kisbabánknak nem akar helyrejönni a szeme. Van még remény?

Figyelt kérdés

Erőssen csipázik a szeme, elvittük orvoshoz, mert már egésszen megzöldült. Azt mondta, hogy nem lehet könnycsatorna elzáródás, mert a születése után két hétig nem volt probléma, csak utána jelentkezett a csipázás. 10 napja már kapja a Tobrex szemcseppet, masszírozgassuk is, aztan hol jobban néz ki, hol rosszabbul. Mire felsóhajtunk, hogy na hátha vége, szinte kezdődk előlről, éppen nem annyira zöld mint máskor.

Mindannak ellenére, hogy azt mondta nem elzáródás, mégis ha nem múlik el a csipázás, vissza kell vigyük, hogy mossa ki/szúrja át (?). Állítólag nagyon fájdalmas, van ahol el is altatják a babákat.

Eléggé ellentmond egymásnak az, hogy ha fertőzés és nem elzáródás akkor miért kell mégis átmosni? Vagy minden esetben ez a procedúra? Vagy ilyenkor kétféle átmosás történik?

Hogy néz ki egy ilyen beavatkozás? Mi történik pontosan?

Itt többször olvastam, hogy van ahol várnak fél évig is vele, nekünk meg alig 2,5 hónapos a babánk.

Mit csináljunk?


2008. jún. 25. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak hallottam az átmosásról, mert a fiamnak is erősen csipásodott a szeme, zöld ugyan nem volt. Gondolom azért akarja átmosni, mert a fertőzést így tudja a leghatékonyabban kiüríteni. Altatásról még nem hallottam, állítólag pikk-pakk megvan, csak kicsit rémisztően hangzik, hiszen a könnycsatornába szúr egy (nem is tudom, hogy) tűt, vagy csak egy vékony kis műanyag szondát.

Én Bórvízzel mostam a baba szemét, gyógyszertárban lehet kapni, szerencsére a mi dokink nem pártolta az átmosást. Szeles időben rosszabb volt. Azt mondta, 6 hós korára elmúlik, hát nekünk 8 hónapos korára múlt el, de legalább nem szúrtak bele semmit a könnycsatornájába. Ha csak az lett volna a megoldás, biztos hogy engedtem volna, de nekünk a bórvíz segített rajta. Egy próbát szerintem megér.

Jobbulást!!!! :o)

2008. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt hallottam,hogy egy pár pillnat az egész és nem fáj nekeik.Azért ordítanak csak mert megijjednek,hogy lefogják őket.Azt hiszem a sotén is csinálnak ilyet.Én mondjuk nem hagynám egy sima gyerekorvosnak hozzányulni,amúgy az egyik ismerősömnek is ez volt.A baba születése után semmi gond nem volt hetekig aztán csipásodni kezdett ,majd egyre rosszabb lett.Átmosták neki szinte rögtön rendbe jött.Amúgy eg ypicike csövecskét vezetnek át,ezzel nyitják meg.Nem kell félni nem lesz gond de én elvinném mihamarabb.37hetes kismama
2008. jún. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk az egyik szemén volt születésétől, a másikon 8 hetes korától elzáródás. Nem értem miért mondta, hogy később nem alakulhat ki, hiszen nálunk is ez van. Ami születésétől el volt záródva az 9 hetes korában rendbe jött, antibiotikumos szemcseppet kaptunk, a másik viszont a mai napig sem, pedig egy hét múlva 6 hónapos. Voltunk párszor szemészeten, de az ottani doki is azt mondta, hogy ha lehet kerüljük el az átmosást, hát akkor gondolom nem lehet túl kellemes neki. Annyira már nem csipásodik neki, van olyan nap, hogy egyátalán nem, úgyhogy én várok vele, mivel ahogy nő úgy nő a könnycsatorna is, hátha kitisztul a járat. Az átmosást egy év alatt csinálják, egy kanult vezetnek a szemzugba és sima sóoldatot fecskendeznek a csatornába. Altatni egy év felett szokták a babákat, akkor már szondáznak. Nekem annak idején azt mondta a doki, hogy 4 hónapos koráig minimum várnak, mert addig spontán rendbe jöhet. Szerintem még várjatok. Nekünk a másik szemén a Brulamycin segitett, érdemes ezt is kipróbálni, törölgesd forralt vízzel és masszírozd, lehet, hogy kitisztul.
2008. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szemorvos akinél voltunk is azt mondta, hogy ő sem szívesen szúrja át, biztos nem valami kellemes dolog. De abban valóban van igazad, hogy növéssel még kinyilhat, még egy kicsit várunk lássuk mi történik. Csak jobb lenne ha magától oldódna meg.


Nagyon köszönöm a válaszokat.

2008. jún. 25. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Semmi baj nincs, mi is jártunk ebbe a cipőbe, mára már helyre jött minden.

Vegyél a gyógyszertárban kamillateát, ami nem filteres. Készíts belőle teát. Langyosan vattával töröld át a szemeket , de ne úgyan azzal a vattával a két szemet, mert átviszed az egyik szemből a másikba a fertőzést. Naponta ismételd meg egy párszor, a szemébe csepegtethetsz is egy kis kamillát illetve a tobrexet is használd, kb 3-4 nap alatt helyre jön. Ha még sem, az átmosás nem fájdalmas, csak nekünk a látvány aggasztó- gondolok itt a tűre.

2008. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Kamillát semmiképp ne használj, mert azon kívül, hogy allergizál még a szaruhártyát is szárítja, nekem a szemész mondta, hogy ne használjam. Én nincs semmiféle tű, kanül van, ez egy vékony csövecske.
2008. jún. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!