Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek ilyen...

Van valaki akinek ilyen nehezen kezelhető babája van?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám. Mikor megszületett kiszáradással majd bakteriális fertőzéssel kezelték 2 hétig. Sajnos kevés tejem volt pedig mindenféle teával megpróbálkoztam. A babám nagyon sokat sírt később kiderült mert éhes volt. El kezdtük adni neki a tápszer + a kevés tejemet. Egy ideig bevált, de megutálta a tápszert ezért a cumisüget látni sem bírja Nem kell Neki sem gyümölcslé sem tea. Most kb 3 hete napközben nem iszik csak ha beleerőltetek egy keveset kb 60 ml hogy ki nem száradjon. Napközben nem alszik hanem sír mert éhes mégsem iszik. A pürék közül a gyümölcsöset megeszi a zöldségeset(hússal) nem.Most úgy telik az éjszaka 2-3 eszik tápszert 100ml mert félálomba elfogadja az üveget nappal meg csak pürét kap.Segítsetek mit próbáljak ki még.
2009. okt. 16. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ízesített tejpépet próbáltátok már? Akár cumisüvegből, akár kanalazva.
2009. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még nem
2009. okt. 16. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:

nem csodalom, hogy nem issza a bebi a tapit, az enyem sem, miota rajott, hogy van mas :D


en a tapszerbe gyumolcsot rakok, akkor eszi csak meg, illetve tejpépet kap (milupa vanilias, antibukós,a mit a doki ir fel), és azt kimondottan szereti, bár azt is szoktam dusitani gyumolccsel.


nem tej alapu, de kiprobalhatod a sinlacot (gyerekdokid kerdezd meg), azt nagyon szeretik a gyerekek, erdemes kiprobalni

2009. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ízesített tápszert is adhatsz neki, esetleg más fajtát, ami sima. lehet, h megunta amit eddig kapott. Mit adsz neki?

az ivást próbáld másból megoldani, pl. csőrös pohár, v sportkupakos üveg, ha sehogy nem megy, akkor én bedobom a panadol adagolóját, abból szívesen iszik a fiam.

2009. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ki fogom próbálni az ízesítést. Az a baj hogy eddig nem tudtam megbeszélni ezt a védőnő csak az első hónapban volt nálunk azóta nem.
2009. okt. 16. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha gyümölcslé sem kell neki, akkor nem biztos, hgoy az ízesített be fog válni, de azért próbáld meg hátha. Csak mert az én babám sem akar enni, ő is inkább éjszaka eszik,a mikor alszik, de már egy pár napja erre is felkel és hisztizik, kiköpködi. Kipróbáltunk mindenféle tápszert, ízesített,a simákat szinte mindet, gyümölcspépet, bébiételt,teát, vizet, semmi nem kell neki. Ő akkor eszik, amikor ő akar. Ez csak azért idegesítő, mert van, hgoy 6-8 órákat nem eszik (van, hogy csak 50 ml-t, van mikor 180-at), és az orvos is idegesít, hogy ez nagyon nem jó. De nem tudom beleerőltetni, már attól is megutálja. Csak cumi kell neki, az viszont állandóan. Ma voltunk vérvételen, remélem, kiderül mi a baja. Talán vashiány, állítólag az okoz étvágytalanságot. Amúgy jókedvű, mosolygós 3,5 hónapos baba.
2009. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ízesítést mindenképp próbáld ki. De van a Milupának gyümölcsöse és a Bebának banános tápija is. Bár azt hiszem az csak nagyobb korban adható. Már nem emlékszem pontosan. És a Sinlac-ot próbáltad? Azt írass feltétlenül. Az én lányom is nagyon rossz evő volt és a Sinlac annyira bejött neki, hogy még a mai napig is azt kap vacsira. Most lesz 18 hónapos. A Sinlac-ot adhatod neki tápszerként és tejpépként is. Valamint dúsíthatod vele a gyümölcsöt, főzelékeket is. Receptre az ára 1400 Ft. Sok sikert.
2009. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A 3,5 hós baba anyukájának üzenem kiváncsi lennék a vérvétel eredményére mert a leírtak minden pontja az Én babámra is jellemzőek. Mindenkinek köszönöm a segítséget .
2009. okt. 16. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!