Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is zajlik így az alvás?

Másnál is zajlik így az alvás?

Figyelt kérdés

11 hós, este a kezemben (nem ringatva, összebújva) elalszik, kiságyba teszem. Éjjel mikor felébred és sír, megyek a szobájába, ott van egy kanapé, és ott alszunk tovább reggelig.

Nem okoz gondot, csak kíváncsi vagyok, más csinálja-e így? Nincs erőm éjjel kísérletezni, hogy visszaalszik-e, meg volt, hogy próbáltam, kézben elaludt, letettem, azonnal ébredt.


2009. okt. 14. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia


a fiam 9 hós, ő a kezdetektől kézben alszik, nem kell neki sem nagy ringatás csak énekelek neki (mikor épp nem fogzik)

Bár ő a mi szobánkban alszik, az ő ágy a mienk mellett van és le van szedve az oldalsó rács.

Így ott van mellettem de még is saját ágyában.

"-3 hétre próbáltuk külön elrakni a kiságyat, persze maradt a mi szobánkba, de éjfél után mindig felkelt és kéretőzőtt hozzánk, így nem aludtunk valami jól, ezért vissza került az ágya a mienk mellé.

Én majd akkor akarom külön szobába rakni ha már egyáltalán nem kell fel éjjel, amúgy nekem sem lenne erőm egész éjjel felkelni...

szóval mi így alszunk!

:D

Üdv

2009. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont a ti módszeretek nem működne. Nem hajlandó kézben aludni, csak a saját ágyában. Néha próbáltam kézben vagy összebújva altatni,amikor jöt a foga vagy beteg volt, de nem ment. Éjszaka nem szokott felébredni, viszont van, hogy hajnalban korábban kel, mint kellene, olyankor közénk veszem az ágyban, de nem hajlandó elaludni, pedig a testvéreinél ez működött. 11 és fél hónapos a fiam.
2009. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sosem aludt el mellettem, csak az ágyában külön szobában. Pedig sokszor jó lenne. Éjjel ha többször kel, ringatás, cumi, visszarakom.16 hós

2009. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Egy éves a fiam, s mindig ringatással alszik el. Ez kb 5 percet vesz igénybe, ha idejében elkezdem altatni. Engem nem zavar, s ha majd már nem igényli, akkor jelzi. Éjszaka is ha felébred (külön szobába alszik) elég neki egy kis tea vagy cumi, s alszik tovább. Viszont korán kel enni (fél hat, hat felé), utána még együtt alszunk a hálóba két-három órát.
2009. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Enyém ugyan még csak 2,5 hós, de már végig alussza az éjszakát. Velem alszik, mert a szobájában hideg van, sajnos nem maradt pénzünk, hogy kicseréljük a radiátort. A párom szeretné ha a saját ágyában aludna, de én nem akarom, hogy megfázzon ezért át fogjuk hozni a kiságyat a mi szobánkba. Jövőre pedig vissza szoktatjuk a saját szobájába. Egyébként legtöbbször cicin szokott elaludni (főleg napközben) de esténként fürdetés után elalszik az ölemben is ha ringatom kicsit. Mikor elaludt szépen leteszem az ágyra, nagyon ritkán ébred fel, ilyenkor régebben próbálkoztam cumival, de az nem kell neki, cicin alszik vissza. Napközben ha besüt a nap a szobájába akkor hagyom a saját ágyában aludni, hogy szokja. Szerintem nem lesz gond a vissza szoktatással, úgy veszem észre rajta, hogy ha álmos akárhol elalszik, még a hordozóban is. Szerencsés vagyok amiért ilyen jó alvó.

2009. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

11:04 szerintem is szerencses vagy hogy ilyen jo alvo a babad.


Nekunk 2 szobank van. Az egyik nem megfelelo alvasra, apa szokott neha ott aludni "veletlenul". Ugyhogy egy szobaban vagyunk a lanyunkkal. Kb 10 honapos koraban osszepakoltam a kisagyat, mert nem igazan hasznaltuk, csak a helyet foglalta a "kisraktar". Elso perctol egyutt aludtam a babammal, mert igy ereztem magam nyugodtabban es meggyozodesem, hogy az ujszulottnek az anyja mellett a helye, nem kulon agyban es kulon szobaban. A szoptatas is sokkal konnyebb volt. Amugy az en babam egyaltalan nem jo alvo. Talan most igy 10 honapos kora utan elmondhatom, hogy alszik rendesen.

Nalunk az elaltatas ugy zajlik, hogy szopi, aztan megkeressuk a cumikat, anyanak a hasara maszik es ott elalszik max 5 perc alatt, de van hogy lemaszik es ugy alszik el. Utana csinalhatok vele amit akarok. Ejszaka ha felebred (most bujik a 2 also foga) ott vagyok mellette es visszaadom a cumit vagy adok neki par kortyot inni.

Amugy amikor az agyab koltoztettem elalvas utan regebben, az elso ebredes azaz szopatas utan altalaban visszakerult mellenk, mert nekem sem volt erom kiserletezgetni.

2009. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az én fiam lassan 1éves,és még mindig úgy alszik el,hogy felveszem a fezembe nem ringatom,és szépen elalszik.majd beteszem a kiságyába ami külön szobában van.este inkább a szobájában lévő kanapén altatom,vagy mellé ülök,vagy fekszem,és uígy be az ágyába.

viszont mostanában egyre többször ébred éjjel,gondolom a foga...így ha 3xra sem sikerül(egy óra alatt)visszaaltatni,akkor magam mellé veszem.van hogy így is másfél óra mire elalszik...de így nekem legalább újra babásan nem kell sokszor kimászni az ágyból.

tudom ez hosszú távon nem jó,de nemrég rájöttem imádom,ha mellettem szuszog a fiam

2009. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk vacsi után beteszem az ágyába bekapja a kis ujját befordul a fal felé (én betekarom) és már alszik is. Nem tud ringatás közben elaludni, mert ismeretlen neki a dolog és nem érti a helyzetet. Nagyon ritkán eszik éjszaka, de akkor is így van (tejcsi, ágy-ujjszopi-alvás). De nappal is így alszik el. 11 hós

2009. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lányom is 11 hós. Most még anyuéknál lakunk, úgyhogy egy
2009. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi néha begajdul a gépem. Szóval anyuéknál vagyunk egy szobában a picivel. Rég úgy alszik el este, hogy fürcs, vacsi és addig mászkál a mi ágyunkban, amig fárad, kicsit játszunk, aztán mutatom és mondom neki hogy tedd az okos kis fejedet a párnára, és ha ez már pár másodpercnél tovább ott is tartja, akkor betakarom és a Micimackóra alszik el. És közben összebújunk. Nappal is így alszik el. Most fogunk heteken belül költözni, ott már lesz saját szobája, és úgy tervezem hogy beteszünk a szobájába egy ágyat, amin később majd aludni fog, és azon altatom el, utána beteszem a kiságyba. 11 hós.
2009. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!