Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is 8-9 hónaposan...

Másnak is 8-9 hónaposan "romlott el" az addig "jól működő" babája?

Figyelt kérdés
Eddig tényleg semmi gond nem volt vele, persze mindig ment az izgalom az evéssel, nem egy nagy evő, az alvással, de azt is rendbe hoztuk, ügyes, okos, vidám. De mostanában egy kis méregzsák! Ha nem tetszik neki valami, már kezdi kimutatni, és hason fekve dobálja magát, abszolút rossz evő, a főzelékeket eddig sem szerette nagyon, de most meg sem szabad neki mutatni, vagdalódik az etetés közben, kiabál, séta közben ma is fél órát üvöltött, ki akar szállni, persze zavarja a sok ruha, időnként hajnalban kel, és nem tudom visszaaltatni, tutul, kiabál! És sorolhatnám. Fog ez még visszaváltozni, vagy szokjak hozzá, hogy mostantól már Ő is tudja, hogy Ő irányít, (eddig csak mi tudtuk, hogy minden úgy van, ahogy Ő szeretné)??
2009. okt. 16. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen lesz,az csak rajtad/rajtatok múlik. MOst kezd el nevelni, ne az legyen, amit a gyerek akar. Ha etetés közben rendetlenkedik, akkor befejezte az étkezés, és csaka legkközelebbi etetésnél kapjon valamit - három-négy eset után rendesen fog enni. Ha kiabál,akkor hygad rá, de ne engedd, hogy ezzel érjen el valamit.

Persz, hogy szeretné az akaratát érvényesiteni, de a te dolgod ezt korlátok közé szoritani, mert elöször is, neked kell irányitani, nem neki (mert te vagy a felnött és te vagy a felelös), másodszor, mert ha ráhagyod, akkor késöbb mindenhol csak gondja lesz belöle.


Egyébként egy gyerek ha éhes, eszik - és majdnem mindent, DE HA AZT LÁTJA, hogy azzal, hogy ezt vgy azt eszik szivességet tesz a szülönek, akkor egyrészt rossz evö lesz, másrészt egyre válogatósabbá válik.


(Négy felnöt gyerekem van, tapasztalatból mondom.)

2009. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség!


Amit egyszer megengedsz neki, azt máskor is úgy szeretné csinálni.

Az elsőnek teljesen igaza van.


Csak szigorúan!

Étel nem játék, nem lehet dobálni.

A babakocsiból nem lehet kimászni.

És így tovább.

2009. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát hogy fog-e változni, azt nem tudom, de az én fiam is ilyen! 8,5 hónapos és egy katasztrófa néha amit levág! Pedig ő is egy végtelen nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt! Ő is okos, sok mindent előbb csinált a koránál (persze az észszerűség keretein belül). Az étkezés nálunk is problémás, nagyon nehezen fogadta el hogy az anyatejen kívül mást is kell hogy egyen és ez még most is tart!

Ma pl. a játszótéren üvöltött mint akit nyúznak, tegnap a boltban visított... de szó szerint! Ilyenkor persze mindenki oda kapja a fejét, hogy te jó isten, hogy lehet ekkora gyereknek ilyen nagy hangja... Hát így! Elég kellemetlen! Én sem tudom néha hogy kezeljem a helyzetet! Főleg ha nyilvános helyen vagyunk.. mert ugye otthon, ok sírjon csak (ha csak hiszti), de mondjuk egy bolt kellős közepén?!? De ha most megengedem, mi lesz akkor ha már szaladgál és beszél és mondjuk nem túl szép jelzők közepette vágja magát hanyatt a boltban?! Tényleg nem tudom! Nehéz ügy ez!

2009. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk még mindig azt mondhatom, hogy önmagához képest romlott el. Ha belegondolok, még így sem gáz. Az meg, hogy a boltban, utcán, ki, mit gondol, nem érdekel. Akinek van, úgyis tudja, akinek meg nincs, gondoljon, amit akar. Persze, nem jó hallgatni, szívesen tennék ellene, hiszen tudom, mit szeretne, de....
2009. okt. 16. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az "eppen dilis 8-9 honaposok" taborahoz. Nekem is vegtelenul jo, kiegensulyozott volt a kisfiam, de ez elmult. Helyette most van egy kis sundisznom, aki bizony uvolt, ha valami nem tetszik neki, a szeparacios felelemrol nem is beszelve. O legalabb jol eszik, neha uvoltes es konnyek kozepette, mert eppen nincs kedve a szekben ulni. Ha lerakom az a baj, ha felveszem az a baj, es tol el magatol, maskor meg ugy csimpaszkodik rajtam, mint egy kismajom. DE! Utanaolvastam, es mindez tok normalis, es csak idoszakos. Ebben az idoszakban tul sok informaciot kap az agyuk, amivel nem tud mit kezdeni. Ennek tudhato be az ejszakai felkeles es a hangulatvaltozas is. Nagyjabol 2 honapig tart, aztan javul a helyzet. Viszont most kell kemenynek es kovetkezetesnek lennunk, meg ha kisirt szemek is tekintenek fel rank....
2009. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ekkor kezdett vadabb lenni, szomorú voltam,nem nagyon tetszett ez a csapkodás, kiabálás.... Rámnézett és az arcomba kiabált, majd rámcsapott,pedig én ilyet nem tettem vele, gondolhatod. Aztán kijött felül a metszőfogak melletti két fog. Elkezdett szabadabban közlekedni, 9 hósan végre kúszásról mászásra váltott,majd 10 hósan állt fel egyedül, na ekkorra nyugodott meg, visszatért az én angyali fiam! Elkezdett egyedül is játszani újra, kezdte mégjobban felfedezni a házat, kitárult jobban a világ. Ujszülöttként tényleg sosem sírt,na ezt ezekben a dilis hónapokban bepótolta...viszont most újra visszatért az igazi énje, ugyhogy van remény!kitartás!
2009. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Amúgy én az utolsó vagyok a válaszadók közül. A 23.15-ös.

2009. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodhatunk, hogy ez normális?

Igen, még soroltatok jellemző dolgokat. Állandóan rajtam lóg, a szobából is alig mehetek ki, már rohan utánam. Ha felveszem, le akar menni, ha lent van, jön. Már jó ideje átalussza az éjszakát, most van, hogy 2X ébred, de úgy tűnik, csak azért, hogy picit megízlelje anya cicijét, aztán, mint aki jól végezte dolgát, alszik tovább. 8 foga van, azzal rágja a nadrágom szárát, átöleli a lábamat, úgy "jön" mellettem. Mondtam, hogy oda fogom szikszalagozni, aztán nem lesz gond! :-)

Remélem ez akkor el fog múlni, én úgy érzem, szigorú, és következetes vagyok (próbálok lenni), valahogy csak átvészeljük ezt az időszakot is, maradandó rossz szokások nélkül!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

2009. okt. 17. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!