Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig megszoptassam ahányszor...

Mindig megszoptassam ahányszor felébred 7 hós babám éjjel vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hós koráig jól aludt, de azóta kb 3x ébred. Honnan tudhatom, hogy szomjas vagy éhes? Mikor már 6x ébredt, volt, hogy csak símogattam és visszaaludt. Lehet hogy csak felriad? Vagy vegyem fel megnyugtatásul?
2009. okt. 14. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
az én kislányom 6 és fél hónapos ő is ébred éjjel vagy inkább intenzíven mocorog nem várom meg amíg ébred eddig adtam naki kaját és visszaalaudt, de már csak egy kis teát szoktam és hasra teszem rázom egy kicsit a seggét vagy simizem a hátát és elalszik.Vagy lehet már eindúlt nála a fogzás és azért alszik nyugtalanúl mert nálunk ez a másik a probléma.szerintem ne etesd már éjszaka valamikor meg kell tanulni,hogy éjjel nincs kaja,csak inni adj neki.
2009. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekem a vnők azt mondták, hogy ne szoptasam ennyi idősen már hanem adjak neki vízet. :S

Persze....gondoltam én!

Nekem is sokszor kellt éjszaka :( jajj de rossz volt volt mikor 6x-9x brrrrrr, olyan fáradt voltam de mindig megszoptattam! Én kellek neki nem a víz. (a végén a vízre szokik, akkor én legalább megnyugtatom)

Rájöttem hogy volt mikor a pocija fájt azért nem aludt, volt mikor a fogija jött ki és azért. Olyan is volt hogy száraz volt a levegő és könyen kiszáradt!

Te is gondolkodj el azon mi lehet az oka!

Száraz a levegő? olyat evett amitől a pocija fájhat? Megfázhatott? Jön a foga? Olyan stressz, vagy inger érte ami felkavarta? Megtanult kúszni, mászni?

Megijesztette vmi?

Remélem tudtam segíteni!!!


Nem kell tudnod hogy szomjas e vagy éhes. Adjál neki cicit és megnyugszik. Ez a gyógyír mindenre :))))

2009. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vedd fel,mert akkor még hónapok múlva sem alussza végig az éjszakákat.Adj neki teát,és ne gyújts lámpát,esetleg maradj mellette,míg elalszik,de ez sem feltétlen fontos.Az is lehet,hogy melege van.

Este pedig kapjon valami tartalmasabb vacsit.Lehet,hogy nem lakik jól.

2009. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A védőnőknek van igaza.Éjjel nem kell szopiztatni,ez nem jó a babának és az anyukának sem.A babának is kell az éjszakai alvás,és a kis gyomrának is a pihenés.
2009. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is megszoptatom. Próbáltam a vizet, szegénykém sírt, hogy mi ez.Keveset szopizik, de ha ez kell neki, ám legyen. 8 hós.
2009. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is felkel 2-3x.

A tegnap éjjeli műsor ez volt:

Elaludt este fél 8 körül (7-kor ciczett), majd felébredt 10- kor, ciczett, fél 11-re vissazaludt.

Kelés 12-kor cici, elelvás 1-óra előőt.

Édredés 3 körül, apja felhozta a nagyágyba, cici és visszaaludt. Reggel fél 7-kor kelt.

Ha cumit adok neki, amikor éjjel felébred, attó csak éktelen visításba kezd.

4 hónaposan végigaludta az éjszakáét, azóta egyre roszabb.

Próbáltam neki fagyasztott tejet adni az esti cici után, de nem kell neki, nem éhes.

Amúgy egyszer eszik bébikaját, a többi nayatej.

Folyadékot (tejen kvül) nem nagyon akar inni.

Arra is gondoltam, lehet, hogy éjjel csak szomjas.

2009. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de akkor most mit tegyek.. :))

Már annyi minden kavarog a fejemben, meg a lelkemben, hogy puff neked anyai ösztönök.. :))

Szívem szerint mindig megölelgetném, szoptatnám, mert gondolom rám van szüksége, meg hogy megnyugtassam..

de amikor már éjjel 6x szopizik, és utána bukik is (nappal már nem bukik), akkor gondolom nem is éhes.

Éjjel nedves törölközőt teszünk a radiátorra, hátha száraz a levegő..

este nincs nagy játék, csak halkan hogy lenyugodjon..

Még nem nagyon fogadja el este a már kaját, csak cicit..

Próbáltam nekik 2x is tejpépet adni, azt megette, de ugyanúgy kelt.. akkor?

foga ellen pár napja adok chamomilla vulgairst, napi 3x1 golyócskát.. na erre varrjatok gombot :))

2009. okt. 18. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!