Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jan. Végén, Febr. Elején...

Jan. Végén, Febr. Elején szült kismamák hogyan telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Mit,mennyit és hányor eszik a babátok?Elvan egyedül(meddíg)?Mennyit alszik napközben?Éjszakák?Miket csinál már?Mit játszotok vele?Előre is köszi a válaszokat!
2009. okt. 14. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Febr. 9-en szuletett a kisfiam.

Reggeli es vacsora tapszert kap, tizorai gyumolcs, ebedre fozeleket husival vagy vmi hasonlo, uzsonnara vagy vmi zoldseget rizspeppel vagy papapiskotas gyumit...

Napkozben 2x alszik, egyszer delelott egy egyszer ebed utan egy jo nagyot kb. 2-2,5 orat. Hat, egyedul elvan de nem sokaig, ha van vmi erdekeset talal. Mondokazok neki, sokat enekelunk, viszem jatszohazba es ringatora meg naponta 2x setalni. Este fel 8 fele furcsi, majd vacsi es megy aludni, reggel kb fel 7-ig alszik pici megebredesekkel, amikor csak a cumit kell neki visszaadni es mar alszik is tovabb. Persze, ha jon a foga akkor iszik is ejjel es kicsit tovabb kell ringatnom. A legujabb tudomanya,h felall, ahol csak lehet. Maszik, felkutatja az egesz lakast es sokat "beszelget", ilyeneket, h: bababa, mamama, tetete.

Ti, hogy vagytok?

2009. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a válaszodat.Én jan.29-én szültem a kislányomat.Még nincs 7 kg és 68cm.Reggelire tápit kap (kb.160ml),fél üveg főzit eszik 10 óra felé(így ébred meg az első alvásból)utánna még eszik tápit 11,30körül.12 óra után alszik kb.2 óráig.Fél 3 felé eszik még tápit vagy tejpépet(az adag mindíg 160ml kb.többet nem kér).Van,hogy alszik még 4 órától egy fél órácskát,de erről már kezd leszokni.5 óra felé adok neki valami gyümit.18,30 felé fürcsi,Sinlacot eszik elalvás előtt(ebből 180ml-t),19,30 felé alvás.Éjszaka sokat kel,sajnos nem túl jó alvó(főleg most fogzik is).Reggel kb.6.30-7 óra felé kelünk.Egyedül sajnos csak ideig-óráig van el,nagyon igényli a társaságot(főleg az enyémet).Nem sok mindent tudok mellette csinálni.Próbálkozik a mászással(inkább csak ugrik mint egy kis szöcske),és már felül egyedül.Próbálkozik a feltérdelésssel,de beszélni még nem akar.A nyálát fújja rendületlenül,már van 6 fogunk.Hát ennyi nagyvonalakban.Minden jót nektek!
2009. okt. 14. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom február 4-én született. Most 7,5 kg és 68 centi. A reggeli tápszer gyümölccsel turmixolva (ált. őszibarack, csak így eszi meg), és esetenként bevág még kis joghurtot, vagy krémtúrót is. A tízórai gyümölcs, az ebéd húsos főzelék, az uzsi tejpép/tejberizs, vagy valami túrós/joghurtos/gyümölcsös mix, a vacsi húsos főzelék, és még lefekvés előtt ugyanaz a tápi verzió, mint reggel. Tápiból 200 körül eszik egyszerre, főzelékből is, a többiből csak 150 körül. Egy nap összesen kb. 900-1000 kerül bele, plusz kicsi víz/tea, mint folyadék. Ja, többnyire üvegeset kap. Napközben még kétszer alszik 2-2 órát (9:30-11:30 és 14:00-16:00 ált.). Hol elvan egyedül, hol nem. Ha elvan, akkor akár 30-40 percet is, ha olyanja van, akkor egy percet sem. Éjszaka jól alszik, ált. este 9-től reggel fél 8-ig szünet nélkül. Csak a két héttel ezelőtti náthás időszak zavart be, mert nem kapott levegőt nagyon szegény, és éjjel is ment az orrporszívózás többször. Hát, sokmindent csinál, pörög-forog, kúszik, az ölemben felnyomja magát a lábával és ugrál (a hóna alatt fogom ilyenkor), sokat "beszélget", sikogat, kacag, tökéletesen ül, sőt, tök durva, de hasizomból felül néha. Én is csak nézek ilyenkor. Vagy egyedül matat a játékaival és egyéb más a lakásban fellelhető dolgokkal (néha elkapcsolja a TV-t, persze véletlenül), vagy együtt hülyéskedünk mindenfélét. Játéknak még ezt nem nevezném, még nem tart ott, hogy a szó szoros értelmében játszik dolgokkal. Csak nézegeti a tárgyakat, megrázza őket, szájába veszi, üti és stb. De a "süti süti pogácsát" már mondjuk elég jól megy, és pár napja küld puszit, édesen cuppog, és közben ütögeti a száját a kezével. :-)
2009. okt. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Február 6-án szültem:)Most 7,980g 72cm.Kislány.Reggel olyan 8-8,30kor kell akkor 190-210ml között tápizik utána átöltözünk és játék következik.11körül gyümi és utána egy jó nagy alvás jön kb.3óra.Ébredés után főzelékeztetés 2-3 óra körül du.még kap gyümikét vagy valamilyen desszertet és este 19.00 körül fürcsike 20.ig bezárolag tápszer az kb 150ml és alvás.Sokat kuszik négykézlábra áll(kutyázik)kiegyenesiti a lábát és olyan mintha fejen akarna állni.Ül magátol már csak azt várom hogy mikor huzza magát fel valahol mert nagyon probálkozik.Sokat éneklek neki sok mondokát mondok.Puszi dobás nála is van.Mondja hogy apa,baba,pápá(int),mama,anyát még sajnos nem.Szoktam neki guritani még kislabdát hogy guritsa nekem vissza,olyan aranyossak ebben a korban nekem nagyon tetszik.
2009. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!