Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, és mivel kezdtétek el...

Mikor, és mivel kezdtétek el a baba fogát mosni?

Figyelt kérdés

8 hós babámnak múlt héten törte át az ínyét a két alsó fogacska (ezek a legelső fogacskái), még alig látszanak ki, kellene már mosni őket?

Csak épp a tetejük látszik.


Mivel, hogyan kezdtétek ti a fogmosást?

És legfőképpen mekkora fogat kell már mosni?


2009. okt. 15. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Már most el kell kezdeni a fogak ápolását,hagy szokja a baba is a rendszerességet!Mi mindkét gyerekünknél Elmex fogkrémmel kezdtünk(tejfogakra 0-6 éves korig)és mai napig ezt használjuk!
2009. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a dm-nek van egy saját márkás fogkefe csomagja. 3 kefe van benne. első kefe fogzásra, második az épp kibújt első fogacskákra, a harmadik kefe, egy igazi nagybabás fogkefe.

asszem 800 ft.

2009. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megyünk bevásárolni... :-)
2009. okt. 15. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg csak pár db foga volt addig Xilites szájtörlő kendőt használtunk a fogorvos javaslatára. Amikor 12 db foga lett kakor kezdük el a puha szilikonos fogkefével mosni és a mai napig ezt használjuk a babáknak való Elmex fogkrémmel. Imád fogat mosni. 17 hós kislány anyukája
2009. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk fogkrém nélkül javasolták a fogmosást, s vettem szilikonos ujjra húzható fogkefét, amit az első kis fog megjelenésétől használunk. A babó megtanulta, hogy ez jó dolog, mert az ínyét is mindig átmasszírozom, ami külön jólesik így fogzás idején. Most már nyitja a szájacskáját, ha meglátja az ujjamon a fogkefét!

7 hós, 4 fogas baba anyukája

2009. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Amíg csak 2 fog volt és nemis nagyon jött ki,addig fürdés közben az újjunkkal megtörölgettük,mintaha mosnánk.Mostmár 4 foga van,viszonylag rendesen kinn,én neki való rendes fogkefét vettem(én is gondolkodtam a Dm-es 3 daraboson,de végül mivel tudtam ,hogy a lányom"bevállalós",ezért vettem rendeset)Dm-est és a nekivaló fogkrémet(eper ízű)Nagyon szeret "fogatmosni".Apa megsuvickolja neki óvatosan aztán odaadja neki és rágja.

Mi beleugrottunk a "mélyvízbe"

2009. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,kb.2 hete használjuk .A lányunk 11.5 hónapos.
2009. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hú, akkor jó sok variáció közül választhatok...

Köszönöm nektek a válaszokat!

2009. okt. 15. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!