Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Kisfiam szinte a kezdetektől tápszeres. Pontosabban, két hónapos koráig kapott anyatejet is, de nagyon kevés volt. Úgyhogy az étkezések 90%-át a tápszer töltötte ki.

Kb. egy hónapja, nagyon rossz evő lett szerintem, Eddig mindig háromóránkét evett 150 ml vízzel készüt tápszert, de egy hónapja, van úgy, hogy két óránként kell neki a kaja, van úgy hogy kibír 5 órát is evés nélkül. És változó az is, hogy mennyit eszik, van úgy, hogy csak 100 ml tápszert eszik, van úgy, hogy a 180 ml is kevés neki.

Mit csináljak vele? A védónő szerint nincs baj, mert hát mi sem eszünk mindig egyformán. Lehet, hogy utálja ezt a tápszert és másikat kellene megpróbálni? Egyébként Beba HA Start aktívot kap, amiben bifidus is van.

A másik próblémánk az, hogy a széklete változó, van, hogy két három napig nagyon híg, aztán egy két napig olyan, amilyen eddig volt, ez is kb. egy hónapja van. Erre is azt mondja a védőnő és a háziorvos is, hogy nincsen semmi baj. Mi tévő legyek? Kérjek másik tápszert??


2009. okt. 14. 10:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem, hogy majdnem 4 hónaposok vagyunk és még nem kezdtük el a hozzátáplálást. Sem vizet, sem teát nem iszik.
2009. okt. 14. 10:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is pont így volt. Nekem 3 hónapos koráig volt némi tejem (kb. 30%, a többi tápszer). 3 hónapostól teljesen tápszeres lett, 3,5 hónaposan elkezdtem neki adni frissen facsart almalét (néha tettem a turmixba egy-két karika banánt is az almához). Szépen feljött a kislányom súlya (sőt, még talán túlságosan is), és 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Most 11 hónapos, nagyon jó evő, már nagyrészt azt eszi amit mi, semmi gond nem volt.


A széklete is akkor rendeződött, mikor elkezdtük a főzelékeket. Szóval tényleg igazuk van a dokinak és a védőnőnek ,nincs semmi gond. Azzal sem, hogy néha 100-at eszik, néha 180-at. Ez így van nálunk felnőtteknél is ,az én kislányom is így evett míg tápszeres volt.

2009. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sem vizet, sem teát??? Pedig az kéne legalább egy kevés minden nap, főleg hogy tápszeres. Szerintem is rendben van ez így ( mi is tápszeresek vagyunk ), az én kisfiam se eszik mindig ugyanannyit. Szerintem lassan elkezdheted a hozzátáplálást. Mi Beba HA-t eszünk, de én is úgy vettem észre, mintha már "nem ízlene" a picinek. Most 3 hónapos, szerintem 1-2 hét múlva elkezdünk ismerkedni a gyümölcsökkel. Tápszert ilyenkor már nem váltanék, lassan úgyis "elhagyjuk", meg hát a kis pociját se szeretném megbolygatni a váltással, elég lesz a sok újdonság neki.
2009. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az enyém sem ivott sem vizet, sem teát 4 hónapos koráig ,egyszerűen sehogy se lehetett belediktálni. Szerencsére pont télen voltak ezek a hónapok, és nem nyáron a nagy melegben...
2009. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen adj neki vizet evés után. Csak az anyatejes babáknak nincs szükségük vízre, teára 6 hónapos korig.A tápszeres babáknak kell.

A hozzátáplálást kezd el, először gyümilével majd péppel.

Ha híg a széklete akkor banánt adj később, vagy sárgarépát. Ha székrekedéses akkor ezeket ne add és adj helyette szilvát, őszibarackot. Bébiételben. A zöldségesnél sajnos már nem nagyon kapsz jó gyümiket az almán és banánon kívül.

2009. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
HA stArtról 1- esre válthatsz,de ízben különbség nincs,csak kicsit töményebb talán. Aztán hathótól jöhet a laktatóbb 2- es. Szerintem jó a beba. Ha nem izlene neki,egyáltalá. Nem enné, nem pedig különböző mennyiségekben. Lassan jöhetnek a gyümölcsök és a főzik,sokkal szinesebb lesz az étkezése,akkor sok minden fog változni.
2009. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!