Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik ilyen keveset?

Miért alszik ilyen keveset?

Figyelt kérdés
Két hónapos babám a kezdetektől fogva keveset alszik, mostanában pedig már végképp. Hulla fáradt vagyok már, mindenki el van csodálkozva rajta, hogy miért ilyen kevés az alvásigénye. Bár a karomban elalszik, leteszem, és egyből felkel. Cumizik, éjszaka ha kiesik a szájából egyből felébred, szóval percennként kelek én is. Teljesen ki vagyok már, néha alig látok a fáradtságtól. Azt nem tudom megtenni, hogy akkor alszok amikor ő, mert nappal semmit nem alszik. Este pancsi, vacsora, fél órát alszik, majd egy órát ébren van. Kb egyig bírja az alvást max. kettőig és kezdődik előlről az ébrenlét. Előfordult hgoy a mellkasomon altattam, ott aludt, egy hang nem jött ki a torkán, alig tudtam észhez téríteni hogy egyen már végre. Mit lehetne tenni hogy aludjon? A karban levés az oka?
2009. okt. 16. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,sajnos ennyi az alvásigénye.Az én kislányom 10 hónapos koráig napközben fél órát aludt,az okát én sem tudtam,majd megkaotam az aludj jól gyermekem c,könyvet,azóta minden más napi 2óra alvás.De lehet,hogy ehhez semmi köze csak Ő változott meg.Kitartást neked.
2009. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel azt mondod, hogy a karodban elalszik, de amint leteszed felébred, akkor nem arról van szó hogy nem fáradt, kevés az alvásigénye, hanem csak arról hogy függővé vált tőled és éjszaka a cumijától.

A gyerekeknek mindig ugyanarra a környezetre és eszközökre van szükségük, hogy el tudjanak aludni. Mivel Ő ezt szokta meg hogy rajtad alszik(testközelben) ezért ha nem érintkezel vele (beteszed sz ágyba) felébred.

Éjszaka pedig a cumi jelenti neki a biztonságot, azért ébred fel ha kiesik neki.

Lehet nagyon szépen rendbe hozni az alvásproblémáját, viszont nagyon sok türelemre és elszántságra lesz szükséged. Olvasd el az "Aludj jól gyermekem" című könyvet (ha kéred e-mailben is át tudom küldeni, abban részletesen leírja mi a teendő. Sok sírással fog eleinte járni, de megéri. Egyszer csak magától is aludni fog a kiságyába! És nem 10 percet!

2009. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is folyton felébredt, amikor le akartam tenni a kiságyba.

Mi arra gondoltunk, hogy ha a testünk melegén alszik el, akkor a kiságy lepedője, ami ugye hideg, felébreszti, maikor rátesszük.

Ezért az első 3 hónapban egy polár takarót tettem a lepedőjére, mert az gyorsan átveszi a test melegét és nem fázik. Nekünk bejött.

Most vettem csak ki a takarót , hogy elmúlt 3 hónapos és talán már nem olyan fázós és úgy gondoltam, hogy a gerincének azért jobb lesz, ha most már "keményebb" felületen alszik.

2009. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is most 2 hónapos a kislányom.

Fáraszd ki nappal,de ne túlságosan!Játssz vele!

Nálunk úgy ismétlődnek a dolgok,hogy evés-ébrenlét-alvás.

Nappal az ébrenlét alatt játszok vele,este akkor fürdetem.Esti lefekvés előtt gondoskodj róla,hogy rendesen kibüfizze magát.A lányom este 8kor alszik,3kor eszik,és alszik 8ig.A mellkasodon persze hogy jobb neki,de meg kell szoknia,hogy a kiságy az alvás helyszíne.

2009. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!