Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos a lányom és még...

Hat hónapos a lányom és még nem mászik és még nem tud ülni. Csak ha fogódzkodik valamiben. Kinek mit tud ilyen idős babája?

Figyelt kérdés
az én lányomat minden leköti legjobban a távirányító.helyzetet is úgy változtat,hogy gurul egyet.
2009. okt. 17. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Kislányom 6 és fél hónapos. Mászik, ül, áll. Persze csak kapaszkodva tud még állni, már ha így kapaszkodik lépésket is tesz. De minden gyerek más ütemben fejlődik.
2009. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám, 10,5 hós volt mire ülni tudott egyedül.engem nem zavart, ez volt a ritmusa. Biztos hogy 6 hósan nem mászott, sőt...

2009. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Forog össze vissza,és próbálkozik mászni,ha segítséget kap akkor ülés helyett egyből feláll.

Minden baba más ütembe fejlődik ,nincs egy kicsit se lemaradva a babád!!!

A távirányító és a billentyűzet nálunk is nagyon nagy kedvencek :)

2009. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, van akinék kicsit lassabban jönnek a dolgok! Én is aggódtam,hogy még nem akar semmit csinálni a gyerek, pedig elmúlt 6 hónapos.Aztán egyszercsak rájött, hogy ha feltámaszkodik és rug egyet magán a lábával akkor halad előre, ezután jött a négykézláb riszálás. Aztán egyszercsak addig tolatott, hogy ülve találta magát, rájött, hogy tetszik és azóta ül egyedül, aztán rájött, hogy ha bebekapaszkodik a szekrény foggantyújába fel tud térdelni.Aztán egyszercsak felállt. Mindez 2-3 hét alatt!! Szóval aggodalomra semmi ok! Ne erőltess semmit, had csinálja magától. És ami nálunk nagy "gond" volt, én nagyon féltettem, hogy eldől, elesik, beveri a fejét. De nem lesz semmi baja, sír egy kicsit aztán harcol tovább azért amit akar; pl: hogy felkapaszkodjon valahova, elérjen valamit. Mi a mászást azzal ösztönöztük, hogy amit nagyon el akart érni elé tettük,hogy éppen ne érje el, és így muszály volt arrébbkúsznia érte!

Jó egészséget!

2009. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fiam öt hósan ült, hat hósan már saját magát helyezte ülő helyzetbe, nyolc hósan kézenfogva sétált, tíz és fél hósan egyedül ment, 11 hónaposan kezdett mászni. :-)

Egyátalán nem vagytok elkésve, aki mást mond, hazudik.

2009. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi babatornára-gyógytornára járunk. Ott azt mondták a szkemverek, hogy egy csecsemőtől az várható el féléves krára, hogy hasra és visszaforduljon és kúzómozdulatokat tegyen. Ülni önállóan nem ''előírás'', csak megülni, kitámasztva. Nyugodt lehetsz, semmivel sem vagytok hátrébb!
2009. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szkemverek=szakemberek :):):) Így elírni ....!
2009. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 6 és fél hónapos.Mászik,ül,áll kapaszkodva és ő is oldalazva megy.De nincsenek törvények...minden baba máshogy fejlődik.Lehet,hogy egyik napról a másikra úgy megindul,hogy nem győzöl utána menni..:-)Ne aggódj!

2009. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lányom hét hónaposan ült fel magától, nyolc hósan állt fel és vele egyidőben kezdett el mászni. 11 hósan járt önállóan. Szerintem semmivel nem vagytok elmaradva. Én egyáltalán nem voltam megijedve hat hós korában, hogy csak kúszik. Persze az ember mindig várja, hogy valami újat produkál a gyerek, de ha eljön az ideje akkor úgyis minden segítség nélkül ugrik egyet a fejlődése.
2009. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lányom 7 hósan kezdett mászni,8 hósan ülni 11 hósan menni,szval nem vagy lemaradva semmiről,nincs semmi baj.
2009. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!