Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos a babánk, és ma már...

6 napos a babánk, és ma már négyszer berisztott a égzésfigyelő, pedig nem volt semmi baj. Mit tegyek? Kell valamit állítani rajta? Hogy helyezzem el jól?

Figyelt kérdés
Használtan kaptuk, az előző tulajnál is ritkán beriasztott, de nem ennyiszer. Már nagyon félek miatta.
2009. okt. 18. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
dobd ki a fenébe...csak rosszat tesz, meg lehet őrülni tőle! vagy vegyél, kölcsönözz egy másikat.
2009. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kislányom 6 hetes koráig csomószor bejelzett. Mire odaértem, nem volt semmi, aludt édesen, de Én egyáltalán nem őrültem meg tőle, nem a semmiért jelzett, nyilván. Azóta viszont egyszer sem. Nem kell állítani semmit, valszeg, tényleg kimaradt egy-egy levegővétel, de megriadt a babád a figyelő hangjától, ezért nem tapasztaltál semmi furát, mire odaértél.
2009. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Nem teljesen értek egyet a második válaszolóval.

Én először is megnézném, hogy milyen szinten van beállítva az érzékenység, nem merült e le az elem, pontosan rajta fekszik e a baba.A légzésfigyelő párna a kemény matractartón van e , mert ha nem az is lehet gond,vízszintesnek kell lennie kemény alapon.

Ha még ezek után is jelezne, tanácsolnám Nektek a kivizsgálást, amit SIDS monitorizálásnak neveznek, ez zárja ki a bölcsőhalálra való hajlamot.

Szép estét Nektek

2009. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha rácsos a kiságy alja és arra teszed a figyelőt akkor mindig beriaszt.

Tenni kell rá egy bútorlapot, v. gipszkartont, utána a figyelőt., majd a matracot.

A mienk is használt, de az elem cserén kívül még nem jelzett.

Jártam úgy, hogy mire oda mentem nem volt semmi, mert az elem merülést eleinte csak egy síppal jelzi.

2009. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk is gyakran bejelzett és egy vékonyabb matracra cseréltünk. Utána nem volt semmi probléma.
2009. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tettem a rácsra semmit, plusz, adapterről megy, tehát elemlemerülés kizárva. Eddig tökéletesen működött, eleinte néha beriasztott, de, gondolom, mivel nagyon picurka volt a babánk, elmozgott róla, és már nem érzékelte az érzékelő. Régóta nem riasztott már, csak az első hetekben.
2009. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Nekünk is rácsos az ágy alja,és mi arra tettük rá a két lapot. Egyszer volt már éles riasztás sajnos :( ,de olyan még nem volt,hogy csak úgy beriasztott volna...,és a mienk is használt.

Az ismerősünknél volt olyan,hogy napjában többször is riasztott a készülék. Elvitték orvoshoz a babát,és ő elküldte kórházba őket ilyen alvásos kivizsgálásra. /gondolom olyanra,mint amit az előttem írtak.../ Kiderült,hogy nemhogy a légzése hagyott ki a babának,hanem még a szívverése is leállt olyankor..

Szerintem erre nem lehet azt mondani,hogy rossz a készülék.. Nem ijesztegetni akarlak,csak egy példát írtam le,hogy nem biztos,hogy a figyelő van rosszul beállítva. Lehet,hogy tényleg baj van a kicsivel,és az meg szerintem minnél hamarabb jobb,ha kiderül,hogy kezelni tudják.!


Bocs,ha nagyon megijesztettelek,de jobb félni,mint hogy aztán nagyon megijedjünk...


Amúgy mikor mi megemlítettük a dokinknak a riasztásunkat,azt mondta,hogy míg nem riaszt be rendszeresen,addíg nem lehet baj... Lehet,hogy "csak" tényleg elfelejtett levegőt venni a kicsink,vagy lecsúszott a figyelőről.. Na de ez nálunk nem volt,hogy lecsúszott volna,mert ott feküdt a hátán középen,és nem vett levegőt... Kivettem,megráztam,és utána kezdett el megint csak levegőt venni szegénykém...:(


Szóval szerintem,ha ez ilyen sűrűn előfog fordulni,szerintem hívd fel az orvost,hogy ő mit mond erre,mert ügye mindenki inkább az orvosának hisz...


További jó babázást!

-és mégegyszer bocs az ijesztgetésért,de biztos,hogy én is inkább paráznék,minthogy ne törődjek az ilyennel...

2009. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én írtam a harmadik választ csak nem értem, hogy miért lettem lepontozva.:(Csak a tapasztalataimat írtam le.
2009. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még aznap állítottunk az érzékenységén és az eélhelyezésén, és azóta szerencsére nem volt gond.
2009. okt. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!