Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnétek a gyermeketeket...

Vinnétek a gyermeketeket olyan lakásban, ahol 3macska van?

Figyelt kérdés
Rokonságba hívtak,5hónapos a fiam.
2009. okt. 13. 22:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%
Én 5 hóst még nem vinnék, szerintem 5 macska már túlzás, ott már a levegőben is macska van, és az egy 5 hósnak szerintem még kicsit sok. Nálunk is van macska, de csak 1 db, és külön szobában. Nem volt gondunk sosem, de azért 5 macska közé ennyi idősen még nem vinném. Jobb túlesni előbb a toxon? Aki ezt irta az tisztában van azzal hogy mit okozhat a toxo egy ennyi idős babánál???
2009. okt. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
ja bocs most látom 3 macska, akkor sem vinném.
2009. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudom.

Ne keverd a veleszületett toxoplazmózist a később megszerzettel!

Influenzára hasonlít a betegség, kisgyermeknél is, ha az nem veleszületett! Akkor súlyos. Egyébként nem.

Én is átestem rajta.

2009. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

"Különös veszélynek vannak kitéve a homokozóban játszó gyerekek, ugyanis a kóbor cicák ürüléküket homokkal takarják el. Ha a gyermek játék közben piszkos kézzel nyúl a szájába, máris létrejön a fertőzés.


Betegséget több állat is okozhat: kutya, nyúl, macskafélék, sertés, szarvasmarha, birka, kecske, stb., de a vadon élő állatok (pl. vaddisznó, őz, róka, farkasok, stb.) is lehetnek a betegség okozói. A betegségnek 4 fő megjelenési formája van:


Egészséges emberek fertőzése: A fertőzések többsége hirtelen jelentkező enyhe lázas betegség, mely több szervrendszert érint. A betegnek rossz a közérzete, nyirokmirigyei - főleg a nyakon és a fejen - megduzzadnak, fáj a torka, az izmai.A betegség ha súlyosbodik, akár agyhártya-, illetve agyvelőgyulladás, májgyulladás, szívizomgyulladás is kialakulhat. A nem súlyos esetek 1-2 hónap alatt maguktól meggyógyulnak. "

2009. okt. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%

Persze hogy vinném. Nagy állatbarát vagyok. Egy egészséges, normálisan tartott állat nem piszkos főleg ha macskáról van szó! Gondolom egy 5 hónapos gyerek nem fog szaladgálni a házban, hanem babakocsiban vagy ölben van. De akkor sem lenne semmi baja egy nomrális állat mellett ha mászkálna. Utálom az ilyen tudatlan és idegbeteg válaszolókat, akik megriasztják a népet, azok meg mennek utánuk... :( Ezek azok akik képesek kidobdi a védtelen, tehetetlen, elkényeztetett állatokat ha jön a kiskirály gyerek. :( Egy normális állattól egy gyermek csak jót kaphat, mind lelki mind egészség terén. Én is sok állattal nőttem fel és sosem voltam még beteg, legfeljebb megfázok néhányszor, míg a többiek minden nyavalyát elkapnak...

Ha a macskák koszosak, agresszívak, girhesek lennének, akkor nem vinném a gyereket, viszont megpróbálnék segíteni azokon a szerencsétleneken, mert ez esetben a GAZDÁBAN VAN A HIBA és az állatnak nem jó. És persze ha allergiagyanús lenne akkor sem, bár nálunk ez nem szokás, nem is értem, mikor én már a bocit is láttam közelről amikor még járni sem tudtam :D Első élményem a szőrének a selymessége. :D Sokkal tisztább volt mint némely ember...

2009. okt. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Na, ez a "macskák koszosak" kijelentés még nálam is kiverte a biztosítékot, pedig én utálom a macskákat... De náluk tisztább állatot még az utálkozásom ellenére se ismerek... :-)

Nyugodtan vigyed, semmi baja se lesz tőlük. Tényleg nagyon tiszták. Azért, mert én nem szeretem őket, még nem lesz egy babának semmi baja tőlük. De tényleg. 3 gyerekem van, én engedném, ha lenne macsak olyan bátor, hogy a kutyám közelébe merne jönni :-)))

2009. okt. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel ne engedd ki a kertbe se játszani, mert bizony nekünk nincs macskánk, de a környék összes macskája átjár a kertünkön, pisilnek mindenhova (főleg a kandúrok). Akkor most ne engedjem a 9 hónaposomat játszani a fűvel, fával, kavicsokkal, levelekkel???

Ugyan már, semmi baja nem lesz!

2009. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod lerakni a földre a gyerkőcöt vagy a macskák nem másznak rá, akkor miért ne? Sosem voltam híve annak, hogy még a széltől is óvjuk a gyereket. Nem lesz semmi baja. Nem kell fogdosni a macskákat, utána meg a gyereket vagy kezet kell mosni.
2009. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sokan elvinnénk a gyerekünket.

Persze ettől függetlenül úgy döntesz, majd, ahogy jónak látod.

A "különös veszélynek vannak kitéve" szöveghez tenném még hozzá, hogy értelmezzük a szöveget: NEM azért vannak nagyobb veszélynek kitéve a gyerekek, mert rájuk veszélyesebb a betegség, hanem azért, mert a homokozó általában nincs lefedve, és a macska bizony az az állat, aki szinte azonnal szobatiszta lesz, nem kell tanítani, mint a kutyát, és szereti elkaparni a végtermékét (a kutyával ellentétben).

Mivel a macska nem megy az otthonától nagyon távol, így a környék összes macskája jó wc-zési lehetőséget láthat a homokozó puha, fedetlen homokjában.

Bár én már láttam olyat is, aki a játszótéren sétáltatta a kutyáját. A kutya sem mentes a toxoplazmától!

Mellesleg, ha kifejlett macska közelébe viszed a gyereket, valószínű, hogy nem kapja el ezt a betegséget, mivel a cicák nagyrésze "gyermekkorban" átesik rajta.

Ugyanilyen veszélynek van kitéve a gyermek az utcán, udvaron, minden háztáji állat közelében, ha mosatlan gyümölcsöt kap, vagy nem főzöd meg jól a húst.

Ne fújjuk ezt ennyire fel, és vitázni sem érdemes rajta!

Szép napot mkinek!

2009. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Jav: -,
2009. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!