Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdenek el beszélni...

Mikortól kezdenek el beszélni a babák?

Figyelt kérdés

Kislányom most 17 hós, de csak pár szót mond ki szépen. Pl.: baba, tente, apa. Ezen kívül csak szótagokban beszél. Pl.: telefon - te; hinta - ta; vagy halandzsázik. EZ BAJ??? Hogyan tudnám fejleszteni a beszédét? Barátnőm szerint már többet kéne beszélnie, ezért aggódok most...

A mozgásfejlődése teljesen rendben van (9,5 hós kora óta egyedül megy) és nagyon okos kislány...


Előre is köszi a válaszokat!


2009. okt. 14. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam szintén 17 hónapos,én is ezen aggódom állandóan.Olyan mondatokat,kéréseket,kérdéseket megért,hogy csak pislogok,de beszélni...nálunk még anya,apa sincs,viszont mondja a barátnőim nevét(persze nem tisztán),amit tisztán,érthetően mond,az a "inni","víz","cica" és slussz.

Halandzsázik ő is ezerrel,egy-egy dologra mindig ugyanazt mondja,de annak köze nincs a magyar nyelvhez.:)

Én is kicsit "türelmetlen" vagyok etéren,pedig tudom ám,hogy még bőven ráér.

2009. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%

Ne aggódj nincs semmi baja a kislányodnak. Játsz vele nagyon sokat, beszélj hozzá lassan érthetően, meglá

tod sokat tanul majd tőled. A barátnődnek nincs igaza, mert nem minden gyerek egyforma, még a testvérek sem azonos időben kezdenek beszélni. Nálunk a nagyfiam 3 évesen kezdett el beszélni, de előtte még egy árva "anya" sem hagyta el a száját, aztán ugrás szerűen mondatokban beszélt, verseket mondott. A kislányom 1 évesen már szavakat mondott, most már( 2,5 éves) folyékonyan beszél, és mindent kimagyaráz... :) Szerintem nincs okod félni, inkább élvezd ezt a korszakot, mert olyan gyorsan eltelik. Játsszatok sokat, és közben sokat beszélj!!!

2009. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 17 hónapos, a repertoárja anya (de ezt mostanában nem mondja, inkább régebben), apa (ápümm), papa (tisztán), mamma, néha hoppá (oppá). Ennyi. :) Folyamatosan gagyog, állandóan pappázik, de tényleg egyfolytában, de mást az istennek nem mond. És mindenre mutogat és nyög hozzá. Én úgy próbálom fejleszteni, hogy mindenre, amire rámutat, mondom szépen érthetően, lassan, hogy micsoda. Szerintem sokan vagyunk még így ezzel, nem hiszem, hogy azok vannak többen, akiknek már egy évesen sokat "beszél" a babájuk. Én már a mozgásfejlődéssel kapcsolatban aggódtam eleget, megfogadtam, többet nem fogok. :) Mostanában viszont észrevettem, hogy nagyon okos és bizony mindent megért. :)
2009. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, akkor már nem aggódok annyira. :-) Kislányom is hihetetlen, hogy mindent megért, nagyon ügyes lány. Én meg persze folyamatosan beszélek hozzá, éneklünk, mondókázunk. Amikor kocsiban utazunk folyamatosan mutogat és én mondom, hogy az micsoda. Néha már attól félek, hogy berekedek :-)))

Barátnőm szerint nem kéne mindig rögtön reagálnom a mutogatásaira és "szótagaira", mert így nincs rákényszerülve,hogy beszéljen. Azt kéne csinálnom(szerinte), hogy amikor mutat és hümmög, akkor azt kéne mondanom, hogy "nem értem", "mondjad mit akarsz" Erről mi a véleményetek??? Félek, hogy ezzel meg hátráltatnám őt, mert nincs sikerélménye...

2009. okt. 14. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok:nagyon érdekes,amit kérdezel,ezen már én is gondolkodtam,az én kisfiam sokáig nem is mutatott rá dolgokra,csak ránézett,és tudta,hogy tudom,mit szeretne.akkor én is kaptam ilyen tanácsot.De ez nehéz,mert egyrészt lehet,hogy igaz,másrészt viszont úgy gondolom,hogy ez egy nagyon erős és biztos kapcsolat köztünk,ami neki nagy biztonságot ad.

Viszont a barátnőm kisfia már rengeteg szót használ 15 hónapos kora óta,neki soha nem mesélt az anyuja,nem beszélgetett vele,erre a kiskölyök gyorsan megtanult beszélni.

Hááát...nem tudom hosszú távon melyik a jobb módszer.

Én azt hiszem továbbra is szívemre hallgatok.:)

2009. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!