Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet az, hogy a babám...

Mitől lehet az, hogy a babám - anélkül, hogy felébredne - éjszaka nagyon felsír?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos a kisfiam. Eddig nagyon jó alvó volt, letettem és elaludt, pár napja kezdődtek a gondok. Már az elalvás is nehezen megy, nappal is és éjszaka is. Álmos nagyon, de küzd az elalvás ellen, és sír. Viszont ami megijesztett, az az, hogy pár napja éjszaka nagyon felsír, van, hogy többször is. Nem is ébred fel, csak iszonyúan sír. Néha elég ha beteszem a cumit a szájába, de van hogy nem segít és csak sír kétségbeesetten. Nincs ötletetek, hogy mi lehet ez?
2009. okt. 17. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem történt valami esemény az elmúlt napokban amit esetleg egy kisebb traumaként élhetett át? A fiam pl. amikor megkapta a 2 hós oltást nagyon sírt utána és éjjel szegénykém visszaálmodta és almában zokogott.
2009. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen hamar jön a foga? Mert ez olyan... Mennyit eszik/adag nappal és hányszor? Nem nőtt meg az ilyenkor szokásos fejlődési ugrás miatt a kalóriaigénye? Lehet,hogy éhes is éjjel, de marha álmos ahhoz,hogy egyen is... Ha a cumi nem segít, akkor eszik?rendes adagot? Mert ha igen,akkor éhes! Vagy gondolom pár napja fűtötök:nincs túlöltöztetve? Miben alszik?
2009. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az "ötletbörzét" :) Az oltás dolgon elgondolkodtam, kb 10 napja kapta meg a 3 hónapos oltást, viszont olyan hősies volt, nem is sírt (észre sem vette szinte) és szerintem ha ott nem sírt, akkor talán nem lehetett olyan rossz élmény. Vagy ez nem jelent semmit? A fogakhoz szerintem is még korán van, bár ömlik a nyála és tömi az öklét egész nap. Az evészettel nincs baj, jól eszik, anyatejes, de lefekvés előtt kap tápszert is (mert addigra alig van tejem) és reggel 5-kor szokott ébredni egy szopira. Sokat eszik este, ma 160-at evett, viszont szerintem a hasa sem fájhat, mert sose fájt neki hálistennek. Öltöztetés: eddig hosszú ujjú body + meleg zsák, viszont terpeszgatyát kell horadunk, ezért 2 hete úgy öltözik, hogy hosszú ujjú rugi rá a gatya (hogy a meztelen lábát ne vágja meg) és hason alszik, így betakarom gyerekpaplannal.

Ha vannak még ötletek, szívesen várom, és köszi mindenkinek!!

2009. okt. 17. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia Hason alváshoz nem használod a terpeszpelenkát ugye, mert azt nem lehet. Nekem is hason alszik (3.5 hós a babám)a kezdetektől. Volt ilyen sírás neki is. de szerintem csak rosszat álmodhatott. Mert az én kislányom is nagyon nyáladzik, és tömi a kezét, és nekem nem sír a foga miatt.
2009. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak: De mi hason adjuk rá a terpeszgatyát, ő nem is tud háton aludni, még a babakocsiban sem. De ezt miért nem szabad? Most megijeszettél. Én mondtam a doktornőnek hogy csak éjjel van rajta, de nem szólt semmit, azt mondta jó, nem kérdezte hogyan alszik.
2009. okt. 17. 23:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam a kismama.hu-n, hogy oldara nem szabad fektetni a terpeszpelenkás babát.
2009. okt. 17. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia az utolsó vagyok! Én délutánonként adom rá a terpeszpelust, pár órára. Éjszakára meg a védőnőm mondta hogyha hason alszik akkor nem szabad mert elnyomhatja a gyomrát, meg ha úgy kéne kúsznia akkor attól nem tud! Azért nem szabad ráadni.

Próbáld meg, hátha jobb lesz!

2009. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!