Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak tápszeres baba hozzátáplá...

Csak tápszeres baba hozzátáplálását mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
Nekem 3 orvos 3 félét mondott, ezért elsősorban tapasztalatokra lennék kiváncsi, ki mikor kezdte, megbánta-e, ha korán, ha később, korai hozzátáplálásnál jelentkezett-e valami probléma, ekcéma, allergia, hasfájás, egyéb...
2011. máj. 26. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4,5 hónaposan kezdtük, onnantól jobb lett a lányom emésztése, és sokkal jobban/többet evett mint azelőtt. Én nem bántam meg. Nem fájt semmitől sem a pocija, és remélem nem is lesz később sem gond.

Nekem a doki és a védőnő is ajánlotta, hogy elkezdhetem ekkor a hozzátáplálást.

2011. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 4 hónapos volt a kisfiam, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. A szokásos, először reszelt alma leve, majd reszelt alma, majd barack, krumpli, stb..., ahogy a védőnő mondta. Most 17 hónapos a kisfiam, semmire nem allergiás eddig, és semmi probléma nem jelentkezett (kopp-kopp-kopp). Minden jót és jó egészséget Nektek!
2011. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan kezdtük, soha semmi baja nem volt, most már 21 hónapos!
2011. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Nem bántam meg, nagyon jó evő a kislányom. Most 7,5 hónapos. Sose fájt semmitől se a pocakja, nem allergiás eddig semmire. Én üveges kaját adtam neki 6 hós koráig, azóta én főzök. Mindent megeszik ami a korának megfelelő.
2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Holnap leszünk 15 hetesek, két hete kezdtük, először nagyon pici mennyiséggel. Annyit vettem mindössze észre, hogy jó az emésztése a babának :o)

Lehet most lehurrognak, de én nem vártam meg az "egy hétig egy fajtát" állapotot, hanem csak 2-3 napig adtam egy fajtát, majd jött a következő. Egy nap 2x kapott, de evésenként csak kb 2 kisebb fajta teáskanálnyit. Eddig alma-krumpli-sütőtök-répa-barack a repertoár. Meg kell mondjam, hiába, hogy almával kell kezdeni, az ízlett a lányomnak legkevésbé. Most kezdek neki kicsit több mennyiséget adni. Ha továbbra is jól fogadja, jövő hét vége felé szeretném a tízóraiját kiváltani vele.

2011. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi anyukák az eddigi válaszokat, jöhetnek még. :) Most 3 hósak vagyunk, még nem kezdtük, de egy orvos javasolta (egyrészt mert állandóan éhes a fiam, másrészt mert nagyon székrekedéses), de még bizonytalankodok.
2011. máj. 26. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan kezdtük,most 5 hónapos,nem volt semmi gond,az emésztése jobb:napi 3-4 kakis pelus.

Mi sem cicóztunk az új ízekkel 1-2 naponta váltogattuk az ízeket.

Persze kényelmesebb összekeverni a tápszert. :)

2011. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi 3,5 hósan kezdtük gyümölccsel, zöldséggel, mostmár rendes főzeléket kap(rántás és habarás nélkül picike husival alkalmanként).

Én azért kezdtem el, mert akkor még 3 óránként evett meg annyi tápszert mint amit egy fél évesnek kellett volna.

Nagyon lelkesek voltunk, de sajna nálunk fordítva történt a farba, mióta mást is eszünk, azóta van székrekedése időnként.4 hónaposan már kiváltottunk egy tízórait vagy egy uzsit.Persze előfordul, hogy hamarabb éhes lesz utána mint rendesen, de kaja után vagy előtt sosem fogadja el a tápit már az elejétől.

Lassan kezdek neki kekszet tenni az almába és holnap kipróbáljuk a brokkolit.Kíváncsi leszek

Elsején lesz 5 hónapos a lánykám :)

2011. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan kezdtük. Azóta a székrekedés csak nagyon ritkán jön elő, ha olyat eszik. Az emésztése sokkal jobb lett. A súlygyarapodása is normalizálódott (a hozzátáplálás előtt túl gyorsan hízott).

7 és fél hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó volt olvasni az Utolsó válaszát, hogy normalizálódott a súlygyarapodás: az én lánykám is egyre többet eszik tápszert (vagy van közel 4 hósan ugrás???), és én sem szeretném, ha nagyon hirtelen hízna sokat. Most is jó húsban van, kicsit hurkás :o)
2011. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!