Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ikrek tényleg később...

Az ikrek tényleg később kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés
személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2010. dec. 28. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki.Nekem két évesek múltak most novemberben a fiaim,és pár alapszó meg a gyereknyelven kívül mást nem mondanak,viszont simán értenek mindent.Ne aggódj,ez 2,5-3 éves korig nem probléma,akkor viszont már meg kell találni az okát,mert ott valami lehet a háttérben.
2010. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
unokáim 2 éves koruk után már "pötyögtek", 3 évesen társalogtak. Inkább az az érdekes, ahogy szinte beszéd nélkül, egymásra nézve tudják, mit akar a másik. Ezt nem lehet elmondani, tapasztalni kell.
2010. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi még 14 hósak vagyunk,szintén fiúk,baba,apa,pápá,tente ennyit mondanak.

Én még nem hallottam ilyesmiről,miért lenne így ikreknél,talán hogy jobbára egymással vannak el?Az biztos,hogy ahol van nagyobb gyerek,ott a kicsi is mindent hamarabb csinál.Nálunk most a járást leste el az egyik fiam a másiktól.

2010. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szomszédom ikerlányai elmúltak két évesek. Egyik sem szól szinte semmit.
2010. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért van így, ahogy írták is, hogy mivel egymást között meg van nekik egy saját nyelvük, illetve, szinte szó nélkül tudják mit akar a másik, ezért nem is erőltetik.

Nekem 18 hónaposak a lányaim és ők se nagyon akarnak semmit se mondani. Leginkább minden mámámám, vagy mememem. Ha valamit akarnak nagy mutogatásba kezdenek és ezt mondják. Egymással nagyon jól megértik megegymást, főleg az egypetéjűek. (hárman vannak) Minket is szépen megértenek, de mondani semmit nem akarnak. Mostanában kezdték el egy-két állat hangját utánozni, de azt is csak nagy riktán. (kutya és liba, semmi más!)

2010. dec. 29. 08:35
 6/8 anonim ***** válasza:
18 hónaposan még az egygyerek sem beszél, ha igen, nagy kivétel (ehhez is volt szerencsém, egyik unokám 20 hónaposan már teljes mondatokban beszélt)
2010. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem is vagyok türelmetlen, csak gondoltam 18 hónaposan már egy-két szót mondhatnának. De azért tettem fel a kérdést, hogy tudjam, mégis van e reláció abban, hogy tényleg később kezdenek e el beszélni. Nem várom mg el tőlük,hogy mondatokat mondjanak, csak egy-két szót (pl. anya, apa, vagy legalább ehhez hasonló gagyogásokat) De a tegnapi nap nagy fejleménye, hogy mondják a buszt, persze úgy, hogy búúúúúúússssz. :D
2010. dec. 30. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 19 hósak most a lányaim. Luca 14 hónaposan mondott elöször értelmes szót, most legalább 10-15öt használ. szia, kakaó, kérem, cicc, vau, tessék, apa, anya, ki az?, kuka stb. sokszor elmondok neki egy szót, elég hamar elismétli, majd használni kezdi. Vica jóval kevesebb szót mond, szia, apa, anya,... de egymást megértik hangokkal, gesztusokkal, és minket is értenek.
2011. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!