Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejem fogyóban viszont a...

Tejem fogyóban viszont a babám egyáltalán nem fogadja el a tápszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a babám. Egyik napról a másikra drasztikusan lecsökkent a tejem! Ez alatt azt kell érteni, hogy vacsira szopizik és éjjel is felkel legalább kétszer enni így reggelre már nem marad tejem! Viszont hiába minden praktika, az ízesített tápszer nem hajlandó megenni! Próbáltam már bébidesszertet keverni bele, kicsi cukorral édesíteni, de semmi. Már azt is kipróbáltam, hogy addig nem kap mást amíg a tápszert el nem fogadja, de egy óra kínlódás után feladtam! Ez ma reggel volt!7kor szopizott egy kicsit (mivel sok már nem volt a mellemben), aztán 11kor sírt az éhségtől, de mint akit nyúznak úgy üvöltött, próbáltam nyugtatni, többször is csináltam tápszert, mert mindig kihűlt, próbáltam itatni vele de semmi, amikor meglátta az üveget, összezárta a száját és elfordította a fejét! Teljesen kétségbe vagyok már esve, mert már volt olyan, hogy éjszaka nem volt elég a tejem, sírt az éhségtől, de csak a tejpépet volt hajlandó megenni! Persze mire bekanalazta jól felébredt... :(

Segítsetek, mit lehet tenni ilyenkor? Próbáljam továbbra is az "eszi nem eszi nem kap mást" módszert?


2009. okt. 15. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Csak a tápszert nem eszi,vagy a gyümölcsöket,főzelékeket sem ?Valószínűleg a tápszer már nem elég laktató neki,vagy az ízét nem szereti már.Ebben a korban már nics is szüksége tápszerre.Elég neki a gyümölcs,főzelékfél,joghurt stb.Éjjel pedig ne szoptasd,csak reggel és este.
2009. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém sem itta meg, amíg volt valami tejem. Elapadt, azóta megissza. Hát, szerintem is inkább azt próbáld meg, hogy adsz neki valami mást enni. A tejci nálunk már csak megszokás. Na, meg jó kálciumforrás, de azzal önmagában nem lakik jól.
2009. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 6 kor szokott reggelizni, tejet. Én 10-kor szoktam neki gyümit adni, hogy ne sírjon. Ebédre pedig jöhet a főzi, uzsira gyümölcs, vacsira tejdarapép. ő is szopizott, de mióta kanalazunk nem akar. Szerintem eg 8,5 hósnak már nem elég a tápszer, azon kívül szörnyű az íze.
2009. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tej (legyen az anyatej vagy tápszer) már nem elég egy ekkora babának 4 óra hosszára! Adjál neki szilárd ételt, mármint főzeléket, ilyesmit. Az a módszer, amit a végén írsz egy baromság, nem működik a gyerekeknél, ne éheztesd emiatt.
2009. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Soha nem is ette meg a tápszert.

Hát aztán akkor mit csináljak vele éjjel amikor éhes! Magyarázzam meg neki hogy már nem kéne ám felkelni enni?

Most a többi kaját is bojkottálja, inkább csak a tejpépet hajlandó megenni, de azt se mindig! De a tápszert régebben sem fogadta el, amikor rendesen megette a főzeléket (már próbáltam, amikor kevésnek tűnt a tejem).

2009. okt. 15. 22:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, akkor nem erőltetem, hanem megpróbálom szilárd étellel jóllakatni! Remélem elfogadja! Köszi!
2009. okt. 15. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!