Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dentinox-os kezelés után...

Dentinox-os kezelés után egyből elmúlik a babátok fogzási fájdalma?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, hogy a foga fáj-e a 4 hónapos babámnak vagy valami más.

Amikor keservesen sír és az öklét a szájába próbálja gyömöszölni arról gondolom, hogy a foga lehet. Nem éhes, mert ezt szopi után is szokta csinálni. Adok neki Chamomillát, és ha arra sem javul kb. fél óra múlva, akkor bekenem Dentinox-szal. Közben meg is masszírozom az ínyét és úgy látom, az jól esik neki. Viszont amint le akarom tenni a kiságyba, mert mondjuk már aktuális lenne az alvás, elkezd megint nagyon sírni.

Annak ellenére, hogy elvileg elzsibbadt az ínye, maga a fogzás okozhat ilyen sírásokat így utólag?


2009. okt. 16. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a fogzás a hibás. Mi ugyanígy vagyunk 3 hónapos kisfiammal.
2009. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

AZ én fiam 5 és fél hónapos és kb. három hónapja vannak ilyenek, szóval én nem fognám a fogzásra. Vagy lehet hogy vhol már jön, birizgálja, zavarja, de még nagyon messze is lehet, hogy legyen belőle vmi.

Ha vmi zavarja, akkor nyilván nem akarja, hogy letedd, nem akar egyedül maradni a kis (neki óriási) bajával.

A dentinox megnyugtatja, mert finom, mert újdonság, de ez nem okvetlenül jelenti azt, hogy fájt és most csillapította a fájdalmát. Én igyekszem nem használni mert lidokain is van benne, használati utasítás is csak napi max. 3-at ajánl.

Lehet, hogy simán a rágás elég lenne neki (csak még nem tud megfogni semmit). Én tartottam neki az ujjam, vagy vmit a szájához, babusgattam. Jelentem (még) nem "romlott" tőle el:)

2009. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló! Nem írtam volna, hogy a fogzás a hibás, ha nem tudnám, hogy az. 3 hónapos fiamnak jön a foga, ki lehet tapintani a kis ínyén. Igaz hogy eltarthat hetekig, míg kibújik a fog, de ezt már fogzásnak hívják.
2009. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem tapasztaltam semmi javulást a dentinox bekenése után,max még elnyalogatta,csendben volt.minden fogzáskor más segít.amikor ilyen idősen elkezdődőtt a fogzása és nagyon fájt neki,a puha dolgok csillapították.vettem neki fotisztitó nyuszit és egy kefét.a nyuszi fülét az ujjamra húzva rágcsálta,én meg maszíroztam neki,kicsit érdes anyaggal,a műanyag kefét ami hozzá van,csak simán rágta.a homeopátiás bogyós segítenek nekünk is.meg a dologél.az gyógynövényes,annyiszor kenem amennyiszer akarom,az nyugtató és lazítja az ínyt,így talán megkönnyíti a ki bújást.Most a fenti fogaink jönnek és a nagyon kemény rágás nyugtatja meg,olyanok mint az asztal lap,kemény csörgők stb.majd meglátod minden fognál más módszer válik be.
2009. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! A Dentinoxot csak végszükség esetén szoktam használni a lidokain tartalma miatt, de úgy érzem semmit nem használ. :-(

2009. okt. 16. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:

OFF de nem állom meg...

Kedves első és harmadik!


A te estedben lehetsz biztos abban, hogy fogzás. A kérdező gyerekéről max. tippelhetsz, ahogy ő is teszi.


A második

2009. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!