Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan babák akik...

Vannak olyan babák akik egyáltalán nem kapnak semmilyen tápszert?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgattam a tápszerek összetevőit, nagyon sok tápszer tartalmaz halolajat.

Én sajnos súlyos allergiás vagyok a halszármazékokra és emiatt az ilyen készítményekkel nem érintkezhetek.


2009. okt. 15. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Lányom soha ne kapott, de még tejpépet sem, mert azok is tápszer alapúak. Csak szopott, utána szépen kapta a gyümölcsöt, főzeléket, és már eszi, amit mi.

Nem tudja, mi az a tápszer...

2009. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

De ha a kérdezőnek nincs teje?Akkor a gyereket etetni kell.

Én megkérdezném a dokit hogy ilyenkor mi a teendő,de nemhinném hogy gond lenne belőle én mondjuk erről a halolajról nem is hallottam még de megnézem hogy a mienkben van e.

2009. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy vannak, szoptatni kell, ha megy és ennyi.
2009. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első válaszolót nem én pontoztam le!!

2009. okt. 15. 14:22
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém sem kapott, 19 hósan nem kért több anyatejet, és mivel tejallergiás, és akkor még nem nem evett semmilyen tejterméket, a doktornő felírta a tápszert, de a lányom nem volt hajlandó egyiket sem megenni (nem csodáltam, szerintem is undorító az íze, még a tejpépesnek is, és akkor már azt ette amit mi is...), szóval hanyagoltuk. Szoptass, ameddig lehet, a többivel ne törődj, régen sem volt tápszer, és ha ti nem vagytok tejallergiásak, akkor szép lassan bevezeted majd a rendes tejet. Mi egyébként kukoricakását csináltunk vízzel, nagyon szereti a mai napig a lányom, a mesterséges pépek helyett azt adok neki, általában banánnal, de más gyümölccsel is lehet. (Nem írtad, mennyi idős a babád)
2009. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4 hónapos a babám, megjött a menstruációm és kevesebb lett a tejem. Most szedek tejserkentőket, és gyakrabban teszem mellre a kicsikémet. Remélem segíteni fog.

Nem vagyok tápszer ellenes, csak ez a halolaj tartalom aggaszt.

A gyerekorvosunk írt fel tápszert a biztonság kedvéért, és akkor láttam hogy halolajat tartalmaz.

Utána néztem a neten a tápszerek összetevőinek és a nagy részük halolaj tartalmú.

2009. okt. 15. 14:32
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen tartalmaz, mert a halolaj jó d-vitamin pótló.

Mindenképp kérdezd meg a dokit, ő biztosan tud olyat amiben nincs, és eheti a babád, márha szüksége lesz rá.

2009. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok tápszer ellenes. Nekünk szerencsénk volt, mert volt és van is tejem, és a kisfiam szépen szopott. Nem kapott még tápszert. Most 1 éves, szerintem már nem is fog kapni.
2009. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Húha, valaki "csúnyán elbánt" a szoptatós anyukákkal. Már megfigyeltem, hogy mindig azokat pontozzák le, akik ellenzik a tápszert, de ha most átmegyek mínuszba, akkor is azt gondolom, hogy tápszert csak végső esetben adjunk. (Bocs, ha ez off, de ki kívánkozik belőlem: sajnos a gyerekdokik nagy része azért nem küzd együtt az anyákkal az anyatejért, mert a tápszer cégek anyagiakban részesítik őket, ha terjesztik a termékeiket. Undorító világban élünk.)

Egyébként a menstruáció elején 1-2 napig tényleg kicsit kevesebb a tej, de ez normális, ahogy írtad, gyakoribb mellre tétellel átvészelhető. (Nekem szülés után 8 hétre megjött) 13:32-es voltam

2009. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocs 13:23-as :o)
2009. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!