Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kárt szenved majd a gyerekem...

Kárt szenved majd a gyerekem később valamiben, ha nem tudom elvinni játszóházba és különböző babás foglalkozásokra?

Figyelt kérdés

Külföldön lakunk, egy olyan városban, ami nincs nagyon a központban, még játszótér is több 10 km-re van, játszóházról, babás foglalkozásokról meg egyáltalán nem tudok, és információt sem tudok szerezni sehonnan, hogy van-e egyáltalán ilyesmi. Játszótérre is csak úgy tudunk menni, ha beülünk a kocsiba, ez így elég macerás. És azt sem mindig, mert itt állandóan szar az idő, sűrűn esik az eső. Ezért marad az otthoni foglalkozás bent a lakásban, vagy az udvaron.

Annyira bánt a dolog, mert úgy szeretném ha az én babám is részt venne ilyenekben, és látom rajta hogy igényelné is a nagy társaságot, a nyüzsgést, de helyette marad az unalom velem és a saját játékaival.


2010. okt. 26. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2010. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kárt nem szenved, de nem is ideális. Én is utálom a játszótereket, a sznob anyukákkal, de hetente 2x, 3x elviszem egy órára, nagyon szereti! Nézi ahogy a többiek játszanak, és utánozza őket (22 hónapos a lányom).


Szerintem tedd be az autóba, és legalább hetente kétszer vidd el gyerekek közé. Hidd el, megéri a "macera". Mi is biciklivel járunk (az is macerás, mire a pincéből felhozom meg visszaviszem a biciklit a lépcsőkön, mellettem a gyerekkel), de kell nekik a társaság.


Babaúszásra, ringatóra, játszóházba, baba-mama tornára sosem vittem, sztem az nekünk nem kell :)

2010. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Régen sem voltak ilyenek, most csak egy új divat lett.

Nem hiszem, hogy 32 éves létemre valamiben kárt szenvedtem volna emiatt:)

2010. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, régen sem voltak ilyenek, de régen több gyerek volt, könnyebb volt elérni a gyerektársaságot úgy, hogy tele volt gyerekekkel az utca.

Kárt szenvedni nem fog, mégis kell a gyerektársaság is szerintem, mert rengeteget tanulnak egymástól. Mi is kocsival járunk játszóházba és ringatóra is, nem rendszeresen, de azért elmegyünk. játszótérre mondjuk mindennap megyünk, a kisfiam most 2 éves, ő maga is kéri és ha nincs senki a játszón szomorú is, hogy "elmentek a gyerekek".

2010. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A foglalkozások tényleg nem kellenek, de a gyerektársaság kell, illetve jó, ha van. Sokat ellesnek egymástól. Sokkal gyorsabban fejlődnek, és a fiam nagyon jól szórakozik nagyobb gyerekek társaságában. Teljesen felszabadul, ami otthon velem nem mindig történik meg.
2010. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval: nem a foglalkozás, hanem a társaság a fontos.

Mi templomba járunk, ahol van babaszoba, és ha az istentiszteletet megunja, oda szoktunk bemenni. Nézegeti a nagyobb gyerekeket, azok hoznak neki játékot, simogatják, ő tapogatja az orrukat, játszunk a játékokkal. Élvezi, bár még konkrétan társas tevékenységben nem vett részt. Inkább csak szemlélődik. Most 9 hónapos.

2010. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs a közelben más babás anyuka? Jó lenne, ha megismerkednétek vkivel séta közben, vagy a boltban, stb. és akkor a gyerekek tudnának együtt játszani. Szerintem is vidd el heti 2x játszótérre, kell a gyerektársaság. De attól semmi baja nem lesz ha nem jártok foglalkozásokra, mi sem járunk, nem is tervezzük. Játszótérre megyünk minden másnap, minden nap sétálni.
2010. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,megkérdezhetem hogy hol laksz?

mi Írben vagyunk,itt is rossz idő van,de én is kocsiba ülök vele és heti 2szer játszótérre megyünk

2010. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Persze azért el szoktam vinni játszótérre, hetente egyszer-kétszer. De általában alig vannak gyerekek a játszótéren, ezért hamar meg is unja. Itt az a divat, ha játszóteret akar a gyerek akkor vesznek neki eggyet a kertbe és meg van oldva a játszótér kérdés. Itt ez a természetes. Ha otthon lennék minden sokkal könnyebb lenne. Amúgy ha néha hazamegyünk, egyből viszem gyerekközösségbe, "zsúfolt" játszótérre, igyekszem bepótolni a hiányt.
2010. okt. 27. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!